Tyson Fury znokautował Deontaya Wildera. Gypsy King nowym bokserskim mistrzem świata

Tyson Fury po emocjonującej walce przerwał pięcioletnie panowanie Deontaya Wildera w bokserskiej wadze ciężkiej. Rewanż niepokonanych w zawodowych ringach wojowników Brytyjczyk wygrał przez techniczny nokaut w siódmej rundzie. "Gypsy King" został nowym mistrzem świata.

screen TVP Sport

Początek walki to głównie boksowanie w dystansie, ale ze sporą dynamiką i agresją. Od początku Tyson Fury narzucał swój styl rywalowi. Brytyjczyk wyglądał na dużo lepiej przygotowanego niż w pierwszej walce, a Wilder – który przed rewanżem był najcięższy w karierze – szybko zaczął opadać z sił.

Deontay Wilder przegrał pierwszą walkę w karierze i po pięciu latach stracił tytuł mistrzowski

W piątej rundzie po trafieniu na wątrobę „Bronze Bomber” padł na deski. Amerykanin wstał, ale wcale nie wyglądał jakby doszedł do siebie. Udało się dotrwać do gongu, jednak w szóstym starciu Wilder tylko słaniał się na nogach. Z ucha sączyła mu się krew, a w oczach była rezygnacja. „Bronze Bomber” opierał się na linach i wyglądał jakby tylko czekał na ostateczny cios Tysona Fury'ego.

Sędzia przerwał walkę Wildera z Furym w siódmej rundzie

Siódma runda okazała się ostatnią. Fury zepchnął rywala do narożnika i zasypał go ciosami. Sędzia – mimo protestów Wildera – zdecydował się wkroczyć i przerwać pojedynek. „Gypsy King” został nowym bokserskim mistrzem świata. „Bronze Bomber”, który przegrał pierwszą walkę w karierze, nie mógł się pogodzić z tym werdyktem. Ich trzecia walka wydaje się być tylko kwestią czasu.

 

Źródło: niezalezna.pl

#boks #Tyson Fury #Deontay Wilder

Janusz Milewski
Wczytuję ocenę...
Wczytuję komentarze...Zobacz więcej
Niezależna TOP 10
Wideo