Zaprezentowano billboard Kidawy-Błońskiej. Internauci nieco zaskoczeni pracą grafika

Małgorzata Kidawa-Błońska, / Tomasz Hamrat/Gazeta Polska

  

Dziś sztab wyborczy Małgorzaty Kidawy-Błońskiej, kandydatki PO na prezydenta, zaprezentował hasło i billboard, który będzie jej towarzyszył w trakcie kampanii. Hasło "Prawdziwa prezydent. Pewna przyszłość" i plakat wywołały konsternację wśród internautów. Zdaniem niektórych, grafik nieco przesadził.

"To kampania wyborcza, która napisze przyszłość naszą, naszych rodzin, naszych dzieci, która zdecyduje o przyszłości Polski i Europy" - przekonywał Arłukowicz podczas prezentacji hasła na konferencji prasowej w Warszawie. "Stajemy do bardzo trudnego boju" - dodał.

Zwracając się do Polek i Polaków, Arłukowicz zaznaczył, że sztab Kidawy-Błońskiej "chce wlać w nich optymizm, bo rzeczy niemożliwe są do zrobienia". "Musimy wierzyć w to, że kampania będzie zwycięska" - oświadczył.

Szef kampanii, prezentując hasło wyborcze: "Prawdziwa prezydent. Pewna Polska" podkreślił, że Polska potrzebuje prawdziwego prezydenta, którego "szefem są Polki i Polacy, a nie prezydenta, którego szefem jest Jarosław Kaczyński". Stwierdził też, że "Polska pogrąża się dzisiaj w chaosie, jeśli spojrzymy na nasze szkoły, szpitale, sądy, (a) Polska potrzebuje pewnej przyszłości".

Arłukowicz zapowiedział też, że sztab Małgorzaty-Kidawy Błońskiej wyrusza w "wielką kampanijną podróż".

Podkreślił, że będzie to podróż skierowana do... ludzi dobrej woli. 

"Chcemy przemierzyć Polskę wzdłuż i wszerz. Chcemy przekonać młodszych i starszych, dziewczyny i chłopaków, kobiety i mężczyzn, nasze babcie i dziadków, do tego, żebyśmy zmienili Polskę"

- mówił szef kampanii.

A jak internauci oceniają hasło wyborcze kandydatki Platformy Obywatelskiej i jej billboard? Wiele osób uważa, że Małgorzata Kidawa-Błońska została zbyt mocno "podrasowana" przez grafika.

 

Wczytuję ocenę...

Promuj niezależne media! Podaj dalej ten artykuł na Facebooku i Twitterze

Źródło: PAP, niezalezna.pl,

Tagi

Wczytuję komentarze...

Polska przygotowuje się na koronawirusa. "To zbiorowy wysiłek organizacyjny, zależy od każdego z nas"

Grzegorz Hudzik / Screen TV Republika

  

"Jest to zbiorowy wysiłek organizacyjny. Od każdego z nas zależy, czy zgłosimy się w odpowiednim czasie" - powiedział Grzegorz Hudzik, zastępca Głównego Inspektora Sanitarnego, goszczący w programie red. Katarzyny Gójskiej w Telewizji Republika. Dzisiejsza rozmowa dotyczyła przygotowań Polski do pierwszego przypadku koronawirusa w naszym kraju. 

[polecam:https://niezalezna.pl/312510-premier-morawiecki-o-zapobieganiu-koronawirusowi-w-polsce-dzialaja-laboratoria-beda-sms-owe-komunikaty]

Biologia nie zna granic, wirus może być transmitowany w nasze polskie warunki. Oby stało się to jak najpóźniej i było pod pełną kontrolą służb sanitarnych i lekarzy. Choroba rozprzestrzenia się najbardziej w Chinach, ale jest praktycznie u naszych bram, w Europie, w północnym regionie Włoch

- przypomniał Grzegorz Hudzik.

Liczba chorych podwoiła się we Włoszech w ciągu doby, pojawiły się też pierwsze zgony. Aby służby mogły pomóc w przypadku przedostania się wirusa do Polski, potrzebna jest czujność.

Jest to zbiorowy wysiłek organizacyjny. Od każdego z nas zależy, czy zgłosimy się w odpowiednim czasie, czy manifestując objawy chorobowe szybko udamy się po konsultację do specjalisty i będziemy nią objęci. Czy osoby, z którymi się kontaktowałem będą miały czas na obserwację, czy się nic z nimi nie dzieje. 

- opowiedział Hudzik.

[polecam:https://niezalezna.pl/312517-msz-odradza-wyprawy-do-korei]

Zastępca inspektora przypomniał, że jest możliwe, aby zarażać wirusem, samemu nie mając jeszcze objawów zakażenia.

Epidemia koronawirusa rozprzestrzeniła się na 25 krajów i terytoriów na świecie, w tym na kilka europejskich, m.in. Włochy, Niemcy, Francję i Finlandię. Poza Chinami kontynentalnymi zanotowano dotąd 26 zgonów – 8 w Iranie, 7 w Korei Płd., 3 w Japonii i 6 we Włoszech, 2 w Hongkongu, po jednym na Filipinach, na Tajwanie i we Francji.

W ostatnich dniach coraz więcej przypadków zachorowań stwierdzono we Włoszech, gdzie na północy kraju w kilka dni stwierdzono 219 przypadków zachorowań. Zmarło sześć osób zakażonych koronawirusem SARS-Cov-2. W Lombardii i w Wenecji Euganejskiej zanotowano zdecydowaną większość z potwierdzonych dotąd we Włoszech przypadków zachorowań

Wczytuję ocenę...

Promuj niezależne media! Podaj dalej ten artykuł na Facebooku i Twitterze

Źródło: niezalezna.pl, Telewizja Republika

Tagi

Wczytuję komentarze...

Nasza strona używa cookies czyli po polsku ciasteczek. Korzystając ze strony wyraża Pan/i zgodę na używanie ciasteczek (cookies), zgodnie z aktualnymi ustawieniami Pana/i przeglądarki. Jeśli chce Pan/i, może Pan/i zmienić ustawienia w swojej przeglądarce tak aby nie pobierała ona ciasteczek.


Strefa Wolnego Słowa: niezalezna.pl | gazetapolska.pl | panstwo.net | vod.gazetapolska.pl | naszeblogi.pl | gpcodziennie.pl | Gazeta Polska Podcasts