Dawid Janczyk wróci do gry? Kolejny klub może dać mu szansę

Dawid Janczyk / by soccer.ru/gallery/1368, CC BY-SA 3.0, https://commons.wikimedia.org/w/index.php?curid=10546812

  

Jeden z najbardziej niespełnionych talentów polskiej piłki - Dawid Janczyk - może dostać kolejną szansę powrotu do gry. Niewykluczone, że wiosną spróbuje swoich sił w MKS Ciechanów, klubie z ligi okręgowej ciechanowsko-ostrołęckiej.

Dawid Janczyk swego czasu był jednym z najbardziej utalentowanych zawodników młodego pokolenia w Polsce. Już od 2005 roku (miał wówczas 18 lat) błyszczał w barwach warszawskiej Legii, a świat usłyszał o nim dwa lata później, gdy był najlepszym polskim zawodnikiem podczas Mistrzostw Świata do lat 20 w Kanadzie.

Z Legii szybko wyjechał za granicę. Za 4,2 miliona euro wytransferowano go do CSKA Moskwa. Niestety, kariery za granicą nie zrobił - jak się później okazało, przez uzależnienie od alkoholu. Po powrocie do Polski próbuje wrócić do sportu, lecz do tej pory za każdym razem silniejsze było uzależnienie. W sieci pojawiały się zdjęcia, gdy piłkarz siedzi na bruku na jednym z dworców kolejowych, najprawdopodobniej będąc pod wpływem alkoholu. Ostatnio jeden z lombardów wystawił na sprzedaż medal Janczyka z 2007 roku za trzecie miejsce w lidze rosyjskiej. Ile mógł otrzymać za niego sam piłkarz? Na pewno nie tyle, ile rzeczywiście dla sportowca powinien wart być ten medal...

Mimo kłopotów, Janczyk próbuje wrócić na dobre tory. Niewykluczone, że podjęta zostanie kolejna próba. Informację o tym, że Janczyk znalazł się w kręgu zainteresowania klubu z Ciechanowa podał na Twitterze działacz piłkarski Emil Kot:

Wczytuję ocenę...

Promuj niezależne media! Podaj dalej ten artykuł na Facebooku i Twitterze

Źródło: twitter.com, niezalezna.pl

Tagi

Wczytuję komentarze...


Tarcza Antykryzysowa: Nowe propozycje prezydenta! Dotyczą m.in. składek ZUS

Andrzej Duda / screen z TVP Info

  

Prezydent Andrzej Duda zaproponował stronie rządowej dwa nowe rozwiązania do tzw. tarczy antykryzysowej. Dotyczą one m.in. zwolnienie ze składek na ZUS na trzy miesiące dla wszystkich przedsiębiorców. "Znalazło to akceptację pana premiera Morawieckiego i pani wicepremier Emilewicz" - powiedział prezydent.

Jak przyznał prezydent podczas krótkiego briefingu prasowego, prowadzono dziś konsultacje do zmian, które mogły by być wprowadzone do tarczy antykryzysowej. Rozmawiano także o spotkaniach z przedsiębiorcami z branży tekstylnej. Andrzej Duda miał też swoje propozycje dla rządu:

- Przedstawiłem panu premierowi dwie propozycje, które odpowiadają na potrzeby przedsiębiorców. Znalazło to akceptację pana premiera Morawieckiego i pani wicepremier Emilewicz. Po pierwsze żeby wszyscy przedsiębiorcy zwolnieni zostali z płacenia składek na ZUS na okres 3 miesięcy, a druga - żeby przepisami tarczy antykryzysowej zostali objęci także wszyscy przedsiębiorcy, którzy rozpoczęli swoją działalność przed 1 marca 2020 roku, czyli w takim czasie, kiedy trudno było stwierdzić to, że tak straszny kryzys nas dotknie

- poinformował. 

Padł również apel do marszałka Senatu:

- Apeluję do pana marszałka Grodzkiego, żeby Senat jak najszybciej zajął się przepisami pomagającymi przedsiębiorcom

- powiedział Duda. 

- Te rozwiązania nazywane tarczą antykryzysową będą modyfikowane w zależności od potrzeb. Chcę zapewnić, że zarówno ja jak i strona rządowa czynimy wszystko, aby te rozwiązania pomogły zachować miejsca pracy i pomogły przedsiębiorcom przetrwać ten trudny czas

- dodał. 

Wczytuję ocenę...

Promuj niezależne media! Podaj dalej ten artykuł na Facebooku i Twitterze

Źródło: niezalezna.pl

Tagi

Wczytuję komentarze...

Nasza strona używa cookies czyli po polsku ciasteczek. Korzystając ze strony wyraża Pan/i zgodę na używanie ciasteczek (cookies), zgodnie z aktualnymi ustawieniami Pana/i przeglądarki. Jeśli chce Pan/i, może Pan/i zmienić ustawienia w swojej przeglądarce tak aby nie pobierała ona ciasteczek.


Strefa Wolnego Słowa: niezalezna.pl | gazetapolska.pl | panstwo.net | vod.gazetapolska.pl | naszeblogi.pl | gpcodziennie.pl | Gazeta Polska Podcasts