Sukces naszej akcji! Skrzynki europosłów zalewane mailami z Polski broniącymi reformy sądów

  

Skrzynki eurodeputowanych zalewane są setkami maili od Polaków domagających się zmian w wymiarze sprawiedliwości. To wielka zasługa czytelników portalu Niezalezna.pl biorących udział w akcji Strefy Wolnego Słowa - wysyłania listów, w których prezentujemy prawdziwą sytuację w Polsce.

O fali maili poinformował na Twitterze słowacki europoseł liberalnej frakcji Odnówmy Europę Michal Šimečka, który był inicjatorem dyskusji na temat stanu rządów prawa w Polsce.

Na moją skrzynkę odbiorczą kierowane są obecnie dziesiątki identycznych e-maili od domagających się "reform w polskich sądach" i mówiących o "bezwarunkowym zwycięstwie partii rządzącej". To z pewnością wszyscy ci zaniepokojeni obywatele z zatroskaniem oczekujący dziś wieczorem debaty na temat Polski w PE 

- napisał na Twitterze polityk, próbujący najwyraźniej sarkazmem ukryć zdziwienie skalą poparcia dla reformy polskiego sądownictwa.

Wiadomości elektroniczne kierowane są nie tylko do niego, ale też do innych europosłów oraz unijnych komisarzy.

"Zaczęło się około godz. 15, w tej chwili mamy około 350 wiadomości i wciąż przychodzą nowe"

- powiedział asystent jednego z eurodeputowanych.

Do wzięcia udziału w akcji zachęca portal Niezależna.pl oraz "Gazeta Polska". W listach prezentowany jest prawdziwy obraz sytuacji w Polsce.

Wiadomości w języku angielskim do europosłów, komisarzy EU i redakcji popularnych tytułów prasowych w krajach UE przekonują, że "około 80 procent naszych rodaków domaga się głębokich zmian w systemie wymiaru sprawiedliwości".

Zachęcamy do udziału w naszej akcji. Więcej informacji na ten temat TUTAJ.

Wczytuję ocenę...

Promuj niezależne media! Podaj dalej ten artykuł na Facebooku i Twitterze

Źródło: PAP, niezalezna.pl,


Wczytuję komentarze...


Lubelskie: dwa kolejne zakażenia

/ papazachariasa

  

Na terenie województwa lubelskiego mamy dwa nowe przypadki zakażenia koronawirusem – poinformowała wieczorem rzeczniczka wojewody lubelskiego Agnieszka Strzępka. W Lubelskiem odnotowano dotąd 87 zachorowań, trzy osoby zmarły.

„Potwierdzone wyniki zakażenia koronawirusem SARS-CoV-2 dotyczą mężczyzny w wieku powyżej 61 lat z powiatu lubelskiego w stanie średnim, który miał styczność z przypadkiem potwierdzonym oraz kobiety w przedziale wieku 41-60 z powiatu chełmskiego w stanie dobrym, która miała styczność z przypadkiem potwierdzonym”

- podała Strzępka w komunikacie prasowym.

Wcześniej rzeczniczka informowała o siedmiu nowych osobach, u których stwierdzono koronawirusa. W sumie na terenie województwa lubelskiego wykryto dotychczas 87 przypadków zakażenia.

W sobotę zmarł w szpitalu w Lublinie 70-letni mężczyzna z infekcją COVID-19. To trzeci w Lubelskiem zgon osoby zakażonej koronawirusem. We wtorek w szpitalu w Puławach zmarł 68-letni proboszcz parafii w Białopolu, a 14 marca w szpitalu w Lublinie zmarł 66-letni mężczyzna z powiatu janowskiego. Wszyscy cierpieli na przewlekłe choroby współistniejące.

Strzępka poinformowała, że w Lubelskiem jest też ośmiu ozdrowieńców - jedna osoba z powiatu kozienickiego, dwie osoby z powiatu biłgorajskiego i pięć osób z powiatu lubelskiego. Rzecznik zaznaczyła, że urząd wojewódzki nie jest upoważniony do udzielania innych, szczegółowych informacji o tych osobach.

Strzępka podała, że w sobotę na terenie woj. lubelskiego 32 osoby były hospitalizowane z podejrzeniem zakażenia koronawirusem, 6 tys. 815 osób poddano kwarantannie, a 4 tys. 989 osób znajduje się pod czynnym nadzorem służb sanitarnych.

Wczytuję ocenę...

Promuj niezależne media! Podaj dalej ten artykuł na Facebooku i Twitterze

Źródło: niezalezna.pl, PAP

Tagi

Wczytuję komentarze...

Nasza strona używa cookies czyli po polsku ciasteczek. Korzystając ze strony wyraża Pan/i zgodę na używanie ciasteczek (cookies), zgodnie z aktualnymi ustawieniami Pana/i przeglądarki. Jeśli chce Pan/i, może Pan/i zmienić ustawienia w swojej przeglądarce tak aby nie pobierała ona ciasteczek.


Strefa Wolnego Słowa: niezalezna.pl | gazetapolska.pl | panstwo.net | vod.gazetapolska.pl | naszeblogi.pl | gpcodziennie.pl | Gazeta Polska Podcasts