Pokażmy Europie, że chcemy sprawiedliwych sądów! WERSJA PO ANGIELSKU

/ TVP Info

  

Od dzisiaj rusza wielka akcja portalu Niezależna.pl oraz "Gazety Polskiej" - wysyłania listów, w których prezentujemy prawdziwą sytuację w Polsce, do europejskich polityków i dziennikarzy. Poniżej znajduje się formularz, dzięki któremu mogą Państwo łatwo wysłać e-mail w języku angielskim do europosłów, komisarzy EU i redakcji popularnych tytułów prasowych w krajach UE. Niedługo kolejne wersje językowe!

Europarlamentarzyści część 1 (po 25 adresów):

Wyślij do europarlamentarzystów - paczka 1

Europarlamentarzyści część 2 (po 25 adresów):

Wyślij do europarlamentarzystów - paczka 2

Europarlamentarzyści część 3 (po 25 adresów):

Wyślij do europarlamentarzystów - paczka 3

Europarlamentarzyści część 4 (po 25 adresów):

Wyślij do europarlamentarzystów - paczka 4

Europarlamentarzyści część 5 (po 25 adresów):

Wyślij do europarlamentarzystów - paczka 5

Europarlamentarzyści część 6 (po 25 adresów):

Wyślij do europarlamentarzystów - paczka 6

Europarlamentarzyści część 7 (po 25 adresów):

Wyślij do europarlamentarzystów - paczka 7

Europarlamentarzyści część 8 (po 25 adresów):

Wyślij do europarlamentarzystów - paczka 8

Europarlamentarzyści część 9 (po 25 adresów):

Wyślij do europarlamentarzystów - paczka 9

Europarlamentarzyści część 10 (po 25 adresów):

Wyślij do europarlamentarzystów - paczka 10

Europarlamentarzyści część 11 (po 25 adresów):

Wyślij do europarlamentarzystów - paczka 11

Europarlamentarzyści część 12 (po 25 adresów):

Wyślij do europarlamentarzystów - paczka 12

Europarlamentarzyści część 13 (po 25 adresów):

Wyślij do europarlamentarzystów - paczka 13

Europarlamentarzyści część 14 (po 25 adresów):

Wyślij do europarlamentarzystów - paczka 14

Europarlamentarzyści część 15 (po 25 adresów):

Wyślij do europarlamentarzystów - paczka 15

Europarlamentarzyści część 16 (po 25 adresów):

Wyślij do europarlamentarzystów - paczka 16

Europarlamentarzyści część 17 (po 25 adresów):

Wyślij do europarlamentarzystów - paczka 17

Europarlamentarzyści część 18 (po 25 adresów):

Wyślij do europarlamentarzystów - paczka 18

Europarlamentarzyści część 19 (po 25 adresów):

Wyślij do europarlamentarzystów - paczka 19

Europarlamentarzyści część 20 (po 25 adresów):

Wyślij do europarlamentarzystów - paczka 20

Europarlamentarzyści część 21 (po 25 adresów):

Wyślij do europarlamentarzystów - paczka 21

Europarlamentarzyści część 22 (po 25 adresów):

Wyślij do europarlamentarzystów - paczka 22

Europarlamentarzyści część 23 (po 25 adresów):

Wyślij do europarlamentarzystów - paczka 23

Europarlamentarzyści część 24 (po 25 adresów):

Wyślij do europarlamentarzystów - paczka 24

Europarlamentarzyści część 25 (po 25 adresów):

Wyślij do europarlamentarzystów - paczka 25

Europarlamentarzyści część 26 (po 25 adresów):

Wyślij do europarlamentarzystów - paczka 26

Europarlamentarzyści część 27 (po 25 adresów):

Wyślij do europarlamentarzystów - paczka 27

Europarlamentarzyści część 28 (po 25 adresów):

Wyślij do europarlamentarzystów - paczka 28

Europarlamentarzyści część 29 (po 25 adresów):

Wyślij do europarlamentarzystów - paczka 29

Komisarze:

Wyślij do komisarzy

Media:

Wyślij do mediów

Możesz również sam utworzyć wiadomość i wkleić adresatów kopiując z poniższych pól

Treść e-maila w języku angielskim (do skopiowania):


Lista wszystkich adresów oddzielona średnikami

Komisarze:

Media:
Europarlament:

Sukces akcji w dużej mierze zależeć będzie od naszych Czytelników! A wielokrotnie już udowodniliście Państwo, że zawsze można na Was polegać, gdy liczy się dobro Polski.

Poniżej treść oryginalnej wiadomości w języku polskim:

Szanowni Państwo,

Należymy do milionów Polaków, którzy domagają się reform w polskich sądach. Według wielokrotnie powtarzanych badań opinii publicznej około 80 proc. naszych rodaków domaga się głębokich zmian w wymiarze sprawiedliwości. Wśród nich są ludzie zarówno o poglądach mocno konserwatywnych, jak i liberalno-lewicowych. Są obywatele, którzy popierają ten rząd, jak i tacy, którzy głosowali na partie znajdujące się dzisiaj w opozycji. Jest faktem, że dwukrotne, bezwarunkowe zwycięstwo obecnej partii rządzącej, wynikało między innymi z obietnicy zreformowania obecnego, niewydolnego i skorumpowanego systemu wymiaru sprawiedliwości. Bardzo wielu Polaków nie brało udziału w wyborach właśnie dlatego, że sądy, które na co dzień są dla zwykłych obywateli najważniejszymi reprezentantami polskiego państwa, od czasów komunizmu nie uległy żadnym zmianom. Opinia publiczna wstrząsana jest tragicznymi doniesieniami o nadużyciach dokonywanych w czasie rozpraw, ale także o zwykłych przestępstwach popełnianych przez sędziów. Niezwykle często sędziowska toga zapewnia bezkarność. Sędziowie przyłapani na naruszaniu prawa nie powstrzymywali się przed wymierzaniem prawa innym obywatelom. Nie istniał żaden skuteczny system, by tę patologię powstrzymać. Powiązania pracowników wymiaru sprawiedliwości ze światem politycznymi, ale często ze zwykłymi grupami mafijnymi, pozwalały nie tylko na ich bezkarność, ale nawet na cenzurowanie niekorzystnych dla nich informacji. Dziennikarze i działacze społeczni ujawniający nieprawidłowości w sądach byli często bezwzględnie karani, a w czasie rozpraw nierzadko pozbawieni realnego prawa obrony. W ten sposób do Polski zaczęła wracać cenzura. Fatalne decyzje sądów przyczyniły się do wielu afer, które pozbawiały skarb państwa i zwykłych obywateli wielkich dóbr. Do najgłośniejszych należała uchwała Sądu Najwyższego o złagodzeniu kar za wyłudzanie VAT-u, co pozbawiło budżet Polski dziesiątek miliardów euro. 

Szanowni Państwo
Polacy zapłacili wielką cenę za odzyskanie niepodległości i przywrócenie demokracji. Tym bardziej cierpimy z powodu ostatniego reliktu systemu komunistycznego jakim jest wymiar sprawiedliwości. W Sądzie Najwyższym znajdują się osoby umieszczone tam jeszcze przez komunistyczny reżim. Jedną z najważniejszych osób w tej instytucji jest oficer  delegowany przez wojskowe służby w czasie, gdy były podległe Moskwie. Tacy ludzie tworzyli obecny wymiar sprawiedliwości. W efekcie uniewinniano komunistycznych zbrodniarzy, mających na rękach krew ludzi walczących o wolność. Nie ukarano odpowiedzialnych za ludobójstwo, tortury, ale również rasistowskie prześladowania, zapewniając bezkarność tym, którzy na zlecenie komunistycznych władz okupacyjnych dopuścili się w 1968 r. antysemickich czystek. Nie ukarano, bo wielu sędziów brało w tych przestępstwach udział. Większość z nich odeszła już na emeryturę, ale fatalny, wrogi zwykłym ludziom system wymierzania prawa pozostał. 

Szanowni Państwo,
Ostatnio w Warszawie odbyła się licząca dziesiątki tysięcy osób demonstracja obywateli żądających zmian w sądach. Nie uczestniczyli w niej politycy. Za to wśród przemawiających znaleźli się twórcy „Solidarności” i innych organizacji, które sprzeciwiając się komunistycznej dyktaturze, doprowadziły do wyzwolenia Polski i dały narodom Europy Wschodniej przykład walki o prawa obywatelskie. Wielu z uczestników tej demonstracji całe lata spędziło w więzieniach ukaranych za walkę o wolność. Jest paradoksem, że obok nich stali ludzie pokrzywdzeni przez obecne sądy. Wspólnym żądaniem jest przywrócenie elementarnych praw dla zwykłych obywateli. Niestety są w Polsce politycy i ludzie biznesu, którzy korzystają ze skorumpowanych sądów. Próbują przekonać instytucje Unii Europejskiej, że reforma wymiaru sprawiedliwości to zamach na niezawisłość sędziów. Nie przeszkadza im to, że przy okazji chcą pozbawić możliwości orzekania przez setki sędziów niezdemoralizowanych przez system wymierzania prawa stworzony w czasach totalitaryzmu. 

Szanowni Państwo,
Chcemy zmian w polskich sądach na wzór rozwiązań istniejących w innych krajach Europy. Chcemy sprawiedliwych procesów i sędziów niezawisłych od polityków i mafii. Dzisiaj ten proces dopiero się rozpoczął. Rozpoczęły go demokratyczne wybory i wyłonieni przez nie przedstawiciele narodu, którzy mają w tej sprawie poparcie zdecydowanej większości społeczeństwa. Próba zablokowania tych zmian to zaprzeczenie wartości, dla których nasi Ojcowie chcieli jednoczyć Europę. Polacy czują się Europejczykami i dlatego nie chcą sądów, które są komunistycznym reliktem. 

Nigdy bardziej nie czuliśmy się Polakami jak wtedy, kiedy walczyliśmy o wolność.

Nigdy bardziej nie czuliśmy się mieszkańcami Europy jak wtedy, kiedy domagaliśmy, by sądy przestrzegały podstawowych praw człowieka.

Jeżeli wolność i sprawiedliwość są jeszcze dla Was wartością, stańcie po naszej stronie. 


Już raz podobna akcja w obronie ówczesnego wiceprzewodniczącego Parlamentu Europejskiego Ryszarda Czarneckiego przygotowana przez portal Niezależna.pl zaskoczyła polityków Unii Europejskiej i obiła się szerokim echem w mediach. Była wtedy możliwa tylko dzięki Waszej pomocy! Jesteśmy przekonani, że podobnie będzie i tym razem.

Wczytuję ocenę...

Promuj niezależne media! Podaj dalej ten artykuł na Facebooku i Twitterze

Źródło: niezalezna.pl


Wczytuję komentarze...


USA: Bezrobocie sięgnęło 10 procent. Tak źle nie było od 1948 roku!

Zdjęcie ilustracyjne / pixabay.com

  

10 proc. osób aktywnych zawodowo w Ameryce znalazło się bez pracy - poinformowała dziś Associated Press. Nowy program banku centralnego USA wart 2,3 bln dolarów wesprze władze lokalne i średnie firmy - ogłosił Fed. 6,6 mln Amerykanów złożyło w ubiegłym tygodniu wnioski o zasiłek dla bezrobotnych; w sumie o wsparcie takie wystąpiło w ciągu ostatnich trzech tygodni 16,8 mln osób.

To największa i najszybsza utrata miejsc pracy do jakiej doszło w USA od 1948 roku. Już teraz statystycznie więcej niż jeden Amerykanin na dziesięciu nie ma zatrudnienia - podała AP.

Jeszcze w tym miesiącu ponad 20 mln Amerykanów może stracić pracę, a według prognoz Uniwersytetu Pensylwanii, mimo pakietu pomocowego przyjętego przez Kongres, kraj czeka w tym kwartale największy spadek PKB od II wojny światowej.

Nowy program banku centralnego USA, o którym poinformował w czwartkowym komunikacie szef Fed Jerome Powell, ma m.in. dostarczyć środki finansowe przedsiębiorstwom, których działalność została całkowicie wstrzymana na skutek pandemii koronawirusa.

Fed, za pośrednictwem banków, będzie oferował czteroletnie pożyczki firmom zatrudniającym do 10 tys. pracowników, będzie też bezpośrednio skupował obligacje stanowe, miejskie oraz obligacje szczególnie gęsto zamieszkanych hrabstw.

Powell podkreślił jednak w swym oświadczeniu, że "najwyższym priorytetem" narodu jest teraz "zajęcie się kryzysem zdrowotnym", podczas gdy rolą Fedu "jest dostarczenie takiej pomocy i gwarancji stabilności, jaką może dać w tym okresie ograniczonej aktywności gospodarczej".

Rezerwa Federalna obniżyła już wcześniej stopy procentowe oraz, we współpracy z innymi bankami centralnymi, podjęła kroki mające zapewnić tani dostęp do dolarów, w których banki te często udzielają kredytów instytucjom finansowym w swoim kraju.

Fed uruchomił też program skupowania obligacji (luzowanie ilościowe - QE), które pozwoli wpuścić w obieg gospodarczy zastrzyk pieniędzy, a także obniżył stopy procentowe, aby ułatwić zaciąganie kredytów.

Kroki podjęte przez Fed mają wesprzeć gospodarkę i pomóc przedsiębiorstwom w zachowaniu płynności, a zatem nie dopuścić do masowych zwolnień, które - jak przypomniał w czwartek Powell - utrudniłyby bardzo poprawę kondycji gospodarki USA po wywołanym przed pandemię zastoju.

Wczytuję ocenę...

Promuj niezależne media! Podaj dalej ten artykuł na Facebooku i Twitterze

Źródło: PAP, niezalezna.pl

Tagi

Wczytuję komentarze...

Nasza strona używa cookies czyli po polsku ciasteczek. Korzystając ze strony wyraża Pan/i zgodę na używanie ciasteczek (cookies), zgodnie z aktualnymi ustawieniami Pana/i przeglądarki. Jeśli chce Pan/i, może Pan/i zmienić ustawienia w swojej przeglądarce tak aby nie pobierała ona ciasteczek.


Strefa Wolnego Słowa: niezalezna.pl | gazetapolska.pl | panstwo.net | vod.gazetapolska.pl | naszeblogi.pl | gpcodziennie.pl | Gazeta Polska Podcasts