Prezydent powołał przedstawiciela w KNF

/ Tomasz Adamowicz/Gazeta Polska

  

Prezydent RP Andrzej Duda powołał prof. Roberta Tomanka jako swojego przedstawiciela w Komisji Nadzoru Finansowego.

Poprzedni przedstawiciel prezydenta w KNF - Cezary Kochalski - został w grudniu powołany w skład Rady Polityki Pieniężnej.

Robert Tomanek jest rektorem Uniwersytetu Ekonomicznego w Katowicach.

Prezydent podkreślił, że na KNF spoczywa duża odpowiedzialność dot. funkcjonowania i bezpieczeństwa sektora bankowego, kapitałowego, ubezpieczeniowego i emerytalnego.

"Ta instytucja ma ogromne znaczenia dla bezpieczeństwa kapitałowego i finansowego gospodarki i samego państwa"

- powiedział.

Zwracając się do prof. Roberta Tomanka, prezydent podkreślił, że nie ma żadnych wątpliwości, że ogromne doświadczenie profesora przyda się w pracach KNF.

"Wierzę w to, że pańska obecność w tym gremium przysłuży się do tego, że będzie ono realizowało w bardzo dobry sposób swoje zadania"

- dodał. 

Wczytuję ocenę...

Promuj niezależne media! Podaj dalej ten artykuł na Facebooku i Twitterze

Źródło: PAP, niezalezna.pl

Tagi

Wczytuję komentarze...

Katar: tam też już koronawirus

/ leo2014

  

W Katarze zdiagnozowano pierwszy przypadek zakażenia koronawirusem - poinformowało tamtejsze ministerstwo zdrowia. Pacjentem jest 36-letni mężczyzna, który niedawno wrócił z Iranu.

Resort poinformował, że stan zakażonego jest stabilny.

Po informacji katarskiego ministerstwa zdrowia jedynym krajem Zatoki Perskiej, w którym nie stwierdzono jeszcze infekcji, jest Arabia Saudyjska. Najgorsza sytuacja jest w Iranie, gdzie według rządowych informacji zmarły 43 osoby, a niemal 600 jest zakażonych.

Większość infekcji w krajach tego regionu stwierdzono u osób, które odwiedziły niedawno Iran bądź miały kontakt z osobami będącymi w tym kraju. 

Wczytuję ocenę...

Promuj niezależne media! Podaj dalej ten artykuł na Facebooku i Twitterze

Źródło: niezalezna.pl, PAP

Tagi

Wczytuję komentarze...

Nasza strona używa cookies czyli po polsku ciasteczek. Korzystając ze strony wyraża Pan/i zgodę na używanie ciasteczek (cookies), zgodnie z aktualnymi ustawieniami Pana/i przeglądarki. Jeśli chce Pan/i, może Pan/i zmienić ustawienia w swojej przeglądarce tak aby nie pobierała ona ciasteczek.


Strefa Wolnego Słowa: niezalezna.pl | gazetapolska.pl | panstwo.net | vod.gazetapolska.pl | naszeblogi.pl | gpcodziennie.pl | Gazeta Polska Podcasts