"Polska wam przeszkadza, bo nie trzyma się już niemieckiej nogawki". Patryk Jaki uciszył krytyków!

Patryk Jaki / Aleksiej Witwicki/Gazeta Polska

  

To wystąpienie europosła Patryka Jakiego przejdzie do historii. Polityk PiS nie mógł już wytrzymać krytyki naszego kraju i donoszenia na Polskę przez "totalną opozycję". Gdy zgłosił się do wypowiedzi, wygłosił płomienne przemówienie. - Polska wam przeszkadza dlatego, że nie trzyma się już niemieckiej nogawki - mówił nielicznym politykom zgromadzonym w sali plenarnej. Tym samym zamknął usta permanentnym krytykom.

Podczas dzisiejszej europejskiej debaty o praworządności w Polsce niektórzy starali się na siłę udowodnić, że wymiar sprawiedliwości w Polsce jest upolityczniony. Ich wysiłki w dosadny sposób podsumował Patryk Jaki. 

- Państwo mówicie bardzo ogólnie, że w Polsce jest łamane prawo. Nikt z państwa nie powiedział konkretnie, na czym polega to, że w Polsce "jest upolityczniony wybór sędziów". A wiecie państwo dlaczego? Dlatego, że gdybyście to zrobili, to zaczęłyby powstawać pytania. Na przykład pytanie do pani komisarz Jourovej: w jaki sposób są wybierani u Pani, w Czeskiej Republice, sędziowie? Proszę to powiedzieć i porównać z Polską. I wtedy zobaczyli byście państwo na czym polega to jedno wielkie kłamstwo

- mówił europoseł PiS. 

- Dobrze, że pani z Niemiec również się wypowiadała. Pani mówi, że u nas jest upolityczniony wybór sędziów. Czy Pani wie, że w Polsce sędziowie wybierają sędziów? A wie Pani jak wybierani są sędziowie w Niemczech? Całkiem niedawno poseł, prosto z Bundestagu, został sędzią. I wy mówicie nam bezczelnie, że w Polsce jest upolityczniony wymiar sprawiedliwości, a w Niemczech nie?

- kontynuował. 

Patryk Jaki odniósł się również do niedawnego "Marszu Tysiąca Tóg", który odbył się w Warszawie. Porównał go z wydarzeniami z Francji. 

- Mówicie o wolności do manifestacji. Czy wiecie, że ci sędziowie, którzy tutaj siedzą mieli ochronę polskiej policji, jak protestowali? Teraz niech wypowiedzą się sędziowie francuscy, jak siłą byli wyprowadzani z Sądu Apelacyjnego we Francji. I co? U nas jest łamana praworządność, a we Francji nie? 

- pytał. 

Eurodeputowany Prawa i Sprawiedliwości nie zamierzał zatrzymywać się nawet na moment. Na koniec powiedział wprost, co uważa o działaniach zagranicznych europosłów i polskich deputowanych, reprezentujących tzw. "totalną opozycję". 

- Polska wam przeszkadza dlatego, że nie trzyma się już niemieckiej nogawki, że wstaje z kolan, nie zgadza się na przyjmowanie takiej liczby migrantów, jak państwo chcecie, nie zgadza się na przyjmowanie takiej ilości technologii, po prostu chce być suwerennym, podmiotowym państwem

- zakończył. 

 

Wczytuję ocenę...

Promuj niezależne media! Podaj dalej ten artykuł na Facebooku i Twitterze

Źródło: twitter.com, niezalezna.pl

Tagi

Wczytuję komentarze...

Katar: tam też już koronawirus

/ leo2014

  

W Katarze zdiagnozowano pierwszy przypadek zakażenia koronawirusem - poinformowało tamtejsze ministerstwo zdrowia. Pacjentem jest 36-letni mężczyzna, który niedawno wrócił z Iranu.

Resort poinformował, że stan zakażonego jest stabilny.

Po informacji katarskiego ministerstwa zdrowia jedynym krajem Zatoki Perskiej, w którym nie stwierdzono jeszcze infekcji, jest Arabia Saudyjska. Najgorsza sytuacja jest w Iranie, gdzie według rządowych informacji zmarły 43 osoby, a niemal 600 jest zakażonych.

Większość infekcji w krajach tego regionu stwierdzono u osób, które odwiedziły niedawno Iran bądź miały kontakt z osobami będącymi w tym kraju. 

Wczytuję ocenę...

Promuj niezależne media! Podaj dalej ten artykuł na Facebooku i Twitterze

Źródło: niezalezna.pl, PAP

Tagi

Wczytuję komentarze...

Nasza strona używa cookies czyli po polsku ciasteczek. Korzystając ze strony wyraża Pan/i zgodę na używanie ciasteczek (cookies), zgodnie z aktualnymi ustawieniami Pana/i przeglądarki. Jeśli chce Pan/i, może Pan/i zmienić ustawienia w swojej przeglądarce tak aby nie pobierała ona ciasteczek.


Strefa Wolnego Słowa: niezalezna.pl | gazetapolska.pl | panstwo.net | vod.gazetapolska.pl | naszeblogi.pl | gpcodziennie.pl | Gazeta Polska Podcasts