„Trzeba mądrzej wydawać pieniądze” – Tusk o „500 plus”. Mamy komentarz byłej minister rodziny

- Donald Tusk nie jest zorientowany, nie ma pełnej wiedzy, ani nawet chęci zapoznania się z efektami tego programu. To jest po prostu żenujące, że takie głupoty opowiada kiedyś poważny polityk - powiedziała w rozmowie z Lidią Lemaniak Elżbieta Rafalska - była minister rodziny, pracy i polityki społecznej, odpowiedzialna za wprowadzenie programu "Rodzina 500 plus", a obecnie eurodeputowana Prawa i Sprawiedliwości, poproszona o komentarz do wczorajszych słów Donalda Tuska.

Zbyszek Kaczmarek/Gazeta Polska

Nie żałuję, że nie wprowadziłem "500 plus", liczyłem wtedy, na co Polskę stać, a na co nie (...) PiS dokonało wyboru: damy tyle, ile się da, nie bacząc na to, czy za parę lat wystarczy pieniędzy na ochronę zdrowia dzieci (...) Trzeba mądrzej wydawać pieniądze 

- powiedział wczoraj w TVN były premier, były szef Rady Europejskiej, a obecnie szef EPL, Donald Tusk.

Portal Niezalezna.pl poprosił o komentarz do słów Tuska Elżbietę Rafalską - byłą minister rodziny, pracy i polityki społecznej, odpowiedzialną za wprowadzenie programu "Rodzina 500 plus", a obecnie eurodeputowaną Prawa i Sprawiedliwości.

Po pierwsze Donald Tusk nie ma zdolności do przyznawania się do swoich błędów i zaniedbań. Ewidentnie polityka braku wsparcia rodzin była jednym z większych błędów rządów Donalda Tuska i dzisiaj nie potrafi się do tego przyznać.
Po drugie twierdzenie, że pieniądze wydawane na rodziny, a porównywalne do tych, które są w innych europejskich krajach, są głupio wydawane, odnoszą się tak samo np. do Niemców czy Francuzów. Niech Donald Tusk powie to zatem przywódcom innych krajów europejskich.
Nasz program zrealizował swoje podstawowe cele - zmniejszył ubóstwo i poprawił dzietność. Donald Tusk nie jest zorientowany, nie ma pełnej wiedzy, ani nawet chęci zapoznania się z efektami tego programu. To jest po prostu żenujące, że takie głupoty opowiada kiedyś poważny polityk

- powiedziała naszemu portalowi Elżbieta Rafalska.

 

 Źródło: niezalezna.pl

#Rodzina 500 plus #500 plus #Elżbieta Rafalska #Donald Tusk

Lidia Lemaniak
Wczytuję ocenę...
Wczytuję komentarze...Zobacz więcej
Niezależna TOP 10
Wideo