I się zaczęło! Tokarczuk chce akcyzy... na mięso! I zmuszać ludzi do weganizmu

Olga Tokarczuk / creativecommons.org/licenses/by-sa/2.0

  

„Granica między człowiekiem i zwierzęciem jest postawiona w sztuczny sposób. Żyjemy w czasach, które te granice przesuwają (…) za 50 lat będziemy wstydzili się, że jedliśmy mięso” – mówiła we Wrocławiu Olga Tokarczuk. Naoglądała się występów europoseł Wiosny Sylwii Spurek?

W niedzielę w ramach trwającego we Wrocławiu festiwalu Brunona Schulza odbyło się spotkanie z Olgą Tokarczuk. Nie jest wykluczone, że laureatka Literackiej Nagrody Nobla nasłuchała się nagrań Sylwii Spurek, bowiem jej wizja świata nie odbiega od rzeczywistości kreślonej przez europoseł Wiosny.

Granica między człowiekiem i zwierzęciem jest postawiona w sztuczny sposób. Żyjemy w czasach, które te granice przesuwają. Cudownie jest wiedzieć, że Nowa Zelandia ustanowiła dekretem, że zwierzęta czują i mają swoje prawa. Wydaje mi się, że wszyscy będziemy szli w kierunku Nowej Zelandii i za 50 lat będziemy wstydzili się, że jedliśmy mięso. Jestem pewna, że tak się stanie

– mówiła Tokarczuk cytowana przez pch24.pl

Pisarka nie kryje się z przekonaniem, że trzeba ludzi zmusić do przejścia na weganizm.

– Myślę, że mięso będzie obłożone ogromną akcyzą i tylko najbogatsi ludzie będą sobie mogli na to pozwolić

– dodaje.

Wczytuję ocenę...

Promuj niezależne media! Podaj dalej ten artykuł na Facebooku i Twitterze

Źródło: niezalezna.pl, PAP, pch24.pl

Tagi

Wczytuję komentarze...


Samorządy apelują o przeniesienie wyborów prezydenckich

/ Clker-Free-Vector-Images

  

Skupiająca 21 samorządów Aglomeracja Opolska skierowała do PKW apel o przeniesienie terminu wyborów prezydenckich. Podobne wystąpienia wystosowali lub zapowiadają ich przygotowanie prezydenci, burmistrzowie i wójtowie wielu gmin regionu.

O przeniesienie terminu wyborów w imieniu Aglomeracji Opolskiej, skupiającej 21 samorządów, do Państwowej Komisji Wyborczej zwrócił się przewodniczący zarządu Aglomeracji Opolskiej, burmistrz Krapkowic Andrzej Kasiura. Z apelem w tej samej sprawie wystąpił na swojej stronie portalu społecznościowego prezydent Opola Arkadiusz Wiśniewski. Prośby o odwołanie wyborów w majowym terminie wystosowali m.in. burmistrz Wołczyna, burmistrz Kluczborka i burmistrz Brzegu.

Samorządowcy podkreślają, że w sytuacji epidemii nie można zapewnić obywatelom odpowiednich, bezpiecznych warunków głosowania.

"Jako prezydent miasta jestem bezpośrednio odpowiedzialny za bezpieczeństwo miasta i jego mieszkańców, dlatego stanowczo oznajmiam, że organizacja wyborów w stanie epidemii jest nieuzasadnionym narażeniem na utratę zdrowia i życia mieszkańców. Już w tej chwili należałoby zbierać chętnych do pracy w komisjach. W tych warunkach to zadanie jest nie do wykonania"

- zaznacza prezydent Opola.

Wiśniewski przypomina, że organizacja wyborów wiąże się z koniecznością wielu prac technicznych, związanych z przygotowaniem miejsc do głosowania, przygotowania i liczenia kart czy samego procesu głosowania, co może wiązać się z narażeniem na zakażenie koronawirusem wielu osób, które obecnie namawia się do pozostawania w domach.

W podobny sposób swój apel argumentują członkowie Aglomeracji Opolskiej. W piśmie opublikowanym na stronie stowarzyszenia, przewodniczący AO przypomina, że w czasie epidemii, wszystkie czynności związane z procedurą wyborów "wydają się niemożliwe bez narażenia życia i zdrowia wszystkich osób zaangażowanych w ten złożony proces".

"Każde wybory to święto demokracji, a naszym priorytetem jest zapewnienie możliwości bezpiecznego oddania głosu wszystkim uprawnionym do tego mieszkańcom naszych gmin. Niestety w obecnej sytuacji przygotowanie tak ważnego wydarzenia w sposób profesjonalny, zgodny z prawem oraz bezpieczny, wydaje się niemożliwe. Dlatego apeluję do Pana Przewodniczącego PKW o zmianę terminu wyborów na urząd Prezydenta RP"

- napisał Kasiura.

Zgodnie z konstytucją wybory prezydenckie zarządza marszałek Sejmu. Jedyną możliwością przełożenia wyborów jest wprowadzenie w Polsce jednego z trzech stanów nadzwyczajnych: stanu wojennego, stanu wyjątkowego lub stanu klęski żywiołowej. 

Wczytuję ocenę...

Promuj niezależne media! Podaj dalej ten artykuł na Facebooku i Twitterze

Źródło: niezalezna.pl, PAP


Wczytuję komentarze...

Nasza strona używa cookies czyli po polsku ciasteczek. Korzystając ze strony wyraża Pan/i zgodę na używanie ciasteczek (cookies), zgodnie z aktualnymi ustawieniami Pana/i przeglądarki. Jeśli chce Pan/i, może Pan/i zmienić ustawienia w swojej przeglądarce tak aby nie pobierała ona ciasteczek.


Strefa Wolnego Słowa: niezalezna.pl | gazetapolska.pl | panstwo.net | vod.gazetapolska.pl | naszeblogi.pl | gpcodziennie.pl | Gazeta Polska Podcasts