Terlecki o Konfederacji: okazuje się, że będzie mogła wejść w układy z liberałami i lewicą

Ryszard Terlecki / fot. Maciej Luczniewski/Gazeta Polska

  

- Konfederacja deklarowała dotychczas swój sceptyczny co najmniej stosunek do partii liberalnych czy lewicowych. Teraz w warunkach ostrej walki politycznej okazuje się, że będzie mogła wejść w jakieś układy z tymi partiami - tak koncepcję "opozycji czterogłowej" tłumaczył dziś w "Sygnałach Dnia" w radiowej Jedynce Ryszard Terlecki, przewodniczący klubu parlamentarnego PiS.

Wczoraj podczas spotkania wyborczego w Warszawie, prezes Prawa i Sprawiedliwości, Jarosław Kaczyński, mówił już nie jak dotychczas o "trójgłowej" opozycji, ale o "czterogłowej".

- PO-KO to jedna trójgłowa partia, bo wszyscy opierają się na anty-PiS-ie, a teraz próbują zwerbować Konfederację.(...) Jeśli chodzi o postawienie na Konfederację które ma miejsce, by ta partia była nie trójgłowa, a czterogłowa, zęby bolą, ale stawiają. Odsunąć od władzy PiS, nic poza tym 

- powiedział prezes PiS.

Dziś ten wątek rozwinął w radiowej Jedynce szef klubu parlamentarnego Prawa i Sprawiedliwości, wicemarszałek Sejmu, Ryszard Terlecki.

- Partie opozycyjne mają świadomość, że mogą nie mieć szansy na to, żeby budować większość w parlamencie. Konfederacja walczy, by przejść próg wyborczy, więc opozycja na zapas się zabezpiecza, że gdyby udało się prześlizgnąć Konfederacji, to można byłoby na nią liczyć w rozgrywkach parlamentarnych przeciw PiS

- powiedział Terlecki.

- To przykre, bo Konfederacja deklarowała dotychczas swój sceptyczny co najmniej stosunek do partii liberalnych czy lewicowych. Teraz w warunkach ostrej walki politycznej okazuje się, że będzie mogła wejść w jakieś układy z tymi partiami

- dodał wicemarszałek Sejmu.

Wczytuję ocenę...

Promuj niezależne media! Podaj dalej ten artykuł na Facebooku i Twitterze

Źródło: Polskie Radio, niezalezna.pl

Tagi

Wczytuję komentarze...

Amerykański sprzęt dotarł na Litwę

zdjęcie ilustracyjne / Beny Shlevich CC BY-SA 2.0

  

Na Litwę dziś przybył ponad 500-osobowy batalion amerykańskiej piechoty z ciężkim sprzętem wojskowym - czołgami i wozami bojowymi. Żołnierze dywizji Wojsk Lądowych USA z bazy Fort Hood w Teksasie będą tu ćwiczyli przez pół roku.

Na poligon w Podbrodziu (lit. Pabrade) przy granicy z Białorusią przerzucono już osiem czołgów Abrams i 21 bojowych wozów piechoty Bradley. Kolejne kilkadziesiąt czołgów zostanie dostarczonych w najbliższych tygodniach.

Minister obrony Litwy Raimundas Karoblis podkreślił, że przybycie żołnierzy USA do jego kraju „demonstruje fakt, że jest to możliwe”. 

- Przede wszystkim jest to sygnał dla Litwy i dla innych sąsiednich państw NATO, że w razie kryzysu sojusznicy będą z nami

– powiedział w rozmowie z agencją BNS. Dodał, że „jest to też sygnał dla Rosji i jeszcze jeden element odstraszający”.

Podczas pobytu na Litwie amerykańscy żołnierze będą współpracowali z żołnierzami litewskimi w ramach realizacji projektu mechanizacji Sił Lądowych Wojska Litewskiego. Litwa zapewni Amerykanom zakwaterowanie i wsparcie logistyczne, amerykańscy wojskowi będą też korzystali z infrastruktury poligonów litewskiej armii.

Karoblis wskazał, że podczas ćwiczeń żołnierze USA zapoznają się m.in. z nowymi dla nich warunkami geograficznymi i pogodowymi.

Od wiosny 2014 roku na Litwie odbyło się kilkanaście rotacji armii USA. Ostatnio żołnierze amerykańscy stacjonowali tu w 2017 roku.

 

Wczytuję ocenę...

Promuj niezależne media! Podaj dalej ten artykuł na Facebooku i Twitterze

Źródło: PAP, niezalezna.pl

Tagi

Wczytuję komentarze...

Nasza strona używa cookies czyli po polsku ciasteczek. Korzystając ze strony wyraża Pan/i zgodę na używanie ciasteczek (cookies), zgodnie z aktualnymi ustawieniami Pana/i przeglądarki. Jeśli chce Pan/i, może Pan/i zmienić ustawienia w swojej przeglądarce tak aby nie pobierała ona ciasteczek.


Strefa Wolnego Słowa: niezalezna.pl | gazetapolska.pl | panstwo.net | vod.gazetapolska.pl | naszeblogi.pl | gpcodziennie.pl