Terlecki o Konfederacji: okazuje się, że będzie mogła wejść w układy z liberałami i lewicą

Ryszard Terlecki / fot. Maciej Luczniewski/Gazeta Polska

  

- Konfederacja deklarowała dotychczas swój sceptyczny co najmniej stosunek do partii liberalnych czy lewicowych. Teraz w warunkach ostrej walki politycznej okazuje się, że będzie mogła wejść w jakieś układy z tymi partiami - tak koncepcję "opozycji czterogłowej" tłumaczył dziś w "Sygnałach Dnia" w radiowej Jedynce Ryszard Terlecki, przewodniczący klubu parlamentarnego PiS.

Wczoraj podczas spotkania wyborczego w Warszawie, prezes Prawa i Sprawiedliwości, Jarosław Kaczyński, mówił już nie jak dotychczas o "trójgłowej" opozycji, ale o "czterogłowej".

- PO-KO to jedna trójgłowa partia, bo wszyscy opierają się na anty-PiS-ie, a teraz próbują zwerbować Konfederację.(...) Jeśli chodzi o postawienie na Konfederację które ma miejsce, by ta partia była nie trójgłowa, a czterogłowa, zęby bolą, ale stawiają. Odsunąć od władzy PiS, nic poza tym 

- powiedział prezes PiS.

Dziś ten wątek rozwinął w radiowej Jedynce szef klubu parlamentarnego Prawa i Sprawiedliwości, wicemarszałek Sejmu, Ryszard Terlecki.

- Partie opozycyjne mają świadomość, że mogą nie mieć szansy na to, żeby budować większość w parlamencie. Konfederacja walczy, by przejść próg wyborczy, więc opozycja na zapas się zabezpiecza, że gdyby udało się prześlizgnąć Konfederacji, to można byłoby na nią liczyć w rozgrywkach parlamentarnych przeciw PiS

- powiedział Terlecki.

- To przykre, bo Konfederacja deklarowała dotychczas swój sceptyczny co najmniej stosunek do partii liberalnych czy lewicowych. Teraz w warunkach ostrej walki politycznej okazuje się, że będzie mogła wejść w jakieś układy z tymi partiami

- dodał wicemarszałek Sejmu.

Wczytuję ocenę...

Promuj niezależne media! Podaj dalej ten artykuł na Facebooku i Twitterze

Źródło: Polskie Radio, niezalezna.pl

Tagi

Wczytuję komentarze...

Projekt ustawy ws. Brexitu wraca do Izby Gmin

zdjęcie ilustracyjne / DANIEL DIAZ; pixabay.com / Creative Commons CC0

  

Brytyjska Izba Lordów zaaprobowała proponowany przez rząd Borisa Johnsona projekt ustawy o porozumieniu w sprawie wystąpienia z Unii Europejskiej, ale z pięcioma wprowadzonymi poprawkami, co oznacza, że w środę wróci on do Izby Gmin.

Przyjęcie ustawy, która ma dać prawnie obowiązującą moc politycznym uzgodnieniom zawartym w umowie z UE, wynegocjowanej w połowie października 2019 roku przez rząd Johnsona, jest niezbędne do uporządkowanego brexitu w dniu 31 stycznia.

 

Wczytuję ocenę...

Promuj niezależne media! Podaj dalej ten artykuł na Facebooku i Twitterze

Źródło: niezalezna.pl, PAP

Tagi

Wczytuję komentarze...

Nasza strona używa cookies czyli po polsku ciasteczek. Korzystając ze strony wyraża Pan/i zgodę na używanie ciasteczek (cookies), zgodnie z aktualnymi ustawieniami Pana/i przeglądarki. Jeśli chce Pan/i, może Pan/i zmienić ustawienia w swojej przeglądarce tak aby nie pobierała ona ciasteczek.


Strefa Wolnego Słowa: niezalezna.pl | gazetapolska.pl | panstwo.net | vod.gazetapolska.pl | naszeblogi.pl | gpcodziennie.pl | Gazeta Polska Podcasts