Pakiet badań kontrolnych dla każdego Polaka po 40. roku życia. Minister zdrowia wyjaśnia szczegóły

- Akurat 40. rok życia to czas, w którym ludzie zaczynają myśleć o swoim zdrowiu i doceniać, że to jest ważne. Te badania będą dostosowane do wieku i płci, bo zupełnie inne czynniki ryzyka ma 40-latek mężczyzna, a zupełnie inne 50-letnia kobieta - powiedział w rozmowie z Lidią Lemaniak podczas Kongresu 590 minister zdrowia Łukasz Szumowski, "jedynka" PiS w Płocku w wyborach do Sejmu.

Łukasz Szumowski, minister zdrowia
fot. Tomasz Adamowicz/Gazeta Polska

Lidia Lemaniak, Niezalezna.pl: Wczoraj prezes Prawa i Sprawiedliwości, Jarosław Kaczyński, ogłosił pakiet kontrolny badań dla osób po 40. roku życia. Dlaczego akurat po 40. roku życia i jakie będą to badania?

Łukasz Szumowski: To jest niezwykle istotne, żeby badania profilaktyczne kierować z jednej strony do osób, które już zaczynają interesować się swoim zdrowiem, a z drugiej strony - na tyle wcześnie, żeby jeszcze mieli szansę zmienić swój tryb życia, swoje nawyki. Akurat 40. rok życia to czas, w którym ludzie zaczynają myśleć o swoim zdrowiu i doceniać, że to jest ważne. Te badania będą dostosowane do wieku i płci, bo zupełnie inne czynniki ryzyka ma 40-latek mężczyzna, a zupełnie inne 50-letnia kobieta.

Co Pan sobie myśli, jak słyszy polityków PO, którzy mówią o tym, że służba zdrowia za rządu PiS jest w zapaści? 

Zawsze pytam, co zrobili przez osiem lat? Gdzie były te nakłady, gdzie wzrost nakładów, który my uchwaliliśmy ustawą. Gdzie skracanie kolejek przez osiem lat? Generalnie to oni doprowadzili do tego, że specjalistów jest tak mało, bo nie zwiększali miejsc na studiach, nie zwiększali liczby pielęgniarek w systemie. To, co my mamy to 20 tys. więcej pielęgniarek i 11 tys. więcej lekarzy.

 

 


Źródło: niezalezna.pl

#PiS #Ministerstwo Zdrowia #Łukasz Szumowski

Lidia Lemaniak
Wczytuję ocenę...
Wczytuję komentarze...Zobacz więcej
Niezależna TOP 10
Wideo