Szwajcarska gazeta oburzona zachowaniem polskiego ambasadora. Powód? Broni... Polski

/ © Roland Fischer, Zürich (Switzerland) – Mail notification to: roland_zh(at)hispeed(dot)ch / Wikimedia Commons/ Jacek Proszyk [CC BY-SA 4.0 (https://creativecommons.org/licenses/by-sa/4.0)]

  

Dziennik "Neue Zurcher Zeitung" zamieścił we wtorek krytyczny artykuł o polskim ambasadorze Jakubie Kumochu cytując dwóch szwajcarskich deputowanych, którzy twierdzą, że polski przedstawiciel nie powinien interweniować i bronić swojego kraju w prasie. Sam ambasador powiedział, że komentarze deputowanych wynikają z niezrozumienia roli dyplomaty. "Ambasador to ktoś, kto reprezentuje kraj. Podobnie jak moi koledzy, ambasadorowie USA czy Izraela, zabieram głos w debacie publicznej i podobnie jestem za to atakowany" - skomentował Jakub Kumoch.

Szwajcarski dziennik cytuje członka izby niższej parlamentu Szwajcarii (Rady Narodu) z partii liberalnej, Hansa-Petera Portmanna. Portmann mówi, że "to coś szczególnego", że polski ambasador wciąż interweniuje w prasie.

"Dyplomata powinien się trzymać tutejszych zwyczajów. Należy do nich respektowanie wolności słowa"

- poucza parlamentarzysta. Wtóruje mu przedstawiciel socjaldemokratów w izbie wyższej (Radzie Kantonów) Claude Janiak, który sugeruje, że ambasador przenosi do alpejskiego kraju "polski spór wewnątrzpolityczny".

Rozmówcy gazety zwracają uwagę na częste - ich zdaniem - artykuły i polemiki ambasadora. W szczególności te dotyczące oskarżania Polski o udział w Zagładzie Żydów.

Ambasador Kumoch, podobnie, jak w Izraelu Marek Magierowski, wielokrotnie protestował przeciwko pisaniu przez szwajcarskie media jakoby Polacy przyczynili się do zamordowania 200 tys. Żydów i wskazywał, że liczba ta została "wymyślona" przez historyka Jana Grabowskiego.

W tym samym artykule "Neue Zuercher Zeitung" próbuje banalizować działalność polskiego dyplomaty, sugerując, że wynika ona z jego politycznych ambicji, nie wskazał jednak w jakim kierunku miałyby one zmierzać.

"NZZ" co najmniej trzykrotnie odmawiał Kumochowi prawa do repliki, między innymi wówczas gdy sam udostępnił łamy szwajcarskiemu dyplomacie Simonowi Geisbuehlerowi, który zamieścił w nim artykuł "Holocaust był nie tylko niemiecki" zarzucając Polakom współudział w tworzeniu gett i obozów koncentracyjnych.

Wczytuję ocenę...

Promuj niezależne media! Podaj dalej ten artykuł na Facebooku i Twitterze

Źródło: niezalezna.pl, PAP

Tagi

Wczytuję komentarze...


Trzymał w domu woreczek z amfetaminą

/ http://www.dolnoslaska.policja.gov.pl/

  

Zarzut posiadania znacznej ilości narkotyków postawił prokurator mężczyźnie, w którego mieszkaniu policja znalazła woreczek z amfetaminą. Zdaniem śledczych z tej ilości narkotyku można było przygotować 2 tys. porcji handlowych narkotyku.

Sierżant szt. Przemysław Ratajczyk z biura prasowego dolnośląskiej policji poinformował, że amfetaminę ujawnili i zabezpieczyli w jednym z mieszkań w Wałbrzychu policjanci kryminalni, którzy zatrzymali 34-letniego mężczyznę.

"W wyniku pracy operacyjnej wałbrzyscy policjanci kryminalni uzyskali informacje, na podstawie których postanowili odwiedzić jedno z mieszkań mieszczących się na terenie Wałbrzycha. Podczas przeszukania pomieszczeń tego lokalu, w jednym z pokoi funkcjonariusze znaleźli woreczek z białym proszkiem. Wałbrzyszanin ukrył zabronione substancje w koszu na śmieci"

- powiedział policjant.

Dodał, że były to środki psychotropowe w postaci amfetaminy, z których można by przygotować ponad 2 tys. porcji handlowych tego narkotyku.

34-latek został zatrzymany i stanie przed sądem. Prokurator postawił mu zarzut posiadania znacznej ilości narkotyków. Grozi mu kara do lat 10 pozbawienia wolności.

Wczytuję ocenę...

Promuj niezależne media! Podaj dalej ten artykuł na Facebooku i Twitterze

Źródło: niezalezna.pl, PAP


Wczytuję komentarze...

Nasza strona używa cookies czyli po polsku ciasteczek. Korzystając ze strony wyraża Pan/i zgodę na używanie ciasteczek (cookies), zgodnie z aktualnymi ustawieniami Pana/i przeglądarki. Jeśli chce Pan/i, może Pan/i zmienić ustawienia w swojej przeglądarce tak aby nie pobierała ona ciasteczek.


Strefa Wolnego Słowa: niezalezna.pl | gazetapolska.pl | panstwo.net | vod.gazetapolska.pl | naszeblogi.pl | gpcodziennie.pl | Gazeta Polska Podcasts