Jaki wygrał z „Wyborczą”! Gazeta ma 3 dni na sprostowanie. Chodzi o Rejestr Pedofilów

Patryk Jaki / Marcin Pegaz/Gazeta Polska

  

W poniedziałek Sąd Okręgowy w Warszawie nakazał "Gazecie Wyborczej" w ciągu trzech dni sprostować kłamstwo o tym, jakoby Rejestr Pedofilów miał "ukrywać księży". "Cała ta akcja, wymierzona we mnie przy okazji wyborów samorządowych w Warszawie, była od początku absurdalna" - powiedział portalowi Niezależna.pl europoseł Prawa i Sprawiedliwości, Patryk Jaki.

"Wygraliśmy z Wyborczą. SO w Warszawie nakazał Czerskiej w ciągu 3 dni sprostować nieprawdziwe informacje o tym, że w #rejestrpedofilow ukrywaliśmy księży. Taka sama sprawa toczy się przeciwko TVN. Przypominam, że podczas kampanii samorządowej w Warszawie za Wyborczą ruszyła cała akcja, że Jaki stworzył taki Rejestr Pedofilów, żeby ukrywać przestępców" - napisał na twitterze Patryk Jaki. 

 

Sprawa ciągnęła się przez rok, ale dopiero teraz zapadł pierwszy proces, w sprawie Patryka Jakiego przeciwko "Gazecie Wyborczej". Jak powiedział w rozmowie z portalem niezalezna.pl europoseł Jaki, niedługo powinniśmy spodziewać się wyroku także wobec stacji TVN.

Dobrze, że wreszcie jest wyrok, cieszymy się z tego. Niestety jesteśmy przekonani, że duża część społeczeństwa dalej jest niedoinformowana i dalej myśli, że ukrywamy księży w rejestrze pedofilów, a jest dokładnie odwrotnie. Dziwne, że atakują nas i mnie media związane z Platformą Obywatelską, gdy przecież to my walczyliśmy, aby taki rejestr powstał. Opozycja była temu przeciwna

- powiedział nam Patryk Jaki.

Cała ta akcja, wymierzona została we mnie, przy okazji wyborów samorządowych w Warszawie i była od początku absurdalna.

- dodał.

Wczytuję ocenę...

Promuj niezależne media! Podaj dalej ten artykuł na Facebooku i Twitterze

Źródło: niezalezna.pl

Tagi

Wczytuję komentarze...

Konserwatyści z Oregonu mają dosyć rządów lewicy

zdjęcie ilustracyjne / Capri23auto CC0

  

Grupa konserwatystów z rządzonego przez Demokratów Oregonu chce zmian granic, aby dwa hrabstwa z tego stanu przenieść do sąsiedniego Idaho, gdzie władze sprawują Republikanie. W ten sposób miałoby powstać „Wielkie Idaho”.

Grupa otrzymała wstępną zgodę z obu hrabstw, Josephine i Douglas - informuje portal Fox News. Celem konserwatystów jest teraz zebranie odpowiedniej liczby podpisów, by w tej sprawie głosować w listopadowym referendum.

- Wiejskie hrabstwa są coraz bardziej oburzone prawami władz Oregonu, które zagrażają naszym źródłom utrzymania, przemysłowi, portfelom, prawu do broni i wartościom. Próbowaliśmy ich przegłosować, ale (mieszkańcy) wiejskich terenów w Oregonie nie są tak liczni i nasze głosy zostały zignorowane. To nasza ostatnia deska ratunku

- mówi Mike McCarter, jeden z przywódców grupy.

Partia Demokratyczna ma obecnie w Oregonie większość w stanowym parlamencie. Z jej szeregów wywodzi się także gubernator tego stanu na północnym-zachodzie USA.

Zmiana stanowych granic wymagałaby zgody ze strony Kongresu USA oraz władz parlamentów Idaho oraz Oregonu.

Nie jest to pierwsza propozycja zmiany granic na zachodzie USA. W 1941 roku mieszkańcy południowego Oregonu wraz ze swoimi sąsiadami z północy Kalifornii chcieli utworzyć stan Jefferson. Tym razem konserwatyści z Idaho proponują, by część Kalifornii przyłączyła się do „Wielkiego Idaho”.
 

Wczytuję ocenę...

Promuj niezależne media! Podaj dalej ten artykuł na Facebooku i Twitterze

Źródło: PAP, niezalezna.pl

Tagi

Wczytuję komentarze...

Nasza strona używa cookies czyli po polsku ciasteczek. Korzystając ze strony wyraża Pan/i zgodę na używanie ciasteczek (cookies), zgodnie z aktualnymi ustawieniami Pana/i przeglądarki. Jeśli chce Pan/i, może Pan/i zmienić ustawienia w swojej przeglądarce tak aby nie pobierała ona ciasteczek.


Strefa Wolnego Słowa: niezalezna.pl | gazetapolska.pl | panstwo.net | vod.gazetapolska.pl | naszeblogi.pl | gpcodziennie.pl | Gazeta Polska Podcasts