Pilecki wygrywa w Strasburgu

  

Walczyliśmy o to 12 lat! Polscy europosłowie wraz z eurodeputowanymi z krajów bałtyckich czwartą z rzędu (!) kadencję Parlamentu Europejskiego zabiegali o zdecydowane potępienie totalitaryzmu komunistycznego i Związku Sowieckiego. W 2009 r. udało się przeforsować ideę obchodzenia międzynarodowego dnia ofiar totalitaryzmów – tego niemieckiego i tego sowieckiego.

W ostatni czwartek w Strasburgu miał miejsce wielki tryumf polskiej polityki historycznej. Rezolucja „O znaczeniu historii Europy dla jej przyszłości” ustanowiła 25 maja – dzień śmierci polskiego bohatera rotmistrza Witolda Pileckiego – Międzynarodowym Dniem Bohaterów Walki z Totalitaryzmem. Europarlament zobowiązał Komisję Europejską do zdecydowanej reakcji wobec fałszowania historii przez Rosję. Przykładem takich fałszerstw jest to z ostatnich dni, gdy w 80. rocznicę napaści Sowietów na Polskę ambasada Rosji w RPA stwierdziła na Twitterze, że ZSRS „nie dokonał inwazji na Polskę”, tylko „wkroczył” już „po ucieczce polskiego rządu”. Jednocześnie rosyjscy dyplomaci – dezinformatorzy – uznali, że „Ukraina i Białoruś były okupowane przez Polskę od 1920 roku”! Polacy pokazali w Strasburgu skuteczność. Prawda zwyciężyła.

Wczytuję ocenę...

Promuj niezależne media! Podaj dalej ten artykuł na Facebooku i Twitterze

Źródło: Gazeta Polska Codziennie

Wczytuję komentarze...

  

Wczytuję ocenę...

Promuj niezależne media! Podaj dalej ten artykuł na Facebooku i Twitterze

Wczytuję komentarze...

Nasza strona używa cookies czyli po polsku ciasteczek. Korzystając ze strony wyraża Pan/i zgodę na używanie ciasteczek (cookies), zgodnie z aktualnymi ustawieniami Pana/i przeglądarki. Jeśli chce Pan/i, może Pan/i zmienić ustawienia w swojej przeglądarce tak aby nie pobierała ona ciasteczek.


Strefa Wolnego Słowa: niezalezna.pl | gazetapolska.pl | panstwo.net | vod.gazetapolska.pl | naszeblogi.pl | gpcodziennie.pl | Gazeta Polska Podcasts