Bibliotekobus dla mieszkańców prowincji

zdjęcie ilustracyjne / pixabay.com/EliFrancis

  

Nowocześnie wyposażony bibliotekobus, który będzie regularnie objeżdżał 23 miejscowości komitatu (województwa) Heves na wschodzie Węgier, został oddany w piątek do użytku w stolicy regionu, Egerze.

Autobus będzie się pojawiał w miejscowościach objętych programem co dwa tygodnie. Wewnątrz pojazdu zainstalowano klimatyzację, a będzie w nim wożonych 1500 książek i płyt dvd, trzy komputery, telewizor o dużym ekranie oraz projektor.

Bibliotekobus będzie zapewniał wszystkie usługi tradycyjnej biblioteki, tj. wypożyczanie książek, dvd i czasopism, możliwość skorzystania z komputera i sprzętu multimedialnego oraz dostęp do internetu.

Na zewnątrz pojazdu umieszczono kod alfanumeryczny, za pomocą którego można uzyskać ze smartfonów dostęp do książek oraz audiobajek.

Odbierając bibliotekobus, burmistrz Egeru Laszlo Habis podkreślił, że miasto jest dumne ze swego historycznego dziedzictwa, w tym z liczącej ponad 250 lat komitackiej biblioteki, ale także ze współczesnej miejskiej biblioteki im. Sandora Brodyego czy książkomatu, w którym za 990 ft (13 zł) można kupić książki węgierskich klasyków oraz współczesnych autorów.

Dyrektorka biblioteki im. Sandora Brodyego Andrea Toezser powiedziała, że placówka przeznaczyła na bibliotekobus 68 mln ft (887 tys. zł) przy wsparciu Ministerstwa Zasobów Ludzkich.

Heves jest kolejnym komitatem, po którym będzie jeździł bibliotekobus. Wcześniej program ten uruchomiono w komitacie Baranya (południe), Borsod-Abauj-Zemplen (północny wschód) i Szabolcs-Szatmar-Bereg (także północny wschód).

Wczytuję ocenę...

Promuj niezależne media! Podaj dalej ten artykuł na Facebooku i Twitterze

Źródło: PAP, niezalezna.pl,


Wczytuję komentarze...

Biedroń by chciał, żeby Śmiszek został... misterem Sejmu. "Bierzcie się do roboty, zamiast pajacować!"

Robert Biedroń / / Kuba Bożanowski from Warsaw, Poland [CC BY 2.0 (https://creativecommons.org/licenses/by/2.0)]

  

"Super Express" zorganizował plebiscyt na mistera Sejmu. Wśród kandydatów jest poseł-elekt Krzysztof Śmiszek - prywatnie partner europosła Wiosny Roberta Biedronia. Ten napisał w mediach społecznościowych: "Sorry Panowie, ale wybór jest oczywisty!" - zachęcając do głosowania na Śmiszka. Na te "żarty" zareagował wiceminister cyfryzacji Adam Andruszkiewicz. "Bierzcie się do roboty, zamiast pajacować!" - zaapelował polityk.

To kolejna tego typu sonda "Super Expressu". Wcześniej przeprowadzono wybory miss Sejmu.

Choć pierwsze posiedzenie Sejmu w nowym składzie wciąż przed nami, to w sondzie brani są pod uwagę posłowie - elekci. W tym Krzysztof Śmiszek.

To zdecydowanie przypadło do gustu jego partnerowi - Robertowi Biedroniowi, szefowi Wiosny. "Sorry Panowie, ale wybór jest oczywisty!" - napisał polityk na Twitterze.

Do sytuacji odniósł się wiceminister cyfryzacji Adam Andruszkiewicz.

Biedroń załatwił swojemu chłopakowi jedynkę na liście Lewicy, a teraz promuje go na..."mistera Sejmu". żenada. Bierzcie się do roboty, zamiast pajacować!

- napisał na Facebooku.

 

Wczytuję ocenę...

Promuj niezależne media! Podaj dalej ten artykuł na Facebooku i Twitterze

Źródło: facebook.com, niezalezna.pl,

Tagi

Wczytuję komentarze...

Nasza strona używa cookies czyli po polsku ciasteczek. Korzystając ze strony wyraża Pan/i zgodę na używanie ciasteczek (cookies), zgodnie z aktualnymi ustawieniami Pana/i przeglądarki. Jeśli chce Pan/i, może Pan/i zmienić ustawienia w swojej przeglądarce tak aby nie pobierała ona ciasteczek.


Strefa Wolnego Słowa: niezalezna.pl | gazetapolska.pl | panstwo.net | vod.gazetapolska.pl | naszeblogi.pl | gpcodziennie.pl