Autobus będzie się pojawiał w miejscowościach objętych programem co dwa tygodnie. Wewnątrz pojazdu zainstalowano klimatyzację, a będzie w nim wożonych 1500 książek i płyt dvd, trzy komputery, telewizor o dużym ekranie oraz projektor.

Bibliotekobus będzie zapewniał wszystkie usługi tradycyjnej biblioteki, tj. wypożyczanie książek, dvd i czasopism, możliwość skorzystania z komputera i sprzętu multimedialnego oraz dostęp do internetu.

Na zewnątrz pojazdu umieszczono kod alfanumeryczny, za pomocą którego można uzyskać ze smartfonów dostęp do książek oraz audiobajek.

Odbierając bibliotekobus, burmistrz Egeru Laszlo Habis podkreślił, że miasto jest dumne ze swego historycznego dziedzictwa, w tym z liczącej ponad 250 lat komitackiej biblioteki, ale także ze współczesnej miejskiej biblioteki im. Sandora Brodyego czy książkomatu, w którym za 990 ft (13 zł) można kupić książki węgierskich klasyków oraz współczesnych autorów.

Dyrektorka biblioteki im. Sandora Brodyego Andrea Toezser powiedziała, że placówka przeznaczyła na bibliotekobus 68 mln ft (887 tys. zł) przy wsparciu Ministerstwa Zasobów Ludzkich.

Heves jest kolejnym komitatem, po którym będzie jeździł bibliotekobus. Wcześniej program ten uruchomiono w komitacie Baranya (południe), Borsod-Abauj-Zemplen (północny wschód) i Szabolcs-Szatmar-Bereg (także północny wschód).