Raport końcowy komisji VAT. "Gdyby doliczyć oszustwa w akcyzie byłoby ok. 400 mld zł"

zdjęcie ilustracyjne / pixabay.com

Lidia Lemaniak

Dziennikarka portalu Niezalezna.pl

Kontakt z autorem

  

- W historii współczesnej Europy, w czasach pokoju, a nie wojny, nie było drugiego takiego rabunku dochodów podatkowych, jak miało to miejsce w Polsce za czasów rządów PO-PSL - powiedział w rozmowie z Niezalezna.pl Janusz Szewczak, poseł Prawa i Sprawiedliwości, członek sejmowej komisji finansów publicznych.

Sejmowa komisja śledcza ds. VAT przyjęła raport końcowy ze swych prac. Wskazuje on na rozszczelnienie systemu podatkowego w latach 2007-2015, za co należałoby postawić byłych premierów i ministrów finansów z rządu PO-PSL przed Trybunałem Stanu. Posłowie opozycji złożyli zdanie odrębne.

W historii współczesnej Europy, w czasach pokoju, a nie wojny, nie było drugiego takiego rabunku dochodów podatkowych, jak miało to miejsce w Polsce za czasów rządów PO-PSL. Tylko w VAT oszacowano je na 250 mld zł, a gdyby doliczyć do tego uszczuplenia, oszustwa w akcyzie, pewnie byłoby 400 mld, czyli mniej więcej tyle samo, ile przez 15 lat dostaliśmy z Unii Europejskiej

- powiedział w rozmowie z Niezalezna.pl Janusz Szewczak, poseł PiS, członek sejmowej komisji finansów publicznych.

Poseł podkreślił, że "PO wtedy, kiedy rabowano 50-60 mld zł rocznie, kiedy przez osiem lat funkcjonowania rządu PO-PSL tylko na samym przemycie paliw, ograbiono nas na 64 mld zł, ona wtedy w 2011 roku szła do wyborów pod hasłem "sprawne państwo i bezpiecznie finanse".

Bezpieczne finanse były w ten sposób, że setkami mld zł rabowano budżet, a przecież budżet nie ma własnych pieniędzy - to były pieniądze polskich podatników

- zauważył.

Janusz Szewczak wskazał, że "dzisiaj PO nie potrafi zrozumieć, dlaczego my mówimy o państwie dobrobytu, podnosimy płace minimalną, bo oni nie są w stanie zrozumieć, że można było uszczelnić system podatkowy". 

Dzisiaj próbują przekonać Polaków, że 250 mld zł wyłudzonych z budżetu to właściwie nie ma tematu, że nic się nie stało. To urąga logice i rozumowi

- dodał.

Wczytuję ocenę...

Promuj niezależne media! Podaj dalej ten artykuł na Facebooku i Twitterze

Źródło: niezalezna.pl

Tagi

Wczytuję komentarze...

Irański generał: "Jesteśmy gotowi do wojny"

/ Ansar Allah/Houthi movement

  

Dowódca sił lotniczych irańskiej Gwardii Rewolucyjnej Amir Ali Hadżizadeh ostrzegł w niedzielę, że bazy USA i lotniskowce znajdują się w zasięgu irańskich rakiet. Była to reakcja na oskarżenie Iranu przez Waszyngton o atak dronów na saudyjskie zakłady Aramco.

"Każdy powinien wiedzieć, że wszystkie amerykańskie bazy i ich lotniskowce położone w odległości do 2000 kilometrów od Iranu znajdują się w zasięgu naszych rakiet" - powiedział, cytowany przez półoficjalną irańską agencję Tasnim. Hadżizadeh dodał, że "Iran jest zawsze gotowy na pełnoprawną wojnę".

[Polecam:https://niezalezna.pl/288102-to-oni-zaatakowali-dronami-rafinerie]

Wcześniej odpowiedzialność za sobotni atak wziął na siebie szyicki rebeliancki ruch Huti w Jemenie. Do uderzenia dronów w zakłady największego światowego eksportera ropy doszło w czasie, gdy Aramco przyspieszyło plany pierwszej oferty publicznej koncernu, aby mógł trafić na giełdę w Rijadzie może jeszcze w tym roku. Sobotnie ataki, według Reutera, sprawiają wrażenie najśmielszych z dotychczasowych.

O atak na saudyjską rafinerię amerykański sekretarz stanu Mike Pompeo oskarżył w sobotę Iran, twierdząc, że nie ma wyraźnych dowodów, aby stał za nim ruch Huti.

Saudyjski książę Muhammad ibn Salman poinformował w sobotę, że ataki dronów na dwie instalacje spowodowały „tymczasowe” wstrzymanie działalności tych dwóch zakładów. Saudyjskie ministerstwo energii oszacowało, że wstrzymana została produkcja 5,7 mln baryłek ropy dziennie, czyli ok. 50 proc. całkowitej produkcji Aramco, co stanowi 5 proc. globalnej podaży na ten surowiec.

Wczytuję ocenę...

Promuj niezależne media! Podaj dalej ten artykuł na Facebooku i Twitterze

Źródło: niezalezna.pl, PAP

Tagi

Wczytuję komentarze...

Nasza strona używa cookies czyli po polsku ciasteczek. Korzystając ze strony wyraża Pan/i zgodę na używanie ciasteczek (cookies), zgodnie z aktualnymi ustawieniami Pana/i przeglądarki. Jeśli chce Pan/i, może Pan/i zmienić ustawienia w swojej przeglądarce tak aby nie pobierała ona ciasteczek.


Strefa Wolnego Słowa: niezalezna.pl | gazetapolska.pl | panstwo.net | vod.gazetapolska.pl | naszeblogi.pl | gpcodziennie.pl