Bójka żebraczek na Placu Św. Piotra. Powypadały im sztuczne garby! Tak naciągają turystów

Zdjęcie ilustracyjne / screen z twitter.com/RiprendRoma

  

Niezwykły "cud uzdrowienia" nastąpił na Placu Świętego Piotra w Watykanie. Dwie żebrzące kobiety posprzeczały się na tyle mocno, że doszło do rękoczynów. "Ciężko chorym" paniom w trakcie szamotaniny powypadały spod ubrań... sztuczne garby. Przy okazji na jaw wyszedł także proceder, który ma na celu naciągnięcie turystów.

Przygarbione i udające ciężko chore kobiety to już niemal stały element terenów wokół Placu Świętego Piotra. Cel jest jeden - wzbudzić litość w turystach i wyżebrać od nich jak największą ilość pieniędzy. Kto tego nie wie, często ulega emocjom i dorzuca drobną kwotę "poszkodowanym przez los".

Ile w tym prawdy pokazała sytuacja, jaką uwiecznił jeden z turystów. Dwie żebraczki pobiły się, a w trakcie szamotaniny powypadały im sztuczne garby.

Te obrazki pokazują jedno - warto zwracać uwagę na takie osoby i nie dać się naciągnąć!

Wczytuję ocenę...

Promuj niezależne media! Podaj dalej ten artykuł na Facebooku i Twitterze

Źródło: twitter.com, niezalezna.pl

Tagi

Wczytuję komentarze...

Po tragedii otwarto szlak na Giewont

/ / pxhere.com/teknikel/creativecommons.org/publicdomain/zero/1.0/

  

Popularny szlak turystyczny na Giewont został we wtorek otwarty po remoncie. Na końcowym odcinku szlak został zniszczony podczas tragicznej w skutkach burzy, która przeszła nad Tatrami 22 sierpnia i od tego dnia był zamknięty.

Remont szlaku na kopułę szczytową Giewontu był planowany przez władze Tatrzańskiego Parku Narodowego (TPN) od dłuższego czasu, ale tragiczna w skutkach burza przyspieszyła tę decyzję. Podczas sierpniowej burzy zniszczone zostały łańcuchy ułatwiające wejście na szczyt. Przez pioruny zostały też skruszone skały, po których wiedzie szlak.

"Przy szlaku zainstalowano nowe łańcuchy ułatwiające wejście na szczyt. Zostały one zamontowane w miejscu starych, zniszczonych lub zerwanych łańcuchów. Sama ścieżka została ułożona na nowo w starym śladzie. Dotychczasowa ścieżka była już mocno naruszona, nie tylko przez burzę, ale i przez na przykład schodzące tamtędy lawiny. Z kopuły szczytowej zostały usunięte luźne, niestabilne skały, które mogłyby być niebezpieczne dla turystów"

– poinformował leśniczy TPN Marcin Strączek–Helios.

22 sierpnia od uderzeń piorunów zginęły na Giewoncie 4 osoby w tym dwoje dzieci, a ponad 150 osób odniosło obrażenia. Dwoje ciężko rannych dzieci nadal przebywa w szpitalu.

Wczytuję ocenę...

Promuj niezależne media! Podaj dalej ten artykuł na Facebooku i Twitterze

Źródło: PAP, niezalezna.pl


Wczytuję komentarze...

Nasza strona używa cookies czyli po polsku ciasteczek. Korzystając ze strony wyraża Pan/i zgodę na używanie ciasteczek (cookies), zgodnie z aktualnymi ustawieniami Pana/i przeglądarki. Jeśli chce Pan/i, może Pan/i zmienić ustawienia w swojej przeglądarce tak aby nie pobierała ona ciasteczek.


Strefa Wolnego Słowa: niezalezna.pl | gazetapolska.pl | panstwo.net | vod.gazetapolska.pl | naszeblogi.pl | gpcodziennie.pl