„Pokot” trafił na Netflixa

„Pokot” w reżyserii Agnieszki Holland i Kasi Adamik można oglądać na platformie Netflix. Film został doceniony m.in. na Berlinale (Srebrny Niedźwiedź za innowacyjność) , w Gdyni (nagrody za reżyserię i charakteryzację) oraz podczas gali Europejskich Nagród Filmowych (najlepsze kostiumy). Był również polskim kandydatem do Oscara.

"Pokot" do zobaczenia na Netfliksie
fot. R. Palka/Next FIlm

Główną bohaterką „ Pokotu ” jest Janina Duszejko, która każe się nazywać po prostu Duszejko, a i tak mało kto zapamiętuje jej nazwisko. To emerytowana inżynierka, miłośniczka astrologii i wegetarianka. Pełna pasji i wrażliwości.

Walczy o fundamentalne wartości, którym jest wierna, ale nie jest jej niełatwo. I z powodu społeczności, która rządzi się patriarchalnym porządkiem i z powodu wieku. Duszejko kiedyś budowała mosty na Bliskim Wschodzie, dziś mieszka samotnie w Sudetach. Pewnej zimowej nocy odnajduje ciało swojego sąsiada, kłusownika. Wtedy zaczyna niekonwencjonalne śledztwo…

Agnieszka Holland mówiła o “Pokocie”, że mógłby nosić tytuł “To nie jest kraj dla starych kobiet”. Po premierze w Berlinie, nazywany był “subtelnym ekologicznym thrillerem” . Recenzenci doceniali również go za humor, fantastyczną kreację Agnieszki Mandat, za wspaniałe, unikalne zdjęcia. W “Pokocie” mieszają się gatunki filmowe, film nie daje się zaszufladkować. W pięknych plenerach Kotliny Kłodzkiej miesza się kryminał, czarna komedia, thriller i magia.

 

 

Źródło: Next FIlm, mat.pras.

#Pokot #Agnieszka Holland #Kasia Adamik #netflix

redakcja
Wczytuję ocenę...
Wczytuję komentarze...Zobacz więcej
Niezależna TOP 10
Wideo