Kolejny dzień V Nadzwyczajnego Zjazdu Klubów "Gazety Polskiej" za nami! ZOBACZCIE ZDJĘCIA

/ fot. Andrzej Piekarski

Kolejny dzień V Nadzwyczajnego Zjazdu Klubów "Gazety Polskiej", który przyciągnął tłumy klubowiczów, dobiegł końca. List do uczestników wystosował prezes PiS Jarosław Kaczyński, marszałek Senatu Stanisław Karczewski oraz prof. Krzysztof Szwagrzyk. Nie zabrakło też wystąpień, m.in. ministra rolnictwa Jana Ardanowskiego. Wieczór uświetnił zaś koncert Jana Pietrzaka. Zapraszamy do obejrzenia galerii zdjęć autorstwa Andrzeja Piekarskiego.

Drugi już dzień V Nadzwyczajnego Zjazdu Klubów "Gazety Polskiej" w Sulejowie dobiegł końca. Do uczestników specjalny list skierował prezes PiS Jarosław Kaczyński.

 Nie da się ukryć, że z dobrą zmianą jest podobnie jak z niepodległością. Wywalczyliśmy możliwość jej wprowadzenia w zwycięskich wyborach prezydenckich i parlamentarnych cztery lata temu, a teraz musimy ją obronić

- napisał. Jak dodał, "stawka w nadchodzących wyborach parlamentarnych jest - co wszyscy doskonale wiemy - dużo, dużo większa, bo nie będzie w nich chodziło tylko o utrwalenie tego, czego dokonaliśmy, ale o zapewnienie dalszych możliwości rozwojowych".

O to, by nasza Ojczyzna nadal podążała właściwym kursem ku lepszej przyszłości

- dodał.

List wystosował Marszałek Senatu, który zaznaczył, że nadchodzące wybory "mogą być kluczowe dla dalszych losów ojczyzny".

Nic albowiem nie jest przesądzone, ani dane raz na zawsze. Dzięki wyborczemu zwycięstwu w 2015 roku odsunęliśmy od władzy ugrupowania, którym przyświecała zasada: "By żyło się lepiej". Czas pokazał, że owo "lepiej" dotyczyło nie każdego, nie wszystkich, nie Polaków, ale pewnej liczby osób i grup z tzw. "mafią VAT-owską" na czele.

Stwierdził również, że Prawo i Sprawiedliwość, odrzuciło tę szkodliwą filozofię i przez całą minioną kadencję wdrażało konsekwentnie kolejne programy prospołeczne.

Programy służące wszystkim i każdemu z osobna. Odczuli to mieszkańcy miast, miasteczek i wsi. Ten program musi być kontynuowany. Ci, którzy dewastowali nasza ojczyznę nie mogą po raz kolejny dostać do ręki instrumentów władzy, którą gotowi byliby wykorzystać w znany nam wszystkim sposób, daleki, niestety, od myślenia o dobru publicznym i powszechnym

- stwierdził Stanisław Karczewski.

W swoim liście do uczestników Zjazdu, prof. Krzysztof Szwagrzyk,szef Biura Identyfikacji i Poszukiwań IPN, zadeklarował, że będzie kontynuował dzieło przywracania pamięci i należnej czci polskim bohaterom. 

- Zapewniam państwa, że będziemy odszukiwać kolejnych rodaków, przywracać im symboliczną tożsamość, a tym samym realizować naszą polską powinność. To zadanie o najwyższym priorytecie - nie tylko dla nas, ale i dla następnych pokoleń

- napisał prof. Szwagrzyk.

Uczestnicy zjazdu mogli także posłuchać wystąpienia ministra rolnictwa Jana Ardanowskiego, który w mocnych słowach odniósł się do krytyki polskiego rolnictwa

Czasami słyszę liberałów, którzy mówią, że polskie rolnictwo jest kulą u nogi, bo jest za drobne, bo jest za dużo małych gospodarstw. To tak, jakbym słyszał Lenina, który mówi, że idea jest dobra, tylko naród do niej nie dorósł. Tak samo jest z rolnictwem

- mówił. Jak podkreślił, każdy ma niepodważalne prawo: mieszkać tam, gdzie chce, a "rolą państwa jest dawać każdemu równą szansę na rozwój i poprawę warunków życia". Taki cel ma PiS.

Na V Nadzwyczajnym Zjeździe Klubów "Gazety Polskiej" w Sulejowie odbył się dzisiaj panel dziennikarzy, którzy dyskutowali m.in o hejcie w internecie.

Dostęp do internetu ma każdy - z tym wiążą się różne rzeczy - masowość informacji, dostęp do nich, ale też to, że każdy może sobie napisać co mu się podoba. Prawdą jest też to, że strony polityczne w Polsce mają grupy, które mają wywierać wrażenie, że temat jest wrażliwy społecznie i interesuje szerokie grono ludzi

- mówił Wojciech Mucha. Oprócz niego, w panelu udział wzięli m.in. Tomasz Sakiewicz, Piotr Lisiewicz i Jacek Liziniewicz.

Spotkanie uświetnił koncert Jana Pietrzaka.

Wczytuję ocenę...

Promuj niezależne media! Podaj dalej ten artykuł na Facebooku i Twitterze

Źródło: niezalezna.pl

Tagi

Wczytuję komentarze...

  

Wczytuję komentarze...

Nasza strona używa cookies czyli po polsku ciasteczek. Korzystając ze strony wyraża Pan/i zgodę na używanie ciasteczek (cookies), zgodnie z aktualnymi ustawieniami Pana/i przeglądarki. Jeśli chce Pan/i, może Pan/i zmienić ustawienia w swojej przeglądarce tak aby nie pobierała ona ciasteczek.


Strefa Wolnego Słowa: niezalezna.pl | gazetapolska.pl | panstwo.net | vod.gazetapolska.pl | naszeblogi.pl | gpcodziennie.pl | Gazeta Polska Podcasts