Zjazd Klubów Gazety Polskiej. Macierewicz: "Polityka to obywatelski obowiązek" [ZDJĘCIA]

Zdjęcie ilustracyjne / niezalezna.pl

Lidia Lemaniak

Dziennikarka portalu Niezalezna.pl

Kontakt z autorem

- Polityka to obywatelski obowiązek - jeśli ktoś naprawdę chce być Polakiem, to polityka jest jego obowiązkiem - w różnych miarach - nie każdy ma takie same obowiązki - nie każdy musi zajmować się polityką czynną, ale każdy ma obowiązek podejmować fundamentalne decyzje - komu powierza los własnej ojczyzny i każdego narodu - mówił na V Nadzwyczajnym Zjeździe Klubów "Gazety Polskiej" Antoni Macierewicz.

W Sulejowie trwa V Nadzwyczajny Zjazd Klubów "Gazety Polskiej". Spotkały się setki osób, a goście ciągle dojeżdżają, bo zjazd potrwa przez cały weekend.

Honorowym gościem jest były minister obrony narodowej, który - jak zawsze z największą życzliwością do klubowiczów - zabrał głos.

To dla mnie zaszczyt wyróżnienie i wyzwanie. Spotykamy się nie tak często, występuje wiele nowych sytuacji i okoliczności  ta dzisiejsza jest szczególna - spotykamy się przeddzień wyborów parlamentarnych

- mówił do zebranych Antoni Macierewicz.

Wiceprezes PiS podkreślił, że "polityka to obywatelski obowiązek - jeśli ktoś naprawdę chce być Polakiem, to polityka jest jego obowiązkiem - w różnych miarach - nie każdy ma takie same obowiązki - nie każdy musi zajmować się polityką czynną, ale każdy ma obowiązek podejmować fundamentalne decyzje - komu powierza los własnej ojczyzny i każdego narodu".

Najważniejszym przesłaniem Romana Dmowskiego było "jestem Polakiem i mam obowiązki polskie" - obowiązkiem Polaka jest decydować o tym, komu powierzam własną ojczyznę. (...) Destrukcja świadomości, która występuje w niektórych mediach, jest nakierowana na to, żeby przekonać nas, że polityka to coś  złego - to, co widzimy w pewnym filie to jest nieprawda - to sposób działania, który ma nam obrzydzić politykę - to wszystko, co widzimy w tym filmie to jest nieprawda

- powiedział.

Antoni Macierewicz podkreślił, że "zbieramy się w momencie kluczowym - na kilka tygodni przed wyborami".

To, co się rozstrzygnie to to, czy nabierzemy siły i mocy, aby sprostać wyzwaniom - cywilizacyjnym, duchowym, gospodarczym i politycznym

- dodał.

Mówiąc o wyzwaniach, które stoją przed Polską nawiązał do słów metropolity krakowskiego abp. Marka Jędraszewskiego o "tęczowej zarazie".

"Tęczowa zaraza" - te słowa były nam wszystkim potrzebne, bardzo dziękujemy ks. arcybiskupowi za te słowa, bo one były Polsce potrzebne, aby Polacy otrzęśli się, żeby nie wydawało im się, że to nic takiego, bo przecież "walczą z nienawiścią"

- wskazywał wiceprezes PiS.

Były szef MON podziękował przy tym "Gazecie Polskiej" za akcję  za co podziękował mu redaktor Tomasz Sakiewicz. podkreślając, że jest pierwszym politykiem tej rangi, który za to dziękuje. Antoni Macierewicz wskazał, że w ramach kampanii spotyka się z Polakami jeszcze częściej i jest wyrazicielem tego, co od nich słyszy.

Głos zabrał Tomasz Sakiewicz, redaktor naczelny "Gazety Polskiej".

"Przez ostatnie miesiące był niesamowity atak na "Gazetę Polską" oraz Kluby Gazety Polskiej, próbowano je rozbijać. Atak na Kluby Gazety Polskiej w USA trwa do dzisiaj. Zarówno środowiska lewicowo-liberalne, jak i ultraprawicowe, atakują administrację Donalda Trumpa - to nie jest przypadek, to są inne oblicza tego samego zła"

- mówił Sakiewicz.

Skąd biorą się ataki na "Gazetę Polską" i Kluby?

"Jest tak, że Gazeta Wyborcza i TVN, ale i Konfederacja, atakują nas z co najmniej trzech powodów - jesteśmy prawicą pronarodową, która widzi Polskę w sojuszu z USA; prawica niepodległościowa patrzy na USA jako na gwaranta bezpieczeństwa Polski; drugi powód jest czysto techniczny - żeby pozbawić PiS władzy nie potrzeba odebrać mu 10-15%, rzecz rozegra się o 2-3% - logika wyborcza jest taka, że każdy głos zmarnowany przybliża nas do "tęczowej koalicji". Trzeci - najbardziej istotny. My mamy zdolności organizacyjne - możemy zgromadzić 1, 2, a nawet 10 tys. ludzi w jednym miejscu. Mamy mobilizację w elektoracie - niezależnie od błędów, które popełniają - jest to obóz, który dobrze służy Polsce. Bardzo ważne jest, żeby uczyć się pokory"

- wyjaśnił redaktor naczelny "Gazety Polskiej".

Zapraszamy do galerii zdjęć. Autorem fotografii jest Andrzej Piekarski.


Wczytuję ocenę...

Promuj niezależne media! Podaj dalej ten artykuł na Facebooku i Twitterze

Źródło: niezalezna.pl

Tagi

Wczytuję komentarze...

  

Wczytuję komentarze...

Nasza strona używa cookies czyli po polsku ciasteczek. Korzystając ze strony wyraża Pan/i zgodę na używanie ciasteczek (cookies), zgodnie z aktualnymi ustawieniami Pana/i przeglądarki. Jeśli chce Pan/i, może Pan/i zmienić ustawienia w swojej przeglądarce tak aby nie pobierała ona ciasteczek.


Strefa Wolnego Słowa: niezalezna.pl | gazetapolska.pl | panstwo.net | vod.gazetapolska.pl | naszeblogi.pl | gpcodziennie.pl | Gazeta Polska Podcasts