„Wyborcza” ujawnia spiskową teorię ekologiczną. „To nie są ryby z Wisły. Ktoś je tu podrzucił”

Zdjęcie ilustracyjne / By Soebe - Praca własna, CC BY-SA 3.0, https://commons.wikimedia.org/w/index.php?curid=30481

  

Dzisiaj w warszawskim wydaniu portalu wyborcza.pl ukazał się intrygujący tekst w którym pojawiają się wypowiedzi ludzi, którzy mimo zakazu odwiedzają miejsce "kontrolowanego zrzutu ścieków" do Wisły. "Wyborcza" zupełnie na serio cytuje wypowiedź tajemniczego mężczyzny, który stwierdził, że śnięte ryby nie pochodzą z Wisły i muszą być przez kogoś podrzucane.

Rozmówcy wyborcza.pl prezentują bardzo optymistyczne stanowisko w sprawie wypływu nieczystości, nie widząc w tym większego zagrożenia.

Wyjątkowo zastanawiające są słowa mężczyzny, którego przedstawiono jako "pana Zbyszka". 

"Nie śmierdzi też na Młocinach. Tak deklaruje pan Zbyszek, który nad Wisłę dotarł rowerem. Odpala papierosa i zaczyna opowiadać. - Śmierdziało dwadzieścia lat temu, jak tu na bieżąco pompowali ścieki. Jak przychodziłem na ryby, to się nie dało wytrzymać. Wczoraj też nieźle dawało, ale najwyraźniej coś dorzucają, bo dzisiaj już jest elegancko"

- czytamy na portalu wyborcza.pl.

Pan Zbyszek nie stroni także od teorii spiskowych, twierdząc, że martwe ryby nie pochodzą z Wisły i zapewne muszą być podrzucane.

"Dodaje, że na brzegu znalazł kilka martwych ryb, ale jest pewny, że nie padły one ofiarą zanieczyszczeń. - To nie są ryby z Wisły. Ktoś je tu podrzucił"

- powiedział rozmówca portalu wyborcza.pl., a my pytamy o... granicę absurdu.

Komentujący dziwny tekst "Wyborczej" pękali ze śmiechu, snując przeróżne teorie na temat tajemniczego pana Zbyszka.

 

Wczytuję ocenę...

Promuj niezależne media! Podaj dalej ten artykuł na Facebooku i Twitterze

Źródło: niezalezna.pl, wyborcza.pl, twitter.com

Tagi

Wczytuję komentarze...


Albania wysłała do Włoch medyków. "Dzisiaj wszyscy jesteśmy Włochami, a Italia musi wygrać"

Zdjęcie ilustracyjne / pixabay.com /Creative Commons CC0/fernandozhiminaicela

  

Albania wysłała do Włoch 30 lekarzy i pielęgniarzy, by pomogli służbie zdrowia w Lombardii w zmaganiu się z pandemią koronawirusa. "Najbogatsze kraje odwróciły się plecami do innych" - powiedział albański premier Edi Rama.

"Nie jesteśmy pozbawieni pamięci. Nie możemy nie pokazać Włochom, że Albania i Albańczycy nie porzucają nigdy swojego przyjaciela w potrzebie"

- podkreślił szef rządu, żegnając personel medyczny na lotnisku w Tiranie.

"Dzisiaj wszyscy jesteśmy Włochami, a Italia musi wygrać i wygra tę wojnę także dla nas, dla Europy i dla całego świata" - dodał.

Jak zauważył, 30 lekarzy i pielęgniarzy wysłanych do Włoch to nie jest dużo. "Nie rozstrzygną wyniku tej batalii między niewidzialnym wrogiem a lekarzami, jaka toczy się na drugim brzegu morza (Adriatyku)" - oświadczył.

"Ale Włochy są naszym domem, od kiedy uratowały naszych braci i siostry, w przeszłości udzielając nam gościny i przyjmując nas, kiedy tu się cierpiało" - podkreślił premier Albanii, odnosząc się do przyjęcia przez Włochy tysięcy albańskich uchodźców w latach 90.

"To prawda, że wszyscy zamknęli się w swoich granicach, a najbogatsze kraje odwróciły się plecami do innych" - dodał szef rządu.

Według ostatnich oficjalnych danych z soboty, we Włoszech zanotowano dotąd 10 023 zgony z powodu epidemii oraz ponad 92 tys. przypadków zakażenia koronawirusem. Lombardia jest jednym z najbardziej dotkniętych epidemią regionów kraju. 

Wczytuję ocenę...

Promuj niezależne media! Podaj dalej ten artykuł na Facebooku i Twitterze

Źródło: niezalezna.pl, pap

Tagi

Wczytuję komentarze...

Nasza strona używa cookies czyli po polsku ciasteczek. Korzystając ze strony wyraża Pan/i zgodę na używanie ciasteczek (cookies), zgodnie z aktualnymi ustawieniami Pana/i przeglądarki. Jeśli chce Pan/i, może Pan/i zmienić ustawienia w swojej przeglądarce tak aby nie pobierała ona ciasteczek.


Strefa Wolnego Słowa: niezalezna.pl | gazetapolska.pl | panstwo.net | vod.gazetapolska.pl | naszeblogi.pl | gpcodziennie.pl | Gazeta Polska Podcasts