Polityk Platformy Obywatelskiej nakazał przestrzegania zasad bezpieczeństwa i używania do tego celu „bezpiecznego netu” - podaje tvp.info.

„Odkryłem jak komentować na inianach (portal lokalny w lnowrocławiu inianie.pl) z tora. Działa w 100%!! Wszystko robimy w Torze: 7. Zakładamy maila. Np. wwww.t.pl 2. Na inianach wchodzimy w disqs i tworzymy nowe konto podając mail z punktu 1 :) 3. Następnie wchodzimy na twitter i otwieramy nowe konto. 4. Teraz dodajemy komentarze na inianach logując się przez twitter a nie przez disqs!! 5. Twitter zapyta nas o podłączenie disqs, więc robimy to i wpisujemy dane utworzonego w pkt 2. Gotowe: teraz wpisujemy komentarze prosto z tor:))” 

- instruował Krzysztof Brejza.

Aplikacja Tor pozwala na anonimową aktywność w sieci i  ukrywanie użytkowników również przed organami ścigania.

A tak, według materiałów ujawnionych przez tvp.info, poseł Brejza miał instruować i wymyślać nieprawdziwe informacje podczas kampanii samorządowej w 2014 r.:

(pisownia oryginalna): „... straszyński chce zostać burmistrzem gniewkowa, czy możecie podziatac w ramach poligonu i wrzucić kilka komentarzy popierających Adama? Krótkie dłuuzsze ale żeby zrobić dym, poopowiadajcie jakies bajki o tym, ze psl się zglaszaja do nas działacze, zagrajcie zwłaszcza na marszalka ze specjalnie będzie przyjeżdżal do inowroclawia żeby zmienić starostę ze w regionalnym PSL Majewskiego chcą zmienić, przytulajcie się no luzie i do pis i do sldowcow zdjęcia sobie z nimi porobcie, uściski uśmiechy pelna radość, fotke sobie strzelcie w fotelu przyszłego zarzasdu po sesji ;D pelen teatr, wieeeeem!!! Walnijcie plotke o wewnętrznym sondażu robionym przez zarząd regionu po w powiecie: P0:9 PBR:6 PiS: % SLD:5 RMWO TNSPolska dla ZR POkuj-pom wewnętrzny sondaz 7-9 IX U.] można poklepać serie komentarzy krótkie glosuje na brejze ja tez rownie glosuje na brejze, itp. Itd. Nie wdawać się wdyskusje ale klepce co jakiś czas" 

Dalej portal tvp.info ujawnia, że "kiedy w urzędzie w Inowrocławiu wybuchła afera fakturowa i pojawili się tam funkcjonariusze CBA poseł Brejza przekazuje swemu ojcu sugestie Marcina Kowalskiego (byłego dziennikarza GW, właściciela firmy PR) jak wyciszyć aferę i uspokoić opinie. Jednocześnie sugeruje, by zwolnioną z pracy byłą Naczelnik Wydziału Kultury, Promocji i Komunikacji Społecznej – prawdopodobnie ze strachu przez jej zeznaniami – zastraszyć":

„Hej. Bardzo nam zależy żeby w tym komunikacie pojawiła się taka jednoznaczna myśl, że ona utrudnia postepowanie. Że jak to jest możliwe, że taka osoba (80 zarzutów) chodziła wolna i nieskrepowana, podczas gdy powinna być zatrzymana i doprowadzona do prokuratury. W każdej chwili może zbiec za granicę, a prokuratura pozostaje bezradna. Cos takiego. Żeby ona bała się wyjść przed kamery. Żeby się bala ze ja sprzed tych kamer zgarnie policja"

- miał pisać Krzysztof Brejza.

Temat "wydziału nienawiści" komentowali goście programu "Strefa starcia" w TVP Info. 

Mamy szefa sztabu PO-KO, na którym ciążą bardzo poważne podejrzenia. Powinien ustąpić z zajmowanej funkcji. Krzysztof Brejza powinien stanąć i wyjaśnić, przeprosić, a nie straszyć prokuraturą

- mówiła Dorota Kania.

Szkalowanie w internecie to nie jest nowa rzecz. Wystarczy przypomnieć to, co się działo za czasów Lecha Kaczyńskiego i pierwszych rządów PiS

- dodała.