Raport NIK miażdżący dla PO. Dopiero rozwiązania przyjęte przez rząd PiS uszczelniły system podatkowy

Mateusz Morawiecki, Jarosław Kaczyński / Tomasz Hamrat/Gazeta Polska

  

W walce z luką w VAT obecny rząd radzi sobie dużo lepiej niż poprzednia ekipa - pisze dziś "Dziennik Gazeta Prawna". Gazeta dotarła do raportu Najwyższej Izby Kontroli. Wynika z niego, że działania Zjednoczonej Prawicy przyjęte po 2016 roku uszczelniły system podatkowy. Wcześniej rząd PO-PSL "nie zdołał zapobiec gwałtownemu wzrostowi luki VAT".

Z najnowszego raportu Najwyżej Izby Kontroli wynika, że "nadzór Minister Finansów w latach 2007-2015 był systematyczny, ale za mało skuteczny i nie zdołał zapobiec gwałtownemu wzrostowi luki VAT". "Dopiero rozwiązania przyjęte w latach 2016-2018 uszczelniły system podatkowy" - cytuje raport NIK "DGP".

W dzienniku czytamy, że za rządów PO i PSL luka w VAT "zwiększyła się z niespełna 9 proc. w 2007 r. do ponad 25 proc. w szczytowym momencie lat 2012-2013".

"Później nieco spadła, ale jej wyraźne obniżenie widać dopiero od 2016 r."

- pisze "DGP".

Wnioski zawarte w raporcie sugerują zarazem - pisze gazeta - że "trudno będzie pociągnąć do odpowiedzialności urzędników, którzy w ostatnich latach - z różnym skutkiem - walczyli z luką VAT-owską".

Cytowana przez "DGP" była wiceminister finansów i posłanka PO-KO Izabela Leszczyna przekonuje, że to przygotowane pod koniec rządów PO-PSL rozwiązania, takie jak np. jednolity plik kontrolny, umożliwiły późniejsze sukcesy rządu PiS w uszczelnianiu VAT.

Ta sama Izabela Leszczyna nie tak dawno twierdziła, że nie ujawni jakie pomysły Platforma ma dla Polaków… w obawie, że „PiS je podkradnie i zrealizuje”.

Wczytuję ocenę...

Promuj niezależne media! Podaj dalej ten artykuł na Facebooku i Twitterze

Źródło: niezalezna.pl, PAP

Tagi

Wczytuję komentarze...

To był najdłuższy lot pasażerski w historii. Linie zastanawiają się, czy na stałe wprowadzić go do oferty

/ By John Taggart from Claydon Banbury, Oxfordshire - VH-ZND 11042018LHR, CC BY-SA 2.0, https://commons.wikimedia.org/w/index.php?curid=68365114

  

19 godzin i 16 minut trwał najdłuższy w historii lot samolotu pasażerskiego. W tym czasie trasę 16 200 km między Nowym Jorkiem a Sydney pokonał- bez międzylądowania - Boeing 787-9 Dreamliner australijskich linii lotniczych Qantas.

Był to lot testowy.

Maszyna, na pokładzie której znajdowało się 40 pasażerów, głównie pracowników Qantas, lekarzy i naukowców, oraz dziesięciu członków załogi, wystartowała w piątek wieczorem (czasu lokalnego) z Nowego Jorku i wylądowała w niedzielę rano (czasu miejscowego) w Sydney.

Najważniejszym celem tego lotu było sprawdzenie pod kątem medycznym reakcji członków załogi i pasażerów na tak długą podróż powietrzną. Do końca roku Qantas chce przeprowadzić dwa kolejne tego rodzaju loty. Do tego czasu australijskie linie zamierzają podjąć decyzję, czy wprowadzą do swej oferty 20-godzinne loty.

Obecnie najdłuższe połączenie lotnicze, które trwa ponad 18 godzin, obsługują na trasie Singapur - Nowy Jork linie Singapore Airlines. 

Wczytuję ocenę...

Promuj niezależne media! Podaj dalej ten artykuł na Facebooku i Twitterze

Źródło: PAP, niezalezna.pl

Tagi

Wczytuję komentarze...

Nasza strona używa cookies czyli po polsku ciasteczek. Korzystając ze strony wyraża Pan/i zgodę na używanie ciasteczek (cookies), zgodnie z aktualnymi ustawieniami Pana/i przeglądarki. Jeśli chce Pan/i, może Pan/i zmienić ustawienia w swojej przeglądarce tak aby nie pobierała ona ciasteczek.


Strefa Wolnego Słowa: niezalezna.pl | gazetapolska.pl | panstwo.net | vod.gazetapolska.pl | naszeblogi.pl | gpcodziennie.pl