"Zachęcamy, aby nie głosować na te nazwiska". Europoseł publikuje list z podpisem Biedronia

Robert Biedroń / fot. Aleksiej Witwicki/Gazeta Polska

  

"Zachęcamy, aby nie głosować na następujące nazwiska: Waszczykowski, Szydło, Krasnodębski, Czarnecki". Taki list podpisany przez Roberta Biedronia, lidera partii Wiosna, europosła z frakcji socjalistów, wystosowany został przed wyborami kierownictw komisji w Parlamencie Europejskim. Sam Biedroń nie ukrywał wcześniej tego, że torpedował wybór Beaty Szydło na szefową Komisji Zatrudnienia i Spraw Socjalnych.

Kilka dni temu informowaliśmy o tym, że Robert Biedroń, europoseł partii Wiosna, wchodzącej w skład frakcji socjalistów w Parlamencie Europejskim, torpedował kandydaturę byłej premier Beaty Szydło na szefową parlamentarnej Komisji Zatrudnienia i Spraw Socjalnych (EMPL).

"Uważam, że nie można było zagłosować za kandydaturą Beaty Szydło. PiS jest partią antyeuropejską, antydemokratyczną. W interesie Polski, wszystkich Polek i Polaków jest, by wpływ PiS na nasze życie także na polu europejskim był jak najmniejszy"

- mówił Biedroń.

Beata Szydło nie została wybrana na przewodniczącą komisji ds. zatrudnienia. Za jej kandydaturą było 21 posłów, 27 - przeciw, a dwóch wstrzymało się od głosu. To jedyna parlamentarna komisja, w której nie udało sie wybrać przewodniczącego - ponowna próba nastąpi w nadchodzącym tygodniu.

Tymczasem eurodeputowany PiS, Zdzisław Krasnodębski, zamieścił na Twitterze podpisany przez Roberta Biedronia list do - jak pokazuje zamieszczony skan - europosłów i asystentów z grupy (frakcji) Sojuszu Socjalistów i Demokratów w Parlamencie Europejskim (S&D), do której w PE należy Wiosna. 

Mail zatytułowany był: "Proszę, zagłosuj przeciwko kandydatom polskiej partii rządzącej, Prawa i Sprawiedliwości"

"Drodzy koledzy, w imieniu polskiej delegacji [partii] Wiosna, biorąc pod uwagę stanowisko Grupy [S&D], [aby] nie wspierać Fideszu (węgierska partia Orbana) oraz Prawa i Sprawiedliwości (polskiej partii rządzącej), niniejszym przesyłamy pełną listę ich kandydatów.

Zachęcamy was, aby nie głosować na następujace nazwiska:

AFET [Komisja Spraw Zagranicznych]: Pierwszy wiceprzewodniczący, Waszczykowski;

EMPL [Komisja Zatrudnienia i Spraw Socjalnych]: Przewodnicząca, Szydło;

ITRE [Komisja Przemysłu, Badań Naukowych i Energii]: Pierwszy [wice]przewodniczący, Krasnodębski;

PETI [Komisja Petycji]: Trzeci [wice]przewodniczący; Czarnecki.

Z poważaniem, Robert Biedroń, szef polskiej delegacji Wiosny."

Pięcioro Niemców, w tym aż czworo z EPL, czworo Francuzów, troje Belgów, po dwoje Włochów, Hiszpanów i Brytyjczyków będzie kierowało komisjami europarlamentu. Z Europy Środkowo-Wschodniej na takie stanowisko wybrana została tylko jedna osoba, z Rumunii. 

Polscy europosłowie zajęli za to inne stanowiska. Reprezentanci PiS zostali wiceszefami komisji spraw zagranicznych (Witold Waszczykowski), przemysłu i energii (Zdzisław Krasnodębski) oraz komisji petycji (Ryszard Czarnecki). Z kolei europosłowie PO zostali wiceszefami komisji ds. budżetu (Janusz Lewandowski), rynku wewnętrznego (Róża Thun), a Krzysztof Hetman z PSL został wiceprzewodniczącym komisji rozwoju regionalnego. Lider Wiosny Robert Biedroń zdobył stanowisko wiceprzewodniczącego komisji ds. równouprawnienia i praw kobiet.

Wczytuję ocenę...

Promuj niezależne media! Podaj dalej ten artykuł na Facebooku i Twitterze

Źródło: Twitter, niezalezna.pl

Tagi

Wczytuję komentarze...

Kokaina w skrzyniach z bananami

Zdjęcie ilustracyjne / pxhere.com/creativecommons.org/publicdomain/zero/1.0/

  

Blisko 76 kg kokainy o wartości około 5 mln lewów (2,5 mln euro) odkryła bułgarska policja w dużej partii bananów z Ekwadoru. Kontenery z podejrzanym ładunkiem przybyły do portu w Burgas pod koniec lipca i miały trafić do magazynu owoców i warzyw.

Statek handlowy przybył do portu Burgas z Ekwadoru, po drodze zatrzymywał się we Włoszech. Na jego pokładzie było 19 kontenerów z bananami, ułożonych w 20 tys. kartonowych pudeł.

Narkotyki znaleziono w czterech z nich przed transportem do magazynów. Wcześniej 3 tys. pudeł przetransportowano do Rumunii. Nie wiadomo, czy w nich były tylko banany.

Przedstawiciel policji w Burgas poinformował, że obecnie trwa kontrola wszystkich czterech krajowych magazynów należących do importera.

Według prokuratury szacunkowa wartość przejętej kokainy wynosi 5 mln lewów, ale po podzieleniu na mniejsze dawki w celu sprzedaży na ulicy wartość byłaby o wiele wyższa. W sprawie prowadzone jest dochodzenie, ale dotąd nie ma zatrzymanych.

Wczytuję ocenę...

Promuj niezależne media! Podaj dalej ten artykuł na Facebooku i Twitterze

Źródło: niezalezna.pl, PAP

Tagi

Wczytuję komentarze...

Nasza strona używa cookies czyli po polsku ciasteczek. Korzystając ze strony wyraża Pan/i zgodę na używanie ciasteczek (cookies), zgodnie z aktualnymi ustawieniami Pana/i przeglądarki. Jeśli chce Pan/i, może Pan/i zmienić ustawienia w swojej przeglądarce tak aby nie pobierała ona ciasteczek.


Strefa Wolnego Słowa: niezalezna.pl | gazetapolska.pl | panstwo.net | vod.gazetapolska.pl | naszeblogi.pl | gpcodziennie.pl