Znana modelka atakowana przez muzułmanów. Nazwano ją rasistką przez... zdjęcie buta

Bella Hadid / youtube.com/printscreen

  

Bella Hadid, która jest obecnie jedną z najbardziej rozchwytywanych modelek na świecie, musiała się tłumaczyć ze zdjęcia na Instagramie. Muzułmanie krytykują ją za zdjęcie jej buta, na tle... arabskich samolotów. Według nich, to zniewaga, a modelkę nazwano rasistką. Zarzuty są tym bardziej absurdalne, gdyż Hadid ma arabskie korzenie.

Afera rozpętała się, gdy Bella Hadid zamieściła na InstaStories zdjęcie z lotniska. Widać a nim jej but, a w tle samoloty z Arabii Saudyjskiej i Zjednoczonych Emiratów Arabskich.

foto:instagram.com

Niektórzy jej fani uznali to za zniewagę i nazwano ją rasistką. Powielano nawet hasztag #BellaHadidIsRacist, oraz nawoływano do bojkotu firm, które reprezentuje modelka.

Hadid zamieściła na swoim Instagramie przeprosiny po angielsku i po arabsku.

Piszę to, aby wyjaśnić kilka spraw, które leżą mi na sercu. Nigdy nie chciałam, aby moje posty szerzyły nienawiść wobec kogokolwiek, szczególnie wobec mojego własnego, pięknego i potężnego dziedzictwa kulturowego. Kocham i bardzo troszczę się o muzułmańską i arabską stronę mojej rodziny, jak i moich braci i siostry na całym świecie. Nie tylko mam wiele szacunku w głębi serca, ale też zawsze starałam się bronić tego, co uważam za słuszne, zwłaszcza w odniesieniu do wielkiego Bliskiego Wschodu

- napisała modelka.

Zdjęcie mojego buta nie miało nic wspólnego z polityką. Przysięgam. Nawet nie zauważyłam samolotów w tle - taka jest prawda

- dodała i przeprosiła swoich fanów.

Wczytuję ocenę...

Promuj niezależne media! Podaj dalej ten artykuł na Facebooku i Twitterze

Źródło: instagram.com, niezalezna.pl,

Tagi

Wczytuję komentarze...

CBA kontroluje Urząd Miejski

/ cba.gov.pl

  

Centralne Biuro Antykorupcyjne kontroluje Urząd Miejski w Strzyżowie (woj. podkarpackie) i decyzje burmistrza o ulgach w podatku.

Sekretarz gminy Strzyżów Mieczysław Marczak potwierdził, że od 3 czerwca trwa kontrola CBA w urzędzie miejskim.

"Kontrola prowadzona jest z inicjatywy CBA i dotyczy udzielania wybranym osobom fizycznym i prawnym ulg w spłacie zaległego podatku od nieruchomości i podatku rolnego w latach 2012-2018. W urzędzie wyznaczono osobę do kontaktu z kontrolującymi i przekazano kopie wskazanych przez CBA dokumentów"

- zaznaczył sekretarz.

Naczelnik wydziału komunikacji społecznej Biura Temistokles Brodowski powiedział, że kontrolę strzyżowskiego urzędu prowadzą funkcjonariusze z rzeszowskiej delegatury CBA.

"Agenci CBA sprawdzają, jak były weryfikowane wnioski osób i firm ubiegających się w gminie o zwolnienia podatkowe. Chcemy wiedzieć, czy postępowania w tej sprawie były przeprowadzone rzetelnie, decyzje o ulgach w zaległych podatkach - zasadne"

- wyjaśnił.

Przypomniał, że zgodnie z ustawą decyzje o ulgach muszą spełniać przesłanki ważnego interesu podatnika lub ważnego interesu publicznego.

Kontrole CBA trwają trzy miesiące - w Strzyżowie powinna się zakończyć na początku września, ale zgodnie z ustawą o CBA - w szczególnie ważnych przypadkach - szef Biura może ją przedłużyć maksymalnie do sześciu miesięcy.

Wczytuję ocenę...

Promuj niezależne media! Podaj dalej ten artykuł na Facebooku i Twitterze

Źródło: PAP, niezalezna.pl


Wczytuję komentarze...

Nasza strona używa cookies czyli po polsku ciasteczek. Korzystając ze strony wyraża Pan/i zgodę na używanie ciasteczek (cookies), zgodnie z aktualnymi ustawieniami Pana/i przeglądarki. Jeśli chce Pan/i, może Pan/i zmienić ustawienia w swojej przeglądarce tak aby nie pobierała ona ciasteczek.


Strefa Wolnego Słowa: niezalezna.pl | gazetapolska.pl | panstwo.net | vod.gazetapolska.pl | naszeblogi.pl | gpcodziennie.pl