Prawdziwa podłość

  

„To już jest pogrom! Prowadzimy z Izraelem 4-0”. Wpis, który pojawił się na fanpage’u PZPN, wywołał zgorszenie w redakcjach „Polityki” i „Gazety Wyborczej”, które postanowiły upolitycznić słowo w żargonie sportowym oznaczające bardzo dotkliwą porażkę, klęskę przeciwnika. Obie redakcje „pomogły” światowym mediom nadać sprawie antysemicki charakter.

Te w Izraelu nie przepuściły okazji i bezkrytycznie, a może celowo, włączyły wpis w polsko-izraelski konflikt. Do chóru moralistów włączył się też niemiecki „Tageszeitung”, którego dziennikarz przekonuje, że użycie słowa „pogrom” w kontekście zwycięstwa z Izraelem jest „podłością, którą trudno przebić”. Zadziwiające, z jaką skrupulatnością nasi zachodni sąsiedzi tropią przejawy antysemityzmu w naszym kraju, sami mając z nim realny niemały problem. Podłością nie jest mówienie o pogromie w kontekście wysokiej porażki, ale naprawdę podłe jest ciągłe niesprawiedliwe przyprawianie Polakom gęby antysemitów. A już połajanki i nauki moralne ze strony naszych zachodnich sąsiadów są, delikatnie mówiąc, niestosowne.

Wczytuję ocenę...

Promuj niezależne media! Podaj dalej ten artykuł na Facebooku i Twitterze

Źródło: Gazeta Polska Codziennie,

Wczytuję komentarze...
Tagi

  

Wczytuję ocenę...

Promuj niezależne media! Podaj dalej ten artykuł na Facebooku i Twitterze

Wczytuję komentarze...

Nasza strona używa cookies czyli po polsku ciasteczek. Korzystając ze strony wyraża Pan/i zgodę na używanie ciasteczek (cookies), zgodnie z aktualnymi ustawieniami Pana/i przeglądarki. Jeśli chce Pan/i, może Pan/i zmienić ustawienia w swojej przeglądarce tak aby nie pobierała ona ciasteczek.


Strefa Wolnego Słowa: niezalezna.pl | gazetapolska.pl | panstwo.net | vod.gazetapolska.pl | naszeblogi.pl | gpcodziennie.pl