Prezydent Andrzej Duda odwiedzi amerykańską Polonię

Zdjęcie ilustracyjne / Małgorzata Schulz

  

Już w przyszłym tygodniu rozpocznie się druga wizyta Andrzeja Dudy w USA. Prezydent wraz z Pierwszą Damą Agatą Kornhauser – Dudą będzie gościł w Waszyngtonie, w środę 12 czerwca. Ta wizyta jest ważna nie tylko dla Polski, ale także dla całej amerykańskiej Polonii, ponieważ para prezydencka po spotkaniach w stolicy USA będzie odwiedzać również zachodnie i środkowe stany.

Podczas wizyty gospodarczej nie zabraknie spotkań z Polonią. W czwartek, 13 czerwca prezydent Duda będzie gościł w Teksasie, a w niedzielę, 16 czerwca, wraz z małżonką spotka się z Polonią w północnej Kalifornii.

"Nasze relacje są naprawdę świetne i nigdy relacje polsko-amerykańskie nie były tak dobre jak w ostatnim czasie" - podkreślił minister Błażej Spychalski, mówiąc o kolejnej wizycie polskiego prezydenta w Waszyngtonie.
 
Na 12 czerwca zaplanowany jest w stolicy USA wiec poparcia dla polskich starań ku wzmocnieniu wschodniej flanki NATO i trwałej obecności wojsk sojuszu w Polsce. Organizatorami manifestacji przed Białym Domem są między innymi "Kluby Gazety Polskiej" w USA,  "Amerykanie dla Bezpieczeństwa Europy Centralnej i Wschodniej" oraz "Kongres Polonii Amerykańskiej".

 

Wczytuję ocenę...

Promuj niezależne media! Podaj dalej ten artykuł na Facebooku i Twitterze

Źródło: niezalezna.pl

Tagi

Wczytuję komentarze...


Bezpłatne noclegi dla medyków

Zdjęcie ilustracyjne / pixabay.com/jarmoluk/creativecommons.org/publicdomain/zero/1.0/deed.pl

  

Finansowanie noclegów dla kadry medycznej opiekującej się osobami zakażonymi koronawirusem to główny cel fundacji "Hotele dla Medyków" założonej przez Polski Holding Hotelowy - poinformowała firma w komunikacie.

Jak wyjaśnia komunikat, chodzi o to, by personel medyczny mógł skorzystać bezpłatnie z noclegów w hotelach, a dzięki temu "lekarze, którzy pracują na pierwszej linii będą mieli stworzone odpowiednie warunki do odpoczynku bez konieczności wracania do domu i narażania swoich rodzin na ryzyko zakażeń".

Jak podano, Polski Holding Hotelowy wpłacił już na konto fundacji pierwszy milion złotych, a wsparcie finansowe deklaruje też Polski Holding Nieruchomości, Przedsiębiorstwo Państwowe „Porty Lotnicze” oraz Polska Wytwórnia Papierów Wartościowych.

"Na chwilę obecną kwota, którą będzie dysponowała fundacja, wynosić będzie w sumie 3 mln 250 tys. zł"

- napisano w komunikacie.

Wczytuję ocenę...

Promuj niezależne media! Podaj dalej ten artykuł na Facebooku i Twitterze

Źródło: niezalezna.pl, PAP

Tagi

Wczytuję komentarze...

Nasza strona używa cookies czyli po polsku ciasteczek. Korzystając ze strony wyraża Pan/i zgodę na używanie ciasteczek (cookies), zgodnie z aktualnymi ustawieniami Pana/i przeglądarki. Jeśli chce Pan/i, może Pan/i zmienić ustawienia w swojej przeglądarce tak aby nie pobierała ona ciasteczek.


Strefa Wolnego Słowa: niezalezna.pl | gazetapolska.pl | panstwo.net | vod.gazetapolska.pl | naszeblogi.pl | gpcodziennie.pl | Gazeta Polska Podcasts