Prezydent Andrzej Duda odwiedzi amerykańską Polonię

Już w przyszłym tygodniu rozpocznie się druga wizyta Andrzeja Dudy w USA. Prezydent wraz z Pierwszą Damą Agatą Kornhauser – Dudą będzie gościł w Waszyngtonie, w środę 12 czerwca. Ta wizyta jest ważna nie tylko dla Polski, ale także dla całej amerykańskiej Polonii, ponieważ para prezydencka po spotkaniach w stolicy USA będzie odwiedzać również zachodnie i środkowe stany.

Zdjęcie ilustracyjne
Małgorzata Schulz

Podczas wizyty gospodarczej nie zabraknie spotkań z Polonią. W czwartek, 13 czerwca prezydent Duda będzie gościł w Teksasie, a w niedzielę, 16 czerwca, wraz z małżonką spotka się z Polonią w północnej Kalifornii.

"Nasze relacje są naprawdę świetne i nigdy relacje polsko-amerykańskie nie były tak dobre jak w ostatnim czasie" - podkreślił minister Błażej Spychalski, mówiąc o kolejnej wizycie polskiego prezydenta w Waszyngtonie.
 
Na 12 czerwca zaplanowany jest w stolicy USA wiec poparcia dla polskich starań ku wzmocnieniu wschodniej flanki NATO i trwałej obecności wojsk sojuszu w Polsce. Organizatorami manifestacji przed Białym Domem są między innymi "Kluby Gazety Polskiej" w USA,  "Amerykanie dla Bezpieczeństwa Europy Centralnej i Wschodniej" oraz "Kongres Polonii Amerykańskiej".

 

 

Źródło: niezalezna.pl

#Waszyngton #Andrzej Duda #USA

Małgorzata Schulz
Wczytuję ocenę...
Wczytuję komentarze...Zobacz więcej
Niezależna TOP 10
Wideo