USA zadowolone z umowy z Meksykiem

Steven Mnuchin / By United States Department of the Treasury - Department of Treasury, Domena publiczna, https://commons.wikimedia.org/w/index.php?curid=56257194

  

Minister finansów (skarbu) USA Steven Mnuchin wyraził zadowolenie w związku z zawartym między Stanami Zjednoczonymi a Meksykiem porozumieniem w sprawie polityki migracyjnej, nazywając je "bardzo, bardzo ważną" umową.

"Nie moglibyśmy być bardziej zadowoleni z porozumienia, które znaleźliśmy" - przyznał Mnuchin przy okazji spotkania ministrów finansów i szefów banków centralnych grupy G20 w Fukuoce w Japonii.

Bardzo doceniamy zobowiązania, jakie podjął Meksyk, aby pomóc nam w tych ważnych kwestiach dotyczących imigracji 

- dodał.

"W rezultacie prezydent (USA Donald Trump - PAP) zdecydował, że nie będziemy wdrażać taryf celnych, z zadowoleniem przyjmując ten kluczowy wynik po kilku dniach trudnych negocjacji - zaznaczył Mnuchin.

Spotkanie w Fukuoce rozpoczęło się w sobotę i potrwa dwa dni. Grupa G20 skupia 19 największych gospodarek świata i UE.

W piątek wieczorem Stany Zjednoczone i Meksyk porozumiały się w sprawie zdecydowanych działań, jakie podejmie Meksyk, by powstrzymać napływ imigrantów do USA. W zamian za to Biały Dom zobowiązał się do nienakładania 5-proc. taryf celnych na towary z tego kraju o wartości ponad 350 mld USD.

Prezydent Trump napisał na Twitterze, że zawiesił bezterminowo decyzję o wprowadzeniu ceł w związku z osiągnięciem amerykańsko-meksykańskiego porozumienia w sprawie imigracji. "Ze swej strony Meksyk zobowiązał się do zdecydowanych kroków, które mają powstrzymać napływ migrantów przemierzających Meksyk, by dotrzeć do USA przez ich południową granicę" - wyjaśnił. "Kroki te pozwolą zasadniczo zmniejszyć, a nawet wyeliminować, zjawisko nielegalnej imigracji z Meksyku do Stanów Zjednoczonych".

Prezydent Meksyku Andres Manuel Lopez Obrador, który na wieść o podpisaniu umowy wyraził radość, zapowiedział, że w sobotę uda się do Tijuany - miasta w północno-zachodnim Meksyku, w stanie Kalifornia Dolna, oddalonego 10 km od amerykańskiego San Diego - by tam o godz. 17 czasu miejscowego świętować podpisanie umowy.

Losy porozumienia ważyły się do ostatniej chwili. Gdyby stronom nie udało się uzgodnić stanowisk, od poniedziałku towary o wartości 350 mld USD, importowane z Meksyku do USA, zostałyby obłożone 5-proc. cłem. Gdyby zaś władze Meksyku nie powstrzymały fali nielegalnych imigrantów z krajów Ameryki Środkowej, taryfy stopniowo miałyby wzrosnąć do 25 proc. w październiku.

Wczytuję ocenę...

Promuj niezależne media! Podaj dalej ten artykuł na Facebooku i Twitterze

Źródło: PAP, niezalezna.pl,


Wczytuję komentarze...

Nie dość, że śpiewał hymn, patrząc w tekst na smartfonie, to jeszcze znalazł... wersję z błędem

Cezary Tomczyk / Youtube.com/Sejm RP [screenshot]

  

Wczorajsze wykonanie hymnu narodowego przez Cezarego Tomczyka na sejmowej mównicy wywołało już wiele komentarzy. Sporo osób zauważało, że przy kolejnych zwrotkach pomocny był posłowi PO smartfon, ale okazuje się, że popełnił on również częsty błąd. - Nawet gdy ściąga tekst z telefonu, to z błędem.Nie "póki", a "kiedy my żyjemy"" - napisała na Twitterze posłanka Joanna Lichocka i przypomniała ubiegłoroczną akcję #KIEDYmyżyjemy.

O wczorajszym śpiewie hymnu w sejmowych ławach, który z okazji wyboru marszałka Senatu zaintonował z mównicy poseł PO, powiedziano już sporo. Nie zabrakło komentarzy, że przy kolejnych zwrotkach parlamentarzysta zerkał na otwarty na smartfonie tekst. 

-  To było żenujące, to było wykorzystanie hymnu do sytuacji, w której chcieli pokazać radość z tego, że ich człowiek został marszałkiem Senatu. Za każdym razem, gdy rozpoczynała się kolejna zwrotka, pan poseł patrzył, czy dobrą zwrotkę śpiewa

- mówił dzisiaj w programie "#Jedziemy" poseł PiS, Paweł Szefernaker.

[polecam:https://niezalezna.pl/297023-tomczyk-spiewal-hymn-sprawdzajac-na-komorce-slowa-szefernaker-niepowazne-i-zenujace]

Okazuje się, że poseł Tomczyk popełnił także - abstrahując od linii melodycznej - pewien popularny błąd. Pisze o tym na Twitterze posłanka Joanna Lichocka.

Sprawdzamy:

W akcję #KIEDYmyżyjemy zaangażowali się w ubiegłym roku nie tylko kibice, ale również osoby ze świata kultury, sportu, mediów czy polityki.

[polecam:https://niezalezna.pl/243988-kolejna-patriotyczna-oprawa-kibicow-legii-zobaczcie-te-lekcje-spiewania-hymnu]

Wczytuję ocenę...

Promuj niezależne media! Podaj dalej ten artykuł na Facebooku i Twitterze

Źródło: Twitter, niezalezna.pl

Tagi

Wczytuję komentarze...

Nasza strona używa cookies czyli po polsku ciasteczek. Korzystając ze strony wyraża Pan/i zgodę na używanie ciasteczek (cookies), zgodnie z aktualnymi ustawieniami Pana/i przeglądarki. Jeśli chce Pan/i, może Pan/i zmienić ustawienia w swojej przeglądarce tak aby nie pobierała ona ciasteczek.


Strefa Wolnego Słowa: niezalezna.pl | gazetapolska.pl | panstwo.net | vod.gazetapolska.pl | naszeblogi.pl | gpcodziennie.pl