Nowa Stara Śpiewka. Siła kobiet i moc ludowych pieśni. WIDEO

Zespół Stara Śpiewka / fot. mat.pras.

  

Mówią o sobie „miłośniczki białego śpiewania” i od kilku lat stanowią jeden z najciekawszych projektów na folkowej mapie stolicy. Już niebawem, na dwóch koncertach, zaprezentują nowy materiał. Jeśli jeszcze nie znacie dziewczyn z zespołu Stara Śpiewka, macie okazję nadrobić zaległości i przenieść się w niezwykły świat, w którym muzyka tradycyjna spotyka się z siłą kobiecych osobowości.

Miłośniczki białego śpiewania pieśni ludowych (zazwyczaj), wielogłosowych (nie zawsze), archaicznych (często), słowiańskich (nie tylko).

piszą o sobie członkinie folkowego zespołu Stara Śpiewka.

Kobieca grupa śpiewacza działa już od kilku lat, z sukcesem gromadząc tłumy na swoich koncertach. Połączenie „białych” damskich głosów z ludowym repertuarem, okraszone nietuzinkowymi stylizacjami śpiewaczek to mieszanka, której po prostu trzeba spróbować i dać się porwać w podróż do słowiańskich korzeni.

W czerwcu Stara Śpiewka zaprezentuje nowy materiał. W ramach promocji odbędą się dwa koncerty pt. „Bliżej”: 16 czerwca w Teatrze Młyn (bilety wyprzedane) i 23 czerwca w PROMIE Kultury Saska Kępa (można jeszcze nabyć wejściówki w cenie 20 zł).

W programie biały śpiew i czarny humor, harmonie i dysharmonie, dotyk i spojrzenia, róża i bylina, śmierć i wesele, samotność i spotkanie. Poznajcie nas BLIŻEJ

- zachęcają dziewczęta ze Starej Śpiewki w enigmatycznym zaproszeniu na oba koncerty.

Nieco więcej zdradza liderka zespołu Tunia Błachno, która pisze:

BLIŻEJ jest o samotności, żywym spotkaniu i sile kobiecego wsparcia. Ja to wszystko znam nie tylko ze sceny. I może dlatego nie obawiam się o prawdę przekazu tego widowiska. Poza tym pieśni są piękne, chociaż nieraz cudaczne albo okropnie smutne.

Stara Śpiewka zaśpiewa w składzie Tunia Błachno, Joanna Musiatowicz, Jolanta Tomala, Agnieszka Mazur, Ola Kobrzyńska,  Ada Sukiennik, Wisława Hordyniec-Janusz, Julia Herman-Iżycka i Hania Osuch. Na fortepianie akompaniować będzie Aleksandra Gryka, jedna z najbardziej wyrazistych polskich kompozytorek (jest laureatką m.in. I nagrody w Konkursie Kompozytorskim EuroArtMeeting we Wrocławiu i dwukrotnie była nominowana do Paszportów "Polityki" w kategorii muzyka poważna),  a nad ruchem scenicznym czuwa Mirek Woźniak. Zapraszamy!

 

 

Wczytuję ocenę...

Promuj niezależne media! Podaj dalej ten artykuł na Facebooku i Twitterze

Źródło: niezalezna.pl

Tagi

Wczytuję komentarze...

Stanowiska w KRS obsadzone. Posłowie zdecydowali bezwzględną większością głosów

  

Większość uzyskali czterej kandydaci zgłoszeni przez Prawo i Sprawiedliwość – Marek Ast otrzymał 234 głosy, Arkadiusz Mularczyk, Bartosz Kownacki i Kazimierz Smoliński po 233.

Krajowa Rada Sądownictwa składa się z 25 osób: I prezesa Sądu Najwyższego, ministra sprawiedliwości, prezesa Naczelnego Sądu Administracyjnego, przedstawiciela prezydenta, 15 członków wybranych spośród sędziów SN, sądów powszechnych, sądów administracyjnych i sądów wojskowych, czterech posłów oraz dwóch senatorów.

Zgodnie z ustawą, Sejm wybiera spośród posłów czterech członków Krajowej Rady Sądownictwa na czteroletnią kadencję.

Parlamentarzyści zgłosili łącznie sześciu kandydatów:

  • z Prawa i Sprawiedliwości: Marka Asta, Bartosza Kownackiego, Arkadiusza Mularczyka i Kazimierza Smolińskiego
  • z Koalicji Obywatelskiej: Kamilę Gasiuk-Pihowicz
  • z Lewicy: Joannę Senyszyn

Większość uzyskali czterej kandydaci zgłoszeni przez Prawo i Sprawiedliwość – Marek Ast otrzymał 234 głosy, Arkadiusz Mularczyk, Bartosz Kownacki i Kazimierz Smoliński po 233.

Wczytuję ocenę...

Promuj niezależne media! Podaj dalej ten artykuł na Facebooku i Twitterze

Źródło: niezalezna.pl, PAP

Tagi

Wczytuję komentarze...

Nasza strona używa cookies czyli po polsku ciasteczek. Korzystając ze strony wyraża Pan/i zgodę na używanie ciasteczek (cookies), zgodnie z aktualnymi ustawieniami Pana/i przeglądarki. Jeśli chce Pan/i, może Pan/i zmienić ustawienia w swojej przeglądarce tak aby nie pobierała ona ciasteczek.


Strefa Wolnego Słowa: niezalezna.pl | gazetapolska.pl | panstwo.net | vod.gazetapolska.pl | naszeblogi.pl | gpcodziennie.pl