Wzruszające chwile w warszawskim szpitalu. Ciężko chory młody ksiądz pobłogosławił prezydenta

Prymicyjne błogosławieństwo udzielone prezydentowi przez księdza Michała / facebook. com/@orionepl (Orioniści - Prowincja Polska)

  

Prezydent Andrzej Duda odwiedził dzisiaj w szpitalu ciężko chorego księdza Michała Łosa. Młody duchowny został wyświęcony pod koniec maja za osobistą zgodą papieża Franciszka. Na zakończenie wzruszającego spotkania ks. Michał pobłogosławił prezydenta.

Ksiądz Michał Łos, który przebywa w ciężkim stanie w jednym z warszawskich szpitali, 23 maja 2019 roku złożył śluby wieczyste w Zgromadzeniu Zakonnym Małe Dzieło Boskiej Opatrzności.

„Ceremonia, która odbyła się na oddziale onkologicznym przebiegała w atmosferze bardzo głębokiej duchowości. Michał złożył na ręce Wicegenerała ślub czystości, ubóstwa, posłuszeństwa oraz szczególnej wierności papieżowi oraz przysięgę ubóstwa”

- czytamy na portalu seminarium.orione.pl.

Następnego dnia z rąk biskupa pomocniczego warszawsko-praskiego Ks. bpa Marka Stolarczyka przyjął święcenia diakonatu i kapłańskie.

U księdza Michała wykryto szybko postępującą chorobę nowotworową. Uwzględniając jego bardzo ciężki stan, zdecydowano o przyspieszeniu ślubów zakonnych i święceń, za osobistą zgodą papieża Franciszka.

Dzisiaj, w dniu urodzin młodego księdza, odwiedził go w szpitalu prezydent Andrzej Duda. Na zakończenie spotkania ks. Michał udzielił prezydentowi prymicyjnego błogosławieństwa.

ZOBACZ JAK WYGLĄDAŁY ŚWIĘCENIA KSIĘDZA MICHAŁA W SZPITALU.

 

Wczytuję ocenę...

Promuj niezależne media! Podaj dalej ten artykuł na Facebooku i Twitterze

Źródło: niezalezna.pl, seminarium.orione.pl, facebook.com

Tagi

Wczytuję komentarze...

Trumny powstańców styczniowych wniesione do Katedry Wileńskiej

Zdjęcie ilustracyjne / TVP Info/print screen

  

O godz. 9 (godz. 8 czasu polskiego) do Katedry Wileńskiej w asyście honorowej wniesione zostały trumny ze szczątkami uczestników i przywódców powstania styczniowego, odnalezionymi podczas prac archeologicznych na Górze Zamkowej w Wilnie.

Do południa chętni będą mogli pożegnać się z 20 uczestnikami zrywu, m.in. z jego przywódcami Zygmuntem Sierakowskim i Konstantym Kalinowskim.

W południe w Katedrze Wileńskiej rozpocznie się msza pogrzebowa pod przewodnictwem biskupów Litwy, Polski i Białorusi. Następnie przewidziane jest przemówienie prezydentów Litwy i Polski, Gitanasa Nausedy i Andrzeja Dudy oraz wicepremiera Białorusi Ihara Pietryszenki, po czym kondukt żałobny wyruszy w stronę Cmentarza na Rossie, gdzie w centralnej kaplicy spoczną powstańcy.

Droga od katedry do cmentarza liczy około 3 km. Procesja żałobna przejdzie głównymi ulicami Starego Miasta: Zamkową, Wielką i Ostrobramską. Przy Kaplicy Ostrobramskiej kondukt zatrzyma się na modlitwę w trzech językach.

W uroczystościach pogrzebowych udział wezmą przedstawiciele władz Polski - prezydent Duda wraz z małżonką Agatą Kornhauser-Dudą, premier Mateusz Morawiecki, szef MON Mariusz Błaszczak oraz przedstawiciele Sejmu i Senatu, a także reprezentanci władz Litwy, Ukrainy i Białorusi.

W 2017 roku na Górze Zamkowej, zwanej też Górą Giedymina, rozpoczęto badania archeologiczne, w trakcie których znaleziono szczątki powstańców styczniowych straconych na Placu Łukiskim. Źródła historyczne wskazują, że powieszono tam bądź rozstrzelano łącznie 21 osób, ale odnaleziono szczątki tylko 20.

Wczytuję ocenę...

Promuj niezależne media! Podaj dalej ten artykuł na Facebooku i Twitterze

Źródło: niezalezna.pl, PAP

Tagi

Wczytuję komentarze...

Nasza strona używa cookies czyli po polsku ciasteczek. Korzystając ze strony wyraża Pan/i zgodę na używanie ciasteczek (cookies), zgodnie z aktualnymi ustawieniami Pana/i przeglądarki. Jeśli chce Pan/i, może Pan/i zmienić ustawienia w swojej przeglądarce tak aby nie pobierała ona ciasteczek.


Strefa Wolnego Słowa: niezalezna.pl | gazetapolska.pl | panstwo.net | vod.gazetapolska.pl | naszeblogi.pl | gpcodziennie.pl