Wzruszające chwile w warszawskim szpitalu. Ciężko chory młody ksiądz pobłogosławił prezydenta

Prymicyjne błogosławieństwo udzielone prezydentowi przez księdza Michała / facebook. com/@orionepl (Orioniści - Prowincja Polska)

  

Prezydent Andrzej Duda odwiedził dzisiaj w szpitalu ciężko chorego księdza Michała Łosa. Młody duchowny został wyświęcony pod koniec maja za osobistą zgodą papieża Franciszka. Na zakończenie wzruszającego spotkania ks. Michał pobłogosławił prezydenta.

Ksiądz Michał Łos, który przebywa w ciężkim stanie w jednym z warszawskich szpitali, 23 maja 2019 roku złożył śluby wieczyste w Zgromadzeniu Zakonnym Małe Dzieło Boskiej Opatrzności.

„Ceremonia, która odbyła się na oddziale onkologicznym przebiegała w atmosferze bardzo głębokiej duchowości. Michał złożył na ręce Wicegenerała ślub czystości, ubóstwa, posłuszeństwa oraz szczególnej wierności papieżowi oraz przysięgę ubóstwa”

- czytamy na portalu seminarium.orione.pl.

Następnego dnia z rąk biskupa pomocniczego warszawsko-praskiego Ks. bpa Marka Stolarczyka przyjął święcenia diakonatu i kapłańskie.

U księdza Michała wykryto szybko postępującą chorobę nowotworową. Uwzględniając jego bardzo ciężki stan, zdecydowano o przyspieszeniu ślubów zakonnych i święceń, za osobistą zgodą papieża Franciszka.

Dzisiaj, w dniu urodzin młodego księdza, odwiedził go w szpitalu prezydent Andrzej Duda. Na zakończenie spotkania ks. Michał udzielił prezydentowi prymicyjnego błogosławieństwa.

ZOBACZ JAK WYGLĄDAŁY ŚWIĘCENIA KSIĘDZA MICHAŁA W SZPITALU.

 

Wczytuję ocenę...

Promuj niezależne media! Podaj dalej ten artykuł na Facebooku i Twitterze

Źródło: niezalezna.pl, seminarium.orione.pl, facebook.com

Tagi

Wczytuję komentarze...

Samolot spadł na supermarket. Trzy osoby nie żyją

Zdjęcie ilustracyjne / Von Garitzko - Eigenes Werk, Gemeinfrei, https://commons.wikimedia.org/w/index.php?curid=2738601

  

Wszystkie trzy osoby lecące małym samolotem, który dzisiaj rozbił się w Bruchsal w niemieckiej Badenii-Wirtembergii, nie żyją - poinformowała policja. Samolot uderzył w ścianę marketu budowlanego, ale nikt z klientów i pracowników sklepu nie ucierpiał.

Tożsamości ofiar na razie nie podano. Według policyjnego rzecznika istnieją wskazania, że samolot próbował dokonać nieplanowanego lądowania na pobliskim lotnisku. Samolot najwyraźniej zawrócił i zaraz potem doszło do katastrofy. Na opublikowanym zdjęciu miejsca wypadku widać, że maszyna rozerwała metalowe ogrodzenie i rozbiła się o ścianę budynku.

Na razie nie wiadomo, czy zagrożona jest stabilność konstrukcji marketu, ale został on prewencyjnie ewakuowany. Tuż obok niego znajduje się wykorzystywane głównie przez miejscowy aeroklub lotnisko z trawiastym pasem startowym. 

 

Wczytuję ocenę...

Promuj niezależne media! Podaj dalej ten artykuł na Facebooku i Twitterze

Źródło: niezalezna.pl, pap

Tagi

Wczytuję komentarze...

Nasza strona używa cookies czyli po polsku ciasteczek. Korzystając ze strony wyraża Pan/i zgodę na używanie ciasteczek (cookies), zgodnie z aktualnymi ustawieniami Pana/i przeglądarki. Jeśli chce Pan/i, może Pan/i zmienić ustawienia w swojej przeglądarce tak aby nie pobierała ona ciasteczek.


Strefa Wolnego Słowa: niezalezna.pl | gazetapolska.pl | panstwo.net | vod.gazetapolska.pl | naszeblogi.pl | gpcodziennie.pl