Ewa Kopacz już rozgościła się w Brukseli. Ma nawet nowe stanowisko - to duża niespodzianka!

Była premier Ewa Kopacz, debiutująca w Parlamencie Europejskim, została dziś wybrana na wiceszefa grupy Europejskiej Partii Ludowej (EPL). Do tej pory stanowisko to pełnił Tadeusz Zwiefka, dla którego nie znalazło się miejsce na liście Koalicji Europejskiej i który nie wszedł do europarlamentu.

Ewa Kopacz
fot. Zbyszek Kaczmarek/Gazeta Polska

Początkowo wiceszefem frakcji EPL miał zostać śląski europoseł PO, zasiadający w PE od 2004 roku Jan Olbrycht. Zapowiadał to szef europejskej delegacji Platformy Obywatelskiej Andrzej Halicki, jednak decyzja została zmieniona. Grupa EPL ma 10 wiceprzewodniczących.

Ewa Kopacz startowała do Parlamentu Europejskiego z wielkopolskiej listy Koalicji Europejskiej. Otwierała listę i uzyskała mandat z wynikiem 252 032 głosów. Jeżeli w Europie będzie tak skuteczna, jak w Polsce, to ciężko będzie o sukcesy.

"Zataczanie się po czerwonym dywanie podczas oficjalnej wizyty w Berlinie, kompromitujące wypowiedzi, jazda z meblami po Polsce w kampanii wyborczej – z tym najczęściej kojarzy się była premier Ewa Kopacz"

- pisała w "Gazecie Polskiej" redaktor Dorota Kania.

Internauci już przypomnieli kilka kadrów z "premierowania" Ewy Kopacz. I nie są to najszczęśliwsze dla niej momenty.

 

 

 


Źródło: PAP, niezalezna.pl

#Parlament Europejski #wybory #Koalicja Europejska #epl #Ewa Kopacz

redakcja
Wczytuję ocenę...
Wczytuję komentarze...Zobacz więcej
Niezależna TOP 10
Wideo