Karol Wojtyła jako bohater anime: świetny pomysł czy profanacja?

"Karol Wojtyła: Totus Tuus” to pierwsza chrześcijańska gra przedstawiająca życie Papieża-Polaka i pielęgnująca pamięć o wielkim rodaku - piszę twórcy gry na popularnym serwisie crowdfundingowym. Obecnie trwa zbiórka na skończenie gry. Czy zabawa, w której wcielamy się w młodego papieża w wersji anime to pomysł, który przyjmie się nad Wisłą?

Gra o Janie Pawle II: edukacja czy profanacja?
fot. polakpotrafi.pl/projekt/gra-o-papiezu-polaku

Jeśli chcesz zmierzyć się z problemami jakie miał przed sobą przyszły Papież, a wcześniej młody ksiądz Wojtyła, teraz masz okazję. „Karol Wojtyła: Totus Tuus” to pierwsza chrześcijańska gra przedstawiająca życie Papieża-Polaka i pielęgnująca pamięć o wielkim rodaku. 

- informują twórcy gry, zachęcając do tego, by wesprzeć inicjatywę finansowo.

Autorami są programiści z poznańskiej firmy Mobinet Games. 

Jesteśmy pewni, że przypadnie wam do gustu styl anime, w jakim utrzymana jest grafika – a przede wszystkim, że jej uniwersalny charakter trafi do każdego, także do młodzieży, która może już osobiście nie pamiętać zmarłego w 2005 roku Jana Pawła II, przyczyniając się do zachowania pamięci o jego czynach.

- czytamy w opisie zbiórki w serwisie crowdfundingowym.

Jak informują autorzy, aplikacja będzie utrzymana w popularnym stylu Visual Novel, w której "dokonasz licznych wyborów z życia późniejszego Papieża-Polaka. Poznając historię młodego Wojtyły, rozmawiając z ludźmi tamtych czasów, odtwarzając dramaturgię Polski okupowanej przez Niemców, następnie kraju zniewolonego przez system komunistyczny".

Akcja gry rozpoczyna się w czasach młodości Karola Wojtyły, jeszcze przed święceniami. Gracz ma do wyboru osiem różnych "zakończeń" fabularnych - jedno z nich dopuszcza m.in. inną niż kapłańska ścieżkę życiową Wojtyły. 

Zobacz alternatywne historie i przekonaj się, co by było gdyby Karol Wojtyła nie podążył ciernistą drogą kapłaństwa, lub gdyby opatrzność splątała jeszcze bardziej jego dzieje. Karol Wojtyła był żywo zainteresowany także literaturą i pseudonim jaki przyjął - Andrzej Jawień pozwolił mu na publikowanie świetnych dramatów, wystawianych później w Polsce i za granicą.

- zachęcają organizatorzy zbiórki.

Co sądzicie o takiej grze? Myślicie, że to dobry sposób na popularyzację wiedzy o polskim papieżu? A może macie obawy co do formuły gry i ewentualnej profanacji pamięci o Karolu Wojtyle? Dajcie znać w komentarzu!

 

Sonda
Wczytuję sondę...

 


Źródło: PolakPotrafi.pl

#anime #gra #"Karol Wojtyła: Totus Tuus” #Jan Paweł II #JP2

redakcja
Wczytuję ocenę...
Wczytuję komentarze...Zobacz więcej
Niezależna TOP 10
Wideo