Neumannowi puściły nerwy? „Gdyby kampania była udana, to byśmy wybory wygrali”

Sławomir Neumann / Tomasz Adamowicz / Gazeta Polska

  

Oj, niektórzy najwyraźniej jeszcze nie mogą się pogodzić z wyborczą porażką. Na złośliwe komentarze pod adresem Platformy Obywatelskiej odpowiedział szef klubu PO-KO Sławomir Neumann. Polityka oburzyły przede wszystkim komentarze osób, które komentowały wyniki wyborów.

Różne są komentarze. Część osób, które liczyły, że to będzie już ta niedziela 26 maja, że pokonamy PiS, dzisiaj z wielkim zaangażowaniem próbuje uderzyć w Platformę. Gdyby [kampania] była udana, to byśmy wybory wygrali. Żeby podjąć decyzję o przyszłej kampanii, która zaczyna się dzisiaj, trzeba wyciągać wnioski na chłodno i po dobrej analizie, a nie po przeczytaniu kilku artykułów.
- mówił w Radiu ZET szef klubu PO-KO Sławomir Neumann.  
 
W pewnym momencie Neumannowi najwyraźniej puściły nerwy i dał upust swojej frustracji.

Doceniam wszystkich, którzy już w poniedziałek wiedzą, czemu przegraliśmy wybory albo dlaczego komuś udało się wygrać wybory. Podziwiam ludzi, którzy bez danych są dzisiaj w stanie zdecydować, co wpłynęło na wynik wyborczy. Ja wiem jedno. Koalicja sprawdziła się jako forma. Daliśmy odpór PiS-owi. To nie są Węgry, gdzie największa partia opozycyjna ma 16%, a Fidesz 52%.
- mówił Neumann.  
 
Sporo emocji budzi ostatnio Elżbieta Łukacijewska, która wytknęła swojej partyjnej centrali rażące nieprawidłowości i zarzuciła wręcz działanie na szkodę partii przy układaniu list wyborczych, w taki sposób, aby zadowolić wszystkich koalicjantów. Już wcześniej do tych zarzutów odniósł się rzecznik PO Jan Grabiec, jednak teraz, głos postanowił zabrać również Neumann.


 
Gratuluję pani Eli Łukacijewskiej wyniku w Cisnej, ale jeżeli taka jest świetna w Cisnej, dlaczego nie wygrała w gminie obok? Znaczy, wie pani, jeżeli będziemy analizować wynik przez jedną gminę na Podkarpaciu. Na Podkarpaciu przegraliśmy sromotnie z PiS-em. I jeżeli z tego my dzisiaj będziemy wyciągać wnioski, że akurat w gminie Cisna wygraliśmy, bo Ela Łukacijewska, z całą sympatią do niej, mieszka w tej gminie.
- mówił na antenie Radia ZET szef klubu PO-KO Sławomir Neumann.

Wczytuję ocenę...

Promuj niezależne media! Podaj dalej ten artykuł na Facebooku i Twitterze

Źródło: niezalezna.pl, Radio ZET, 300polityka.pl

Tagi

Wczytuję komentarze...

Wstrząsające nagrania z Chin - ZOBACZ, jakie spustoszenie sieje koronawirus

  

Trupy i chorzy na ulicach, ludzie padający nagle na chodnik, cierpiące dzieci, akcje służb sanitarnych, prowizoryczne szpitale... Portal Niezalezna.pl publikuje wstrząsające nagrania z Chin, w których szaleje koronawirus. Według oficjalnych danych chińskiej Narodowej Komisji Zdrowia liczba ofiar śmiertelnych wirusa w Państwie Środka wzrosła do 2004, a w ostatnich 24 godzinach bilans ten zwiększył się o 136 osób. Ale wszystko wskazuje na to, że prawdziwa liczba zgonów jest znacznie większa.

Komisja podała, że 132 nowe przypadki śmiertelne miały miejsce w centralnej prowincji Hubei, z czego 116 w mieście Wuhan, gdzie przed Nowym Rokiem wybuchła epidemia koronawirusa. W prowincji tej liczba ofiar śmiertelnych obecnie wynosi 1921.

Odnotowano 1749 nowych przypadków zakażenia, z czego 1693 w Hubei. Tym samym liczba osób zainfekowanych w Chinach wzrosła do 74 185, z czego 61 682 odnotowano w Hubei.

Według Komisji nastąpił spadek liczby osób zakażonych, bowiem dzień wcześniej informowano o 1886 nowych przypadkach infekcji. Wzrost jednak nastąpił w bilansie ofiar śmiertelnych, bowiem 24 godziny wcześniej odnotowano 98 nowych zgonów.

Epidemia rozprzestrzeniła się na ok. 30 krajów na całym świecie, w tym na kilka europejskich, m.in. Niemcy, Francję, Włochy, Finlandię i USA. Poza Chinami kontynentalnymi odnotowano dotąd trzy zgony – w Japonii, na Filipinach i w Hongkongu.

Koronawirus z Wuhanu, stolicy prowincji Hubei, może wywoływać groźne dla życia zapalenie płuc.

Oto nagrania pokazujące prawdziwą sytuację w Chinach - jakże inną od tej przedstawianej przez reżimowe chińskie media:

 
 
 
 
 
 


 

Wczytuję ocenę...

Promuj niezależne media! Podaj dalej ten artykuł na Facebooku i Twitterze

Źródło: niezalezna.pl

Tagi

Wczytuję komentarze...

Nasza strona używa cookies czyli po polsku ciasteczek. Korzystając ze strony wyraża Pan/i zgodę na używanie ciasteczek (cookies), zgodnie z aktualnymi ustawieniami Pana/i przeglądarki. Jeśli chce Pan/i, może Pan/i zmienić ustawienia w swojej przeglądarce tak aby nie pobierała ona ciasteczek.


Strefa Wolnego Słowa: niezalezna.pl | gazetapolska.pl | panstwo.net | vod.gazetapolska.pl | naszeblogi.pl | gpcodziennie.pl | Gazeta Polska Podcasts