To Sakiewicz i „Gazeta Polska” załatwili Konfederację - przyznaje Marek Jakubiak

Marek Jakubiak / youtube.com/print screen/@wRealu24.pl

  

Wynik wyborów do Parlamentu Europejskiego przyniósł politykom Konfederacji gorzkie rozczarowanie. Okazało się, że wbrew szumnym zapowiedziom egzotyczna koalicja nie przekroczyła progu wyborczego, uzyskując zaledwie 4,55 proc. głosów. Natychmiast pojawiły się w łonie Konfederacji teorie, mające wyjaśnić sromotną porażkę. Do sprawy odniósł się m.in. były poseł Kukiz'15 Marek Jakubiak, wskazując "winnego" - Myślę, że to "Gazeta Polska" była. Myślę, że to był pan Sakiewicz - mówił Jakubiak w telewizji wRealu24.pl

Konfederacja w końcu kampanii wyborczej przypuściła frontalny atak na PiS. W mediach społecznościowych ograniczała się wyłącznie do krytyki Prawa i Sprawiedliwości. Mówili również o ustawie 447, co według ambasador USA w Polsce Georgette Mosbacher było przedstawianiem "rażąco nieprawdziwych informacji".

O przyczynach klęski Konfederacji mówił Tomasz Sakiewicz na antenie Polskiego Radia 24.

Okazało się, że prawie wszyscy udzielali wywiadów Sputnikowi, a to okazało się, że jeździli na Krym wspierać tam Putina, a to wystawili Rosjankę zaprzyjaźnioną wręcz z szefem Nocnych Wilków, czyli de facto brygady uderzeniowej, która pomagała zdobywać Krym, a w razie czego będzie zdobywać Polskę – jeżeli będzie to wojna hybrydowa. Wtedy rozpoczęło się piekło, poczuli się obnażeni"

– powiedział redaktor naczelny „Gazety Polskiej”.

A co na to sympatycy i politycy Konfederacji? Do sprawy odniósł się były poseł Kukiz'15 Marek Jakubiak, wskazując "winnego" wyborczej porażki Konfederacji.

"W sytuacji takiej, kiedy Konfederacja startuje, a z dnia na dzień stajemy się ruskimi szpiegami, najgorszym, co może być, dywersantami, antyPolakami [...] to ja nie słyszałem o czymś podobnym"

- mówił Marek Jakubiak w internetowej telewizji wRealu24.pl.

Dziennikarz drążył temat, starając się znaleźć przyczynę takiego stanu rzeczy. - Kto wymyślił Pana zdaniem, wrzucił to biczowanie was tą ruską agenturą? - pytał byłego posła Kukiz'15.

Myślę, że to "Gazeta Polska" była. Myślę, że to był pan Sakiewicz. Myślę, że to się wzięło prawdopodobnie jeszcze ze Stanów Zjednoczonych Ameryki Północnej, gdzie koła "Gazety Polskiej" zostały podobno zaatakowane... i razem przez waszą telewizję chyba... powołują się, że też coś tam mieszaliście, tu mówimy o panu Sakiewiczu.

- odparł Jakubiak.

Należy dodać, że godzinę przed Jakubiakiem, także w telewizji Wrealu24, występował Janusz Korwin-Mikke, który powiedział, że Jarosław Kaczyński powinien stanąć przed Trybunałem Stanu za obrażanie Rosji.

CAŁOŚĆ ROZMOWY Z MARKIEM JAKUBIAKIEM [Wypowiedź o której piszemy zaczyna się od 11:30 min.]

 

 

Wczytuję ocenę...

Promuj niezależne media! Podaj dalej ten artykuł na Facebooku i Twitterze

Źródło: niezalezna.pl

Tagi

Wczytuję komentarze...

Chiny: 139 zakażeń tajemniczym koronawirusem w weekend. Zmarła trzecia zarażona osoba

zdjęcie ilustracyjne / pixabay.com

  

Chińska komisja rządowa ds. zdrowia poinformowała w poniedziałek o 139 nowych przypadkach zakażenia koronawirusem z Wuhan, zarejestrowanych tylko w sobotę i w niedzielę, a także o śmierci trzeciej osoby zakażonej tajemniczym wirusem powodującym zapalenie płuc.

Chińskie władze medyczne poinformowały jednocześnie o dwóch przypadkach zakażenia wirusem w położonej na południe od centrum Pekinu dzielnicy Daxing oraz o jednym w stolicy prowincji Guangdong - Kantonie.

Oznacza to, że ognisko epidemii nie ogranicza się już tylko do miasta Wuhan w środkowych Chinach, gdzie 1 stycznia odnotowano pierwsze przypadki zachorowań, a sam wirus zaczyna się rozprzestrzeniać - zauważa w komentarzu Reuters.

W sobotę i w niedzielę w samym tylko mieście Wuhan odnotowano 136 przypadków spowodowanego koronawirusem zapalenia płuc, które porównywane jest w mediach do zespołu ciężkiej ostrej niewydolności oddechowej SARS, tj. nietypowego zapalenia płuc, które po raz pierwszy pojawiło się w końcu 2002 roku w prowincji Guangdong.

Informacja o gwałtownym wzroście zachorowań w mieście Wuhan została podana w Chinach po wcześniejszym zapewnieniu ze strony komisji rządowej ds. zdrowia, że wybuch nowego szczepu koronawirusa w tym kraju jest kontrolowany, chociaż droga jego rozprzestrzeniania się nie została jeszcze zmapowana, a źródło jego pochodzenia wciąż nie jest znane.

Komisja zapewniła, że służby medyczne zintensyfikują monitorowanie wirusa w przyszłym tygodniu, gdy większość mieszkańców tego kraju rozpocznie świętowanie Nowego Roku, który przypada na 25 stycznia.

Do tej pory z powodu powikłań po zapadnięciu na pneumonię spowodowaną zakażeniem nowym typem koronawirusa zmarły trzy osoby. Objawy choroby obejmują gorączkę, trudności w oddychaniu, a także nacieki w płucach.

Światowa Organizacja Zdrowia przesłała do szpitali na całym świecie wytyczne, dotyczące zapobiegania zakażeniom i ich kontroli.

Na wielu międzynarodowych lotniskach, m.in. w USA, Japonii, Tajlandii, Singapurze i Korei Południowej, podróżni z Wuhan są poddawani badaniom lekarskim. Do tej pory Tajlandia zgłosiła dwa potwierdzone przypadki zapalenia płuc u chińskich turystów, a Japonia zgłosiła jeden taki przypadek. 

Wczytuję ocenę...

Promuj niezależne media! Podaj dalej ten artykuł na Facebooku i Twitterze

Źródło: niezalezna.pl, PAP

Tagi

Wczytuję komentarze...

Nasza strona używa cookies czyli po polsku ciasteczek. Korzystając ze strony wyraża Pan/i zgodę na używanie ciasteczek (cookies), zgodnie z aktualnymi ustawieniami Pana/i przeglądarki. Jeśli chce Pan/i, może Pan/i zmienić ustawienia w swojej przeglądarce tak aby nie pobierała ona ciasteczek.


Strefa Wolnego Słowa: niezalezna.pl | gazetapolska.pl | panstwo.net | vod.gazetapolska.pl | naszeblogi.pl | gpcodziennie.pl | Gazeta Polska Podcasts