To Sakiewicz i „Gazeta Polska” załatwili Konfederację - przyznaje Marek Jakubiak

Marek Jakubiak / youtube.com/print screen/@wRealu24.pl

  

Wynik wyborów do Parlamentu Europejskiego przyniósł politykom Konfederacji gorzkie rozczarowanie. Okazało się, że wbrew szumnym zapowiedziom egzotyczna koalicja nie przekroczyła progu wyborczego, uzyskując zaledwie 4,55 proc. głosów. Natychmiast pojawiły się w łonie Konfederacji teorie, mające wyjaśnić sromotną porażkę. Do sprawy odniósł się m.in. były poseł Kukiz'15 Marek Jakubiak, wskazując "winnego" - Myślę, że to "Gazeta Polska" była. Myślę, że to był pan Sakiewicz - mówił Jakubiak w telewizji wRealu24.pl

Konfederacja w końcu kampanii wyborczej przypuściła frontalny atak na PiS. W mediach społecznościowych ograniczała się wyłącznie do krytyki Prawa i Sprawiedliwości. Mówili również o ustawie 447, co według ambasador USA w Polsce Georgette Mosbacher było przedstawianiem "rażąco nieprawdziwych informacji".

O przyczynach klęski Konfederacji mówił Tomasz Sakiewicz na antenie Polskiego Radia 24.

Okazało się, że prawie wszyscy udzielali wywiadów Sputnikowi, a to okazało się, że jeździli na Krym wspierać tam Putina, a to wystawili Rosjankę zaprzyjaźnioną wręcz z szefem Nocnych Wilków, czyli de facto brygady uderzeniowej, która pomagała zdobywać Krym, a w razie czego będzie zdobywać Polskę – jeżeli będzie to wojna hybrydowa. Wtedy rozpoczęło się piekło, poczuli się obnażeni"

– powiedział redaktor naczelny „Gazety Polskiej”.

A co na to sympatycy i politycy Konfederacji? Do sprawy odniósł się były poseł Kukiz'15 Marek Jakubiak, wskazując "winnego" wyborczej porażki Konfederacji.

"W sytuacji takiej, kiedy Konfederacja startuje, a z dnia na dzień stajemy się ruskimi szpiegami, najgorszym, co może być, dywersantami, antyPolakami [...] to ja nie słyszałem o czymś podobnym"

- mówił Marek Jakubiak w internetowej telewizji wRealu24.pl.

Dziennikarz drążył temat, starając się znaleźć przyczynę takiego stanu rzeczy. - Kto wymyślił Pana zdaniem, wrzucił to biczowanie was tą ruską agenturą? - pytał byłego posła Kukiz'15.

Myślę, że to "Gazeta Polska" była. Myślę, że to był pan Sakiewicz. Myślę, że to się wzięło prawdopodobnie jeszcze ze Stanów Zjednoczonych Ameryki Północnej, gdzie koła "Gazety Polskiej" zostały podobno zaatakowane... i razem przez waszą telewizję chyba... powołują się, że też coś tam mieszaliście, tu mówimy o panu Sakiewiczu.

- odparł Jakubiak.

Należy dodać, że godzinę przed Jakubiakiem, także w telewizji Wrealu24, występował Janusz Korwin-Mikke, który powiedział, że Jarosław Kaczyński powinien stanąć przed Trybunałem Stanu za obrażanie Rosji.

CAŁOŚĆ ROZMOWY Z MARKIEM JAKUBIAKIEM [Wypowiedź o której piszemy zaczyna się od 11:30 min.]

 

 

Wczytuję ocenę...

Promuj niezależne media! Podaj dalej ten artykuł na Facebooku i Twitterze

Źródło: niezalezna.pl

Tagi

Wczytuję komentarze...


Luksemburg: Blisko 2,5 tysiąca zakażonych

Zdjęcie ilustracyjne / pixabay.com

  

W ciągu doby w Luksemburgu potwierdzono 168 kolejnych przypadków zakażenia koronawirusem, co zwiększa liczbę zidentyfikowanych dotąd infekcji do 2487. Liczba zgonów wzrosła przez ostatnie 24 godziny o jeden - do 30.

Poinformowały o tym w czwartek władze Luksemburga.

Luksemburg zapowiedział, że będzie przeprowadzał więcej testów, aby wykrywać koronawirusa. Od początku kryzysu kraj przeprowadził ich ok. 20 tysięcy.

Nowy koronawirus SARS-Cov-2 wywołuje chorobę o nazwie COVID-19. Objawia się ona najczęściej gorączką, kaszlem, dusznościami, bólami mięśni i zmęczeniem. Podejrzewa się, że do zarażenia koronawirusem, który może wywoływać groźne dla życia zapalenie płuc, doszło w Chinach pod koniec 2019 r. na targu w Wuhanie, stolicy prowincji Hubei.

Wczytuję ocenę...

Promuj niezależne media! Podaj dalej ten artykuł na Facebooku i Twitterze

Źródło: PAP, niezalezna.pl

Tagi

Wczytuję komentarze...

Nasza strona używa cookies czyli po polsku ciasteczek. Korzystając ze strony wyraża Pan/i zgodę na używanie ciasteczek (cookies), zgodnie z aktualnymi ustawieniami Pana/i przeglądarki. Jeśli chce Pan/i, może Pan/i zmienić ustawienia w swojej przeglądarce tak aby nie pobierała ona ciasteczek.


Strefa Wolnego Słowa: niezalezna.pl | gazetapolska.pl | panstwo.net | vod.gazetapolska.pl | naszeblogi.pl | gpcodziennie.pl | Gazeta Polska Podcasts