To Sakiewicz i „Gazeta Polska” załatwili Konfederację - przyznaje Marek Jakubiak

Marek Jakubiak / youtube.com/print screen/@wRealu24.pl

  

Wynik wyborów do Parlamentu Europejskiego przyniósł politykom Konfederacji gorzkie rozczarowanie. Okazało się, że wbrew szumnym zapowiedziom egzotyczna koalicja nie przekroczyła progu wyborczego, uzyskując zaledwie 4,55 proc. głosów. Natychmiast pojawiły się w łonie Konfederacji teorie, mające wyjaśnić sromotną porażkę. Do sprawy odniósł się m.in. były poseł Kukiz'15 Marek Jakubiak, wskazując "winnego" - Myślę, że to "Gazeta Polska" była. Myślę, że to był pan Sakiewicz - mówił Jakubiak w telewizji wRealu24.pl

Konfederacja w końcu kampanii wyborczej przypuściła frontalny atak na PiS. W mediach społecznościowych ograniczała się wyłącznie do krytyki Prawa i Sprawiedliwości. Mówili również o ustawie 447, co według ambasador USA w Polsce Georgette Mosbacher było przedstawianiem "rażąco nieprawdziwych informacji".

O przyczynach klęski Konfederacji mówił Tomasz Sakiewicz na antenie Polskiego Radia 24.

Okazało się, że prawie wszyscy udzielali wywiadów Sputnikowi, a to okazało się, że jeździli na Krym wspierać tam Putina, a to wystawili Rosjankę zaprzyjaźnioną wręcz z szefem Nocnych Wilków, czyli de facto brygady uderzeniowej, która pomagała zdobywać Krym, a w razie czego będzie zdobywać Polskę – jeżeli będzie to wojna hybrydowa. Wtedy rozpoczęło się piekło, poczuli się obnażeni"

– powiedział redaktor naczelny „Gazety Polskiej”.

A co na to sympatycy i politycy Konfederacji? Do sprawy odniósł się były poseł Kukiz'15 Marek Jakubiak, wskazując "winnego" wyborczej porażki Konfederacji.

"W sytuacji takiej, kiedy Konfederacja startuje, a z dnia na dzień stajemy się ruskimi szpiegami, najgorszym, co może być, dywersantami, antyPolakami [...] to ja nie słyszałem o czymś podobnym"

- mówił Marek Jakubiak w internetowej telewizji wRealu24.pl.

Dziennikarz drążył temat, starając się znaleźć przyczynę takiego stanu rzeczy. - Kto wymyślił Pana zdaniem, wrzucił to biczowanie was tą ruską agenturą? - pytał byłego posła Kukiz'15.

Myślę, że to "Gazeta Polska" była. Myślę, że to był pan Sakiewicz. Myślę, że to się wzięło prawdopodobnie jeszcze ze Stanów Zjednoczonych Ameryki Północnej, gdzie koła "Gazety Polskiej" zostały podobno zaatakowane... i razem przez waszą telewizję chyba... powołują się, że też coś tam mieszaliście, tu mówimy o panu Sakiewiczu.

- odparł Jakubiak.

Należy dodać, że godzinę przed Jakubiakiem, także w telewizji Wrealu24, występował Janusz Korwin-Mikke, który powiedział, że Jarosław Kaczyński powinien stanąć przed Trybunałem Stanu za obrażanie Rosji.

CAŁOŚĆ ROZMOWY Z MARKIEM JAKUBIAKIEM [Wypowiedź o której piszemy zaczyna się od 11:30 min.]

 

 

Wczytuję ocenę...

Promuj niezależne media! Podaj dalej ten artykuł na Facebooku i Twitterze

Źródło: niezalezna.pl

Tagi

Wczytuję komentarze...

Wojska amerykańskie opuściły miasta kontrolowane przez Kurdów. Na miejscu syryjscy żołnierze

/ US army - zdjęcie ilustracyjne / skeeze; pixabay.com / Creative Commons CC0

  

Nasze wojska na dobre opuściły kontrolowane przez Kurdów miasta Ar-Rakka i As-Saura na północy kraju – poinformowało w środę dowództwo amerykańskiej armii w Syrii. Wcześniej do Ar-Rakki wkroczyły wojska syryjskie, wspomagane przez siły rosyjskie.

Siły koalicyjne kontynuują swój cel, jakim jest wycofywanie się z północno-wschodniej Syrii. 16 października opuściliśmy cementownię Lafarge oraz miasta Ar-Rakkę i As-Saurę

- brzmi komunikat służby prasowej sił amerykańskich w Syrii.

Wcześniej syryjscy żołnierze, wspierani przez wojska rosyjskie, wkroczyli do położonego nad Eufratem miasta Ar-Rakka i zaczęli organizować tam punkty obserwacyjne.

Wkroczenie wojsk syryjskich do Ar-Rakki to efekt niedzielnego porozumienia, jakie zawarli Kurdowie z reżimem prezydenta Syrii Baszara el-Asada. W ramach tej umowy armia syryjska, wspierana przez siły rosyjskie, ma stawić czoło ofensywie Turcji w północno-wschodniej Syrii, kontrolowanej do tej pory przez siły kurdyjskie.

Ar-Rakka była stolicą kalifatu Państwa Islamskiego w latach 2014-17. Z rąk dżihadystów Kurdowie odbili ją w październiku 2017 roku przy dużym wsparciu sił amerykańskich.

Wczytuję ocenę...

Promuj niezależne media! Podaj dalej ten artykuł na Facebooku i Twitterze

Źródło: niezalezna.pl, PAP


Wczytuję komentarze...

Nasza strona używa cookies czyli po polsku ciasteczek. Korzystając ze strony wyraża Pan/i zgodę na używanie ciasteczek (cookies), zgodnie z aktualnymi ustawieniami Pana/i przeglądarki. Jeśli chce Pan/i, może Pan/i zmienić ustawienia w swojej przeglądarce tak aby nie pobierała ona ciasteczek.


Strefa Wolnego Słowa: niezalezna.pl | gazetapolska.pl | panstwo.net | vod.gazetapolska.pl | naszeblogi.pl | gpcodziennie.pl