Rząd Kurza zostanie rozwiązany

Sebastian Kurz / / Kremlin.ru [CC BY 4.0 (https://creativecommons.org/licenses/by/4.0)]

  

Parlament Austrii przegłosował wotum nieufności dla rządu kanclerza Sebastiana Kurza, pozbawiając go w ten sposób tego urzędu. To pierwszy taki przypadek w powojennej historii tej alpejskiej republiki.

Przyspieszone wybory parlamentarne w Austrii odbędą się prawdopodobnie we wrześniu.

Przeciwko gabinetowi 33-letniego Kurza wypowiedzieli się m.in. parlamentarzyści Socjaldemokratycznej Partii Austrii (SPOe) i tworzący do niedawna koalicję rządową z chadecką Austriacką Partią Ludową (OeVP) narodowo-konserwatywnej Wolnościowej Partii Austrii (FPOe).

To pierwszy przypadek obalenia rządu przez parlament w historii powojennej Austrii.

Koalicja rządowa Austriackiej Partii Ludowej i Wolnościowej Partii Austrii rozpadła się z powodu afery taśmowej z Ibizy, która skompromitowała polityków tej drugiej partii.

W ubiegłym tygodniu utworzono rząd techniczny. Na jego czele pozostał 33-letni Kurz. Austriacka Partia Ludowa, której przewodzi, z dobrym wynikiem (według prognoz 34,5 proc.) wygrało niedzielne wybory do europarlamentu.

Wczytuję ocenę...

Promuj niezależne media! Podaj dalej ten artykuł na Facebooku i Twitterze

Źródło: PAP, niezalezna.pl,

Tagi

Wczytuję komentarze...


Otwock: specjalne punkty dla interesantów

/ otwock.pl

  

Najpóźniej od przyszłego poniedziałku mieszkańcy podwarszawskiego Otwocka będą mogli załatwić wszystkie sprawy urzędowe osobiście, nie obawiając się o zarażenie koronawirusem. Przed magistratem trawa montaż specjalnych modułów kontenerowych, w których będą przyjmowani interesanci.

Miasto wypożyczyło dwa moduły kontenerowe wyposażone w trzy odseparowane od siebie stanowiska. Przy każdym z nich będzie czekał na interesanta jeden urzędnik. Petenci czekający na zewnątrz zostaną zaproszeni do środka przez interkom. Jednorazowo będzie można obsłużyć sześciu interesantów.

"Dzięki temu mieszkańcy będą mogli załatwić każdą sprawę urzędową" – zapewnił prezydent Otwocka Jarosław Tomasz Margielski. Wyjaśnił, że do od czasu ogłoszenia stanu epidemii urząd ograniczył swoje działania do najbardziej istotnych spraw, np. do wydawania aktów zgonów. Teraz będzie mógł powrócić do pełnego zakresu spraw.

Margielski wyjaśnił, że montaż modułów jest dużo tańszym rozwiązaniem niż przystosowanie pomieszczeń magistratu do obecnych wymogów sanitarno-epidemiologicznych.

Zapowiedział, że prawdopodobnie już w piątek, a na pewno w poniedziałek rozpoczną działanie nowe punkty obsługi.

Wczytuję ocenę...

Promuj niezależne media! Podaj dalej ten artykuł na Facebooku i Twitterze

Źródło: niezalezna.pl, PAP


Wczytuję komentarze...

Nasza strona używa cookies czyli po polsku ciasteczek. Korzystając ze strony wyraża Pan/i zgodę na używanie ciasteczek (cookies), zgodnie z aktualnymi ustawieniami Pana/i przeglądarki. Jeśli chce Pan/i, może Pan/i zmienić ustawienia w swojej przeglądarce tak aby nie pobierała ona ciasteczek.


Strefa Wolnego Słowa: niezalezna.pl | gazetapolska.pl | panstwo.net | vod.gazetapolska.pl | naszeblogi.pl | gpcodziennie.pl | Gazeta Polska Podcasts