Polska jest za Wolnością

  

Brawa dla polskiego rządu za konsekwencję! Rząd Rzeczypospolitej był, jest i będzie przeciw cenzurze w Internecie. Dlatego jest przeciw dyrektywie unijnej o prawach autorskich - ACTA 2.0 – i stąd wniosek złożony do Trybunału Sprawiedliwości UE w sprawie wspólnej decyzji Komisji Europejskiej, Parlamentu Europejskiego i Rady Europejskiej o wprowadzeniu cenzury prewencyjnej w sieci – bo do tego sprowadza się tzw. filtrowanie treści wprowadzone przez tę dyrektywę.

Europosłowie Prawa i Sprawiedliwości trzykrotnie i konsekwentnie głosowali w europarlamencie za wolnością w Internecie (w lipcu, wrześniu 2018 oraz lutym 2019), a rząd premiera Mateusza Morawieckiego na Radzie Europejskiej zagłosował – wraz z m.in. Włochami, Holandią, Luksemburgiem i Finlandią – przeciwko wprowadzeniu ACTA 2.0. Warto pamiętać, kto realnie jest za wolnością, a kto mając gębę pełną frazesów o wolności, tę wolność faktycznie ogranicza i tłumi. Spór o wolność w Unii Europejskiej jest fragmentem szerszego sporu – warto to nazwać po imieniu: cywilizacyjnego. Ci, którzy nas pouczają w kwestii wolności, na forum UE głosują właśnie przeciw wolności! Warto to zapamiętać.

 

Wczytuję ocenę...

Promuj niezależne media! Podaj dalej ten artykuł na Facebooku i Twitterze

Źródło: Gazeta Polska Codziennie

Wczytuję komentarze...
Tagi

  

Wczytuję ocenę...

Promuj niezależne media! Podaj dalej ten artykuł na Facebooku i Twitterze

Wczytuję komentarze...

Nasza strona używa cookies czyli po polsku ciasteczek. Korzystając ze strony wyraża Pan/i zgodę na używanie ciasteczek (cookies), zgodnie z aktualnymi ustawieniami Pana/i przeglądarki. Jeśli chce Pan/i, może Pan/i zmienić ustawienia w swojej przeglądarce tak aby nie pobierała ona ciasteczek.


Strefa Wolnego Słowa: niezalezna.pl | gazetapolska.pl | panstwo.net | vod.gazetapolska.pl | naszeblogi.pl | gpcodziennie.pl | Gazeta Polska Podcasts