Jarosław Kaczyński bez ogródek: Platforma Obywatelska skręca w lewo i to radykalnie

- PO w swojej działalności "skręciła w lewo" i to coraz bardziej radykalnie, zaczęła prowadzić politykę, której celem jest implementacja wszystkiego, co tworzy potężny antychrześcijański nurt w Zachodniej Europie - mówił prezes PiS Jarosław Kaczyński w Krakowie.

Tomasz Adamowicz/Gazeta Polska

Lider Prawa i Sprawiedliwości przypomniał "Deklarację Krakowską" PO z 2003 r., która zawierała pięć zobowiązań i celów tej partii w związku z przystąpieniem Polski do Unii Europejskiej.

Wyraził pogląd, że od tamtego czasu PO w swojej działalności "skręciła w lewo". "I to coraz bardziej radykalnie w lewą stronę i zaczęła prowadzić politykę, której celem jest implementacja, jak to się dzisiaj mówi, w Polsce tego wszystkiego, co tworzy ten potężny antychrześcijański nurt w Zachodniej Europie" - podkreślił szef PiS.

Dodał, że mamy z tym do czynienia także dzisiaj. "Jeśli spojrzymy na tę koalicję (Koalicję Europejską), to naprawdę trudno o lepszy dowód" - ocenił lider Prawa i Sprawiedliwości.

Nawiązując do jednego z punktów dokumentów, dotyczącego walki o interesy gospodarcze polskich przedsiębiorców, radził, aby zwrócić uwagę na głosowanie "przynajmniej większości posłów PO" w takich sprawach, jak np. transport.

Kaczyński wytknął też obecnemu szefowi Rady Europejskiej Donaldowi Tuskowi jego dawne słowa o "moherowych beretach", które - według niego - stoją w sprzeczności z punktem deklaracji na temat obrony "polskiego obyczaju".

Nawiązując z kolei do fragmentu dokumentu, gdzie - jak podkreślił - mowa jest o "sojuszu europejsko-amerykańskim", przypomniał wypowiedzi Tuska o prezydencie USA Donaldzie Trumpie.

"A nagrania, które - jak sądzę - wszyscy państwo słyszeli, gdzie są wypowiedzi byłego ministra spraw zagranicznych i byłego marszałka Sejmu, czyli bardzo ważnej postaci, pana (Radosława) Sikorskiego, też są przyczynkiem do tego wszystkiego, co tutaj zostało przeczytane, a co było zaprzysiężoną deklaracją Platformy Obywatelskiej"

- mówił prezes PiS, przypominając w ten sposób słowa Radosława Sikorskiego nagrane w podsłuchanych rozmowach w warszawskich restauracjach.

W ocenie Kaczyńskiego, "Deklaracja Krakowska" to "bardzo mocny dowód" na to, że cała polityka PO była "jedną wielką manipulacją, jednym wielkim wprowadzeniem społeczeństwa w błąd i była jednocześnie polityką prowadzoną w niepolskim interesie". 

 

 

 


Źródło: niezalezna.pl, PAP

redakcja
Wczytuję ocenę...
Wczytuję komentarze...Zobacz więcej
Niezależna TOP 10
Wideo