Kobieta ministrem obrony Wielkiej Brytanii

Dotychczasowa minister rozwoju międzynarodowego oraz minister ds. kobiet i równości Penny Mordaunt została powołana na stanowisko ministra obrony Wielkiej Brytanii, stając się pierwszą kobietą w historii, która zajmuje ten urząd.

https://en.wikipedia.org/wiki/Penny_Mordaunt#/media/File:Penny_Mordaunt_in_Bangladesh.jpg

46-letnia Mordaunt jest posłanką Partii Konserwatywnej reprezentującą okręg wyborczy Portsmouth North. Przed wejściem do parlamentu pracowała w sektorze prywatnym; jest też rezerwistką marynarki wojennej w randze podporucznika.

Polityk zastąpiła na stanowisku Gavina Williamsona, który został wcześniej zwolniony po wewnętrznym postępowaniu wyjaśniającym dotyczącym przecieków medialnych z posiedzenia Rady Bezpieczeństwa Narodowego poświęconego wykorzystaniu technologii chińskiej firmy Huawei w brytyjskiej infrastrukturze sieci telekomunikacyjnej 5G.

O decyzji premier Theresy May poinformowały służby prasowe Downing Street, zaznaczając w oświadczeniu, że szefowa rządu "straciła zaufanie co do zdolności Williamsona do kontynuowania (pracy) na stanowisku ministra obrony".

 

Źródło: PAP, niezalezna.pl

#Penny Mordaunt #Wielka Brytania #obrona narodowa

redakcja
Wczytuję ocenę...
Wczytuję komentarze...Zobacz więcej
Niezależna TOP 10
Wideo