„Zbawca” skapitulował

  

Przewodniczący Związku Nauczycielstwa Polskiego Sławomir Broniarz skapitulował, a kreuje się na zbawcę. Na specjalnie zwołanej konferencji ogłosił decyzję o zawieszeniu strajku, motywując ją troską o dobro uczniów klas maturalnych i prawidłowy przebieg egzaminu dojrzałości. Fałszywe to tony.

Dziwne, że wcześniej takiej troski nie wykazał wobec ósmoklasistów i gimnazjalistów. Pytanie, czy swojego guru posłuchają protestujący, bo część z nich w Poznaniu, Wrocławiu i Łodzi, przynajmniej do tej pory, pokazała, że maturzystami bynajmniej się nie przejmuje. Dziś szef ZNP przypomina Don Kichota, który na próżno karmi się majakami o swoim posłannictwie, gdy tymczasem całkowicie się skompromitował i stracił kontrolę nad protestem. Broniarz skapitulował, bo wyczerpała się mu ostra amunicja, a zostały już tylko kapiszony. Wprawdzie jeszcze próbuje machać szabelką i straszy kontynuacją protestu we wrześniu, ale tak naprawdę wkrótce stanie się jedynie symbolem niepohamowanej ambicji i porażki nauczycieli.

Wczytuję ocenę...

Promuj niezależne media! Podaj dalej ten artykuł na Facebooku i Twitterze

Źródło: Gazeta Polska Codziennie,

Wczytuję komentarze...
Tagi

  

Wczytuję ocenę...

Promuj niezależne media! Podaj dalej ten artykuł na Facebooku i Twitterze

Wczytuję komentarze...

Nasza strona używa cookies czyli po polsku ciasteczek. Korzystając ze strony wyraża Pan/i zgodę na używanie ciasteczek (cookies), zgodnie z aktualnymi ustawieniami Pana/i przeglądarki. Jeśli chce Pan/i, może Pan/i zmienić ustawienia w swojej przeglądarce tak aby nie pobierała ona ciasteczek.


Strefa Wolnego Słowa: niezalezna.pl | gazetapolska.pl | panstwo.net | vod.gazetapolska.pl | naszeblogi.pl | gpcodziennie.pl | Gazeta Polska Podcasts