Prof. Legutko ocenzurowany! Uczelnia odwołała wykład, bo poglądy niewłaściwe

/ Filip Błażejowski/Gazeta Polska

  

Tak właśnie zabijana jest wolność słowa! Uczelnia w USA, gdzie prof. Ryszard Legutko miał wygłosić wykład odwołała wydarzenie, ponieważ nie spodobały się - niektórym studentów i części kadry nauczającej - poglądy eurodeputowanego Prawa i Sprawiedliwości na temat feminizmu, multikulti czy LGBT. A pewnie też ci protestujący na sztandarach mają walkę o swobodę wypowiedzi.

Wykład prof. Ryszarda Legutko "Demony w demokracji: Totalitarne pokusy w wolnym społeczeństwie" nie zostanie wygłoszony. Został ocenzurowany przez władze uczelni Middlebury College (Vermont) - rzekomo w obawie przed protestami studentów.

Właśnie na tej uczelni doszło dawniej do gorszących zdarzeń, gdy protestujący zakłócali spotkanie ze znanym konserwatywnym autorem Charlesem Murrayem.

Przeciwko wykładowi prof. Legutki wystąpili niektórzy studenci i wykładowcy uczelni, oburzeni poglądami profesora na temat multikulturalizmu, LGBT czy feminizmu. Innym razem pewnie będą demonstrować w obronie wolności słowa...

Wykład wprawdzie próbowano przenieść w inne miejsce. Zaczął się cieszyć jeszcze większym zainteresowaniem, a chętnych do udziału przybywało. Wtedy organizatorzy doszli do wniosku, że mają zbyt... mało personelu.

Zobaczcie sami:

 

Wczytuję ocenę...

Promuj niezależne media! Podaj dalej ten artykuł na Facebooku i Twitterze

Źródło: niezalezna.pl

Tagi

Wczytuję komentarze...

Marzyło im się "świeckie państwo", ale... nie zebrali podpisów! "Być może był to zły moment"

Zdjęcie ilustracyjne / fot. Zbyszek Kaczmarek/Gazeta Polska

  

W maju głośno było o obywatelskim projekcie ustawy "Świeckie Państwo", który promowali lewicowi politycy. Choć Czarzasty, Zandberg czy Mieszkowski dwoili się i troili przed jedną ze stacji metra w Warszawie, to podpisów zebrać się nie udało. "Zabrakło niewiele" - przyznała dziś rzeczniczka SLD Anna Maria Żukowska.

Autorzy projektu chcieli, by Polska była "świeckim, neutralnym w sprawach religii i przekonań, urzeczywistniającym zasadę oddzielenia Kościołów i związków wyznaniowych od państwa przy zachowaniu wzajemnej autonomii i niezależności". Głównym punktem miał być zakaz finansowania z budżetu państwa Kościoła Katolickiego i innych związków wyznaniowych.

Obywatelski projekt ustawy "Świeckie państwo", oprócz partii takich jak SLD, Nowoczesna czy Razem, popierali m.in. Obywatele RP, wybrane oddziały Komitetu Obrony Demokracji, Partia Zieloni, Inicjatywa Feministyczna czy Ogólnopolski Strajk Kobiet. To oczywiście tylko część organizacji, które domagały się świeckiego państwa. Gorzej było ze zbiórką podpisów, choć w zbiórkę angażowali się osobiście m.in. Włodzimierz Czarzasty, Krzysztof Mieszkowski i Adrian Zandberg.

- Niestety nie udało się zebrać wystarczającej liczby podpisów pod tym projektem. Zabrakło niewiele, zbiórka toczyła się w trakcie kampanii wyborczej, być może był to zły moment, bo nie było mocy przerobowych ludzkich, żeby zaangażować w zbiórkę podpisów

- powiedziała dziś rzeczniczka SLD Anna Maria Żukowska w rozmowie z RMF FM.

Po czym dodała, że niewykluczone, że lewica pójdzie "na skróty" i złoży ten projekt, jako poselski.

- Możliwe, że taki projekt, albo część tej proponowanej ustawy złożymy, bo są to bardzo ważne kwestie dotyczące finansowania Kościoła Katolickiego i innych związków wyznaniowych w Polsce

- zaznaczyła.

Wczytuję ocenę...

Promuj niezależne media! Podaj dalej ten artykuł na Facebooku i Twitterze

Źródło: niezalezna.pl, RMF FM

Tagi

Wczytuję komentarze...

Nasza strona używa cookies czyli po polsku ciasteczek. Korzystając ze strony wyraża Pan/i zgodę na używanie ciasteczek (cookies), zgodnie z aktualnymi ustawieniami Pana/i przeglądarki. Jeśli chce Pan/i, może Pan/i zmienić ustawienia w swojej przeglądarce tak aby nie pobierała ona ciasteczek.


Strefa Wolnego Słowa: niezalezna.pl | gazetapolska.pl | panstwo.net | vod.gazetapolska.pl | naszeblogi.pl | gpcodziennie.pl