Mazowiecki Węgrów kontra kanadyjska Ottawa

  

Ta walka przypomina starcie Dawida z Goliatem. Dawidem jest Radosław Jóźwiak, historyk z niewielkiej mazowieckiej miejscowości Węgrów, a Goliatem profesor Jan Grabowski z Centrum Badań nad Zagładą Żydów. Grabowski oskarża Polaków o antysemityzm do takiego stopnia, że przypisuje im zbrodnie mordowania setek tysięcy Żydów w czasie II wojny światowej, przy czym na celownik wziął m.in. miejscowość Węgrów, w której w czasie wojny Niemcy zorganizowali getto dla Żydów.

Skromny nauczyciel wziął na swoje barki sprawdzenie dziesiątek źródeł, na jakie powołuje się prof. Grabowski, i wytknął uczonemu liczne błędy. Grabowski jest finansowany przez Polską Akademię Nauk, Uniwersytet w Ottawie, dodatkowo słuchają go zagraniczni naukowcy i media, a nawet francuski MSZ stawał w obronie konferencji, na której rzucano oszczerstwa na Polskę i Polaków. Jóźwiak za własne środki pracuje nad źródłami z czasów II wojny światowej i pisze o przekłamaniach twórcy Centrum Badań. Choć dziś to Grabowski jest znanym i poważanym naukowcem, to historia odda sprawiedliwość Jóźwiakowi. Oby to była ta bliższa, a nie dalsza historia.

Wczytuję ocenę...

Promuj niezależne media! Podaj dalej ten artykuł na Facebooku i Twitterze

     
Źródło: Gazeta Polska Codziennie,

Wczytuję komentarze...
Tagi

  

Wczytuję ocenę...

Promuj niezależne media! Podaj dalej ten artykuł na Facebooku i Twitterze

     
Wczytuję komentarze...

Nasza strona używa cookies czyli po polsku ciasteczek. Korzystając ze strony wyraża Pan/i zgodę na używanie ciasteczek (cookies), zgodnie z aktualnymi ustawieniami Pana/i przeglądarki. Jeśli chce Pan/i, może Pan/i zmienić ustawienia w swojej przeglądarce tak aby nie pobierała ona ciasteczek.


Strefa Wolnego Słowa: niezalezna.pl | gazetapolska.pl | panstwo.net | vod.gazetapolska.pl | naszeblogi.pl | gpcodziennie.pl | Gazeta Polska Podcasts