XIII Warszawskie Dni Rodzinne - od piątku

/ jarmoluk

  

W piątek, 12 kwietnia, rozpoczną się XIII Warszawskie Dni Rodzinne, podczas których instytucje miejskie będą otwarte dla dzieci i dorosłych. Wstęp na wszystkie zajęcia jest bezpłatny, ale obowiązuje wcześniejsza rezerwacja.

Jak podkreślają organizatorzy, "podczas wiosennej edycji wydarzenia stolica zmienia się w wielki plac zabaw". Impreza będzie trwała od piątku do niedzieli. Wydarzenie przeznaczone jest dla dzieci w różnym wieku i dla dorosłych. Wstęp na wszystkie zajęcia jest bezpłatny, ale wcześniej trzeba zarezerwować miejsce przez internet: zapisywdr.com.pl.

"Dzięki współpracy z dziesiątkami placówek stworzono wyjątkowy program zajęć" - przekazał we wtorek w komunikacie Urząd m.st. Warszawy.

Dzieci będą się mogły zapisać np. na kurs rysunku dla kandydatów na architekturę, akrobatykę, naukę języka angielskiego, konkurs literacki, warsztaty budowy modelu szybowca, warsztaty tańca nowoczesnego i jazzowego, naukę śpiewu, warsztaty aktorskie. Dorośli mają do wyboru m.in. salsę, podstawy capoeiry, samoobrony czy tai-chi.

W niedzielę, 14 kwietnia, odbędzie się również Warszawski Piknik Rodzinny. Będzie trwał od południa do godz. 17 na stadionie Syrenki (ul. Batorego 10). Na miejscu będzie plac zabaw; zaplanowano też zajęcia sportowe, pokazy iluzji, eksperymenty naukowe, konsultacje ze specjalistami oraz pokaz udzielania pierwszej pomocy.

Podczas wydarzenia swoją ofertę zaprezentują Warszawskie Kluby dla Rodzin. Mają kompleksowo wspierać rodziców przez zajęcia o charakterze edukacyjnym, integracyjnym i rozwojowym. Są to także miejsca wymiany doświadczeń i zabawy oraz poradnictwa w sprawach opiekuńczo-wychowawczych. Jak informują organizatorzy w komunikacie, "kluby pokazują wzorce zaangażowanego rodzicielstwa, które ma na celu prawidłowe wychowanie dzieci w rodzinie".

Wczytuję ocenę...

Promuj niezależne media! Podaj dalej ten artykuł na Facebooku i Twitterze

Źródło: niezalezna.pl, PAP


Wczytuję komentarze...

Wypadek na DK 7 w kierunku Radomia. Droga zablokowana

Zdjęcie ilustracyjne / twitter.com/screenshot/@malopolskaPolicja

  

Na drodze krajowej nr 7 w Starych Sieklukach zderzyły się cztery samochody osobowe. W wypadku nikt nie zginął. Zablokowana jest jezdnia w kierunku Radomia.

Do wypadku doszło na DK 7 na odcinku Białobrzegi – Radom, w miejscowości Stare Siekluki (woj. mazowieckie). Nikt nie zginął, jedna osoba odniosła obrażenia. Zablokowana jest jezdnia w kierunku Radomia; przewidywany czas utrudnienia - ok. 2 godziny. Na miejscu policjanci wyznaczają objazdy oraz ustalają przyczyny i przebieg wypadku.

Wczytuję ocenę...

Promuj niezależne media! Podaj dalej ten artykuł na Facebooku i Twitterze

Źródło: niezalezna.pl, pap


Wczytuję komentarze...

Nasza strona używa cookies czyli po polsku ciasteczek. Korzystając ze strony wyraża Pan/i zgodę na używanie ciasteczek (cookies), zgodnie z aktualnymi ustawieniami Pana/i przeglądarki. Jeśli chce Pan/i, może Pan/i zmienić ustawienia w swojej przeglądarce tak aby nie pobierała ona ciasteczek.


Strefa Wolnego Słowa: niezalezna.pl | gazetapolska.pl | panstwo.net | vod.gazetapolska.pl | naszeblogi.pl | gpcodziennie.pl