Rząd chce dalszego dialogu. W niedzielę rozmowy ostatniej szansy z oświatowymi związkowcami

Strona rządowa zaproponowała centralom związkowym kolejne spotkanie. Miałoby się ono odbyć w CPS Dialog w niedzielę o godz. 19. - poinformował w rozmowie z Państwową Agencją Prasową szef Kancelarii Premiera Michał Dworczyk.

Sławomir Broniarz
Zbyszek Kaczmarek/Gazeta Polska

Strona rządowa zaproponowała wczoraj nauczycielskim związkom zawodowym kontrakt społeczny obejmujący podwyżki i zmianę warunków pracy. Dla związkowców to jednak za mało i nie zmienili zdania co do nadchodzących protestów. 

Przedstawiciele rządu zaproponowali kolejne spotkanie z centralami związkowymi w celu przedstawienia na piśmie propozycji, która została zaanonsowana w piątek 

– powiedział Dworczyk. Ma się ono odbyć w niedzielę w Centrum Partnerstwa Społecznego "Dialog" przy ul. Limanowskiego w Warszawie.

O rozmowach mówiła również w TVN24 przewodnicząca Forum Związków Zawodowych Dorota Gardias. Powiedziała, że rozmawiała w sobotę ze stroną rządową i ze związkowcami.

Mogę powiedzieć, że rozmowy ostatniej szansy odbędą się jutro o godz. 19.00 w CPS Dialog 

– mówiła.

Rzecznik ZNP Magdalena Kaszulanis odniosła się do tej informacji.

Pani przewodnicząca będzie dzisiaj wysyłała zaproszenia. Weźmiemy udział w rozmowach, będziemy w tym samym składzie co dotychczas 

– zapewniła.

Także rzecznik Sekcji Krajowej Oświaty i Wychowania NSZZ "Solidarność" Olga Zielińska potwierdziła udział związku w spotkaniu.

Przewodniczący Branży Nauki, Oświaty i Kultury Forum Związków Zawodowych Sławomir Wittkowicz powiedział z kolei, że dotychczas nie otrzymał zaproszenia, więc nie może odpowiedzieć na nie ani pozytywnie, ani negatywnie. "Nie wiem, czy będzie to samo suche zaproszenie, czy z materiałami" – dodał. 

 Źródło: PAP, niezalezna.pl,

 

#nauczyciele #protest

redakcja
Wczytuję ocenę...
Wczytuję komentarze...
Zobacz więcej
Niezależna TOP 10
Wideo