Dekomunizacja w MSZ dokonana! „30 lat po Okrągłym Stole sprawiedliwości stało się zadość”

„Wczoraj wygasły stosunki pracy w Ministerstwie Spraw Zagranicznych z osobami pracującymi lub współpracującymi z komunistyczną bezpieką” - poinformował dziś na Twitterze podsekretarz stanu w MSZ, Andrzej Papierz.

zdjęcie ilustracyjne
Maciej Luczniewski/Gazeta Polska

Nowelizacja ustawy o służbie zagranicznej oraz ustawy o ujawnianiu informacji o dokumentach organów bezpieczeństwa państwa z lat 1944-1990 zakładała m.in., że w MSZ nie będą mogły być zatrudnione osoby, które między 22 lipca 1944 r. a 31 lipca 1990 pracowały lub pełniły służbę w organach bezpieczeństwa państwa lub były współpracownikami tych organów.

Celem nowych regulacji było rozciągnięcie obowiązku lustracyjnego na "wszystkie kategorie pracowników zatrudnionych w MSZ, polskich placówkach zagranicznych, a także w jednostkach nadzorowanych przez MSZ".

Prezydent Andrzej Duda podpisał nowelizację ustawy na początku tego roku.

O tym, że wczoraj w Ministerstwie Spraw Zagranicznych wygasły stosunki pracy z osobami, które między 22 lipca 1944 r. a 31 lipca 1990 pracowały lub pełniły służbę w organach bezpieczeństwa państwa lub były współpracownikami tych organów, poinformował na Twitterze podsekretarz stanu w MSZ, Andrzej Papierz:

 

 

 Źródło: niezalezna.pl

#MSZ #dekomunizacja #Andrzej Papierz #nowelizacja ustawy o służbie zagranicznej

redakcja
Wczytuję ocenę...
Wczytuję komentarze...Zobacz więcej
Niezależna TOP 10
Wideo