Naimski ostro o kulisach Nord Stream 2! „Trzeba sięgnąć do wypowiedzi Putina z Westerplatte”

wiceminister gospodarki Piotr Naimski / Tomasz Adamowicz / Gazeta Polska

  

Parlament Europejski głosowaniu na sesji plenarnej zatwierdził nowelizację dyrektywy gazowej, która dotyczy gazociągu Nord Stream 2. Propozycja została przyjęta 465 głosami za, przy 95 głosach przeciw i 68 wstrzymujących się. Europosłowie PiS wstrzymali się od głosu. Komentując wyniki głosowania wiceminister gospodarki Piotr Naimski w programie „Minęła 20” mówił wprost, że Nord Stream 2 to inwestycja sprzeczna z polskimi, ale także europejskimi interesami.

Ten gazociąg to jest inwestycja, która jest sprzeczna z interesami polskimi, z europejskimi interesami, dlatego że podważa solidarność europejską. Nord Stream 2 to inwestycja, która podważa interesy wszystkich w Europie, może z wyjątkiem Niemiec.
- mówił w rozmowie z Michałem Rachoniem w programie „Minęła 20” wiceminister Piotr Naimski.
 
Jednocześnie Naimski zwrócił uwagę, że cała inwestycje to de facto działanie w interesie rosyjskim, bo to właśnie Rosji najbardziej zależy ny podziałach w Europie.

Na rzecz swojego wąsko pojmowanego interesu, niemieckiego interesu, rząd niemiecki to podjął i zmobilizował wszystkie siły w Europie, które chcą go słuchać do tego, żeby stworzyć mechanizm, który niejako usatysfakcjonuje prawnie tych, którzy się opierają. Otóż ja nie czuję się usatysfakcjonowany prawnie.
- mówił wiceminister Naimski.

Ponadto mówiąc o kulisach Nord Stream 2, Naimski przypomniał deklaracje Putina z 2009 roku.

Trzeba sięgnąć do wypowiedzi prezydenta Putina z 01.09.2009r. z Westerplatte gdy proponował kanclerz Merkel nowy sojusz, nową oś współpracy .
- mówił Naimski.
 
 

 

Wczytuję ocenę...

Promuj niezależne media! Podaj dalej ten artykuł na Facebooku i Twitterze

Źródło: niezalezna.pl, TVP Info

Tagi

Wczytuję komentarze...

Był w celi, gdy doszło do śmierci Dawida Kosteckiego. Mariusz G. dokonał samookaleczenia

zdjęcie ilustracyjne / fot. Filip Błażejowski/Gazeta Polska

  

Mariusz G. przebywał w celi z Dawidem Kosteckim w chwili jego śmierci. Teraz dokonał samookaleczenia, jednak jak informuje rzecznik dyrektora generalnego Służby Więziennej, ppłk Elżbieta Krakowska, nie była to próba samobójcza. Do zdarzenia doszło w minioną sobotę.

Z informacji, jakie przekazała Polskiej Agencji Prasowej rzecznik prasowa dyrektora generalnego Służby Więziennej ppłk Elżbieta Krakowska wynika, że Mariusz G. celowo skaleczył się w przedramię. Chwilę po tym incydencie udzielono mu pomocy medycznej. Krakowska podkreśla, że nie była to próba samobójcza. Mariusz G. przebywał w jednej celi z Dawidem Kosteckim w dniu, w którym Kostecki popełnił samobójstwo.

[polecam:https://niezalezna.pl/283542-tajemnica-smierci-dawida-kosteckiego]

Według informacji do których dotarła Polska Agencja Prasowa, do samookaleczenia doszło po rozmowie z partnerką Mariusza G. Kobieta miała mu m.in. powiedzieć, że przez to, co dzieje się wokół sprawy Dawida Kosteckiego "nigdy nie wyjdzie z więzienia".

Mariusz G. w rozmowie z psychologiem miał także powiedzieć, że jest załamany tym, co się dzieje w związku ze śmiercią Kosteckiego, miał się także bać, że zostanie posądzony o jego zabójstwo.

Te informacje częściowo potwierdza Służba Więzienna.

Jak poinformowała ppłk Elżbieta Krakowska, G. rzeczywiście rozmawiał ze swoją partnerką.

[polecam:https://niezalezna.pl/282418-samobojstwo-w-celi-nie-zyje-piesciarz-dawid-kostecki]

- Później tłumaczył psychologowi swój czyn załamaniem nerwowym z powodu medialnych doniesień, które sugerują jego udział w śmierci Dawida Kosteckiego.

Zdaniem Krakowskiej, G. uważa to "za nagonkę, której ulegają jego bliscy, co doprowadziło do poważnych problemów osobistych".

Mariusza G. objęto wzmożoną opieką wychowawczą i psychologiczną.

 

Wczytuję ocenę...

Promuj niezależne media! Podaj dalej ten artykuł na Facebooku i Twitterze

Źródło: PAP, niezalezna.pl

Tagi

Wczytuję komentarze...

Nasza strona używa cookies czyli po polsku ciasteczek. Korzystając ze strony wyraża Pan/i zgodę na używanie ciasteczek (cookies), zgodnie z aktualnymi ustawieniami Pana/i przeglądarki. Jeśli chce Pan/i, może Pan/i zmienić ustawienia w swojej przeglądarce tak aby nie pobierała ona ciasteczek.


Strefa Wolnego Słowa: niezalezna.pl | gazetapolska.pl | panstwo.net | vod.gazetapolska.pl | naszeblogi.pl | gpcodziennie.pl