Mówił o „stosunku w biegu” i „opuszczonych portkach”, będzie... wiceprezydentem! NAGRANIE

/ photochur

  

Zmiany na stanowisku wiceprezydenta Tarnowa wywołały niemały skandal. Oto bowiem urzędującą do niedawna Jadwigę Stankiewicz ma zastąpić Tadeusz Kwiatkowski. Ten, który podczas narady w Starostwie Powiatowym w Dąbrowie Tarnowskiej w 2009 roku mówił do pracownic: "Jeszcze worek (z herbatą) przynieś, bo chyba sobie swój włożę (do szklanki)", czy "... kobieta z podniesioną spódnicą szybciej ucieka niż chłop z opuszczonymi portkami".

Roman Ciepiela odwołał wiceprezydent Tarnowa Jadwigę Stankiewicz ze stanowiska w związku z osiągnięciem przez nią wieku emerytalnego. Urząd zastępcy prezydenta ds. infrastruktury miejskiej objęła w 2014 roku.

W jej miejsce prezydent Ciepiela zapowiedział powołanie 59-letniego Tadeusza Kwiatkowskiego, który od 1982 roku był związany z różnymi firmami zajmującymi się szeroko pojętą gospodarką komunalną w Dąbrowie Tarnowskiej i powiecie. Dwukrotnie pełnił urząd wicestarosty dąbrowskiego, w dwóch kadencjach (2010-2018) był starostą dąbrowskim.

Kwiatkowski związany jest z Polskim Stronnictwem Ludowym, zaś w ostatnich wyborach startował z list Koalicji Obywatelskiej. Co jednak w tym przypadku najistotniejsze, to właśnie on jest bohaterem nagrań z narady w Starostwie Powiatowym w Dąbrowie Tarnowskiej z 5 czerwca 2009 roku.

Fragmenty, jakie zamieszczamy poniżej, zostały zarejestrowane w czasie służbowej narady w Starostwie i słyszymy na nich ówczesnego wicestarostę dąbrowskiego Tadeusza Kwiatkowskiego (PSL), ówczesnego dyrektora jednej z instytucji powiatowych i ówczesną zastępcę naczelnika jednego z wydziałów w starostwie dąbrowskim. Obecna jest przez chwilę przy rozmowie sekretarka, wnosząca herbatę.

Możemy na nich usłyszeć m.in.:

Aśka, kur.. jego mać… No to musicie się spotkać z dyrektorem (obecnym w czasie narady, przyp.)… Dyrektor jest na urlopie, musisz się spotkać… Jeszcze jedno pytanie Aśka, czy między kobietą a mężczyzną może dojść do stosunku w biegu… Asiu, czy między kobietą, a mężczyzną może dojść w biegu do stosunku….

Kwiatkowski mówił wówczas do sekretarki oraz innej urzędniczki:

Jeszcze worek (z herbatą) przynieś, bo chyba sobie swój włożę (do szklanki)... kobieta z podniesioną spódnicą szybciej ucieka niż chłop z opuszczonymi portkami...

Posłuchajcie sami [UWAGA, MATERIAŁ ZAWIERA WULGARYZMY]:

 

Wczytuję ocenę...

Promuj niezależne media! Podaj dalej ten artykuł na Facebooku i Twitterze

Źródło: niezalezna.pl

Tagi

Wczytuję komentarze...

Ulica Bandery zniknie z Kijowa?

zdjęcie ilustracyjne / Ronny K; pixabay.com / Creative Commons CC0

  

Prezes ukraińskiego Instytutu Pamięci Narodowej Wołodymyr Wiatrowycz poinformował, że okręgowy sąd administracyjny w Kijowie unieważnił decyzje o nadaniu dwóm ulicom w stolicy Ukrainy imion działaczy nacjonalistycznych, Stepana Bandery i Romana Szuchewycza.

Sąd częściowo przychylił się do wniosków strony pozywającej i unieważnił decyzje o zmianie nazwy Prospektu Moskiewskiego na Bandery i Prospektu (sowieckiego generała Nikołaja) Watutina na Szuchewycza.
- napisał Wiatrowycz na Facebooku.

Według prezesa IPN Ukrainy tekst decyzji sądu zostanie opublikowany za pięć dni. Wiatrowycz zapowiedział, iż złoży w tej sprawie apelację.

Dawny Prospekt Moskiewski, jedna z głównych arterii komunikacyjnych Kijowa, otrzymał imię Bandery w 2016 roku, w ramach akcji desowietyzacji nazw ulic. Prospekt Szuchewycza pojawił się na planie miasta w 2017 roku.

Bandera był przywódcą jednej z frakcji Organizacji Ukraińskich Nacjonalistów (OUN), której zbrojne ramię, Ukraińska Powstańcza Armia (UPA), jest odpowiedzialne za prowadzone w latach 1943-1944 czystki etniczne na ludności polskiej na Wołyniu i w Galicji Wschodniej.

Roman Szuchewycz, ps. Taras Czuprynka, był działaczem OUN. W latach 1934-1937 więziony był za organizację zamachów na przedstawicieli polskich władz. Od 1943 roku dowódca UPA, która do 1945 roku dokonała masowych mordów na ok. 100 tys. Polaków z Wołynia i Galicji Wschodniej.

W maju 2015 roku ówczesny prezydent Ukrainy Petro Poroszenko podpisał ustawę zakazującą propagandy komunizmu i nazizmu oraz ich symboli. Jednocześnie uznano prawny status uczestników walk o niepodległość kraju w XX wieku, w tym członków UPA.

 

Wczytuję ocenę...

Promuj niezależne media! Podaj dalej ten artykuł na Facebooku i Twitterze

Źródło: niezalezna.pl, PAP

Tagi

Wczytuję komentarze...

Nasza strona używa cookies czyli po polsku ciasteczek. Korzystając ze strony wyraża Pan/i zgodę na używanie ciasteczek (cookies), zgodnie z aktualnymi ustawieniami Pana/i przeglądarki. Jeśli chce Pan/i, może Pan/i zmienić ustawienia w swojej przeglądarce tak aby nie pobierała ona ciasteczek.


Strefa Wolnego Słowa: niezalezna.pl | gazetapolska.pl | panstwo.net | vod.gazetapolska.pl | naszeblogi.pl | gpcodziennie.pl