Mówił o „stosunku w biegu” i „opuszczonych portkach”, będzie... wiceprezydentem! NAGRANIE

/ photochur

  

Zmiany na stanowisku wiceprezydenta Tarnowa wywołały niemały skandal. Oto bowiem urzędującą do niedawna Jadwigę Stankiewicz ma zastąpić Tadeusz Kwiatkowski. Ten, który podczas narady w Starostwie Powiatowym w Dąbrowie Tarnowskiej w 2009 roku mówił do pracownic: "Jeszcze worek (z herbatą) przynieś, bo chyba sobie swój włożę (do szklanki)", czy "... kobieta z podniesioną spódnicą szybciej ucieka niż chłop z opuszczonymi portkami".

Roman Ciepiela odwołał wiceprezydent Tarnowa Jadwigę Stankiewicz ze stanowiska w związku z osiągnięciem przez nią wieku emerytalnego. Urząd zastępcy prezydenta ds. infrastruktury miejskiej objęła w 2014 roku.

W jej miejsce prezydent Ciepiela zapowiedział powołanie 59-letniego Tadeusza Kwiatkowskiego, który od 1982 roku był związany z różnymi firmami zajmującymi się szeroko pojętą gospodarką komunalną w Dąbrowie Tarnowskiej i powiecie. Dwukrotnie pełnił urząd wicestarosty dąbrowskiego, w dwóch kadencjach (2010-2018) był starostą dąbrowskim.

Kwiatkowski związany jest z Polskim Stronnictwem Ludowym, zaś w ostatnich wyborach startował z list Koalicji Obywatelskiej. Co jednak w tym przypadku najistotniejsze, to właśnie on jest bohaterem nagrań z narady w Starostwie Powiatowym w Dąbrowie Tarnowskiej z 5 czerwca 2009 roku.

Fragmenty, jakie zamieszczamy poniżej, zostały zarejestrowane w czasie służbowej narady w Starostwie i słyszymy na nich ówczesnego wicestarostę dąbrowskiego Tadeusza Kwiatkowskiego (PSL), ówczesnego dyrektora jednej z instytucji powiatowych i ówczesną zastępcę naczelnika jednego z wydziałów w starostwie dąbrowskim. Obecna jest przez chwilę przy rozmowie sekretarka, wnosząca herbatę.

Możemy na nich usłyszeć m.in.:

Aśka, kur.. jego mać… No to musicie się spotkać z dyrektorem (obecnym w czasie narady, przyp.)… Dyrektor jest na urlopie, musisz się spotkać… Jeszcze jedno pytanie Aśka, czy między kobietą a mężczyzną może dojść do stosunku w biegu… Asiu, czy między kobietą, a mężczyzną może dojść w biegu do stosunku….

Kwiatkowski mówił wówczas do sekretarki oraz innej urzędniczki:

Jeszcze worek (z herbatą) przynieś, bo chyba sobie swój włożę (do szklanki)... kobieta z podniesioną spódnicą szybciej ucieka niż chłop z opuszczonymi portkami...

Posłuchajcie sami [UWAGA, MATERIAŁ ZAWIERA WULGARYZMY]:

 

Wczytuję ocenę...

Promuj niezależne media! Podaj dalej ten artykuł na Facebooku i Twitterze

Źródło: niezalezna.pl

Tagi

Wczytuję komentarze...

Brexitu nie będzie? Europoseł ujawnia: „Rośnie szansa, że Wielka Brytania pozostanie w UE”

zdjęcie ilustracyjne / TheDigitalArtist; pixabay.com / Creative Commons CC0

  

Eurodeputowany PiS Ryszard Czarnecki przyznaje, że obecnie w Parlamencie Europejskim nie ma nikogo, kto chciałby się założyć o to, że Wielka Brytania ostatecznie opuści Unię Europejską. Zdaniem polityka „rośnie szansa, że Wielka Brytania pozostanie w UE”. Czarnecki przekonuje, że może się to stać w wyniku drugiego referendum albo nowych wyborów do Izby Gmin, dzięki którym nowy gabinet brytyjski uzyskałby legitymację do zmiany decyzji.

Europoseł przekonuje, że w Parlamencie Europejskim obecnie nie ma nikogo, kto by się założył o duże pieniądze, że Wielka Brytania wyjdzie z UE.

Tej pewności nie ma. Mam wrażenie, że rośnie szansa, że Wielka Brytania pozostanie (w UE - PAP) czy to w wyniku drugiego referendum, gdzie zwolennicy pozostania będą w większości, czy też na przykład pod pretekstem nowych wyborów do Izby Gmin, dzięki czemu nowy rząd może uzyskać niejako nową legitymację do renegocjacji, a nawet do po prostu zmiany decyzji.
- mówi Ryszard Czarnecki.

Zdaniem polityka, ważnym momentem w rozwoju sytuacji dotyczącej brexitu, będzie kwestia frekwencji w wyborach do PE w Wielkiej Brytanii.

Na to się nakłada również kwestia walki pani premier Theresy May o pozostanie dalej lokatorem Downing Street 10 i myślę, że ona w kwestie brexitu trochę wplata ten swój plan polityczny, aby dalej być w butach „żelaznej damy” Margaret Thatcher. Stąd też dalej jest jak w czeskim filmie - nikt nic nie wie, ale nikt nie może wykluczyć, że Wielka Brytania jednak pozostanie Unii Europejskiej, choć też nikt nie może powiedzieć, że jednak będzie UE27.
- przekonuje europoseł.

Czarnecki podkreśla, że należy też zwrócić uwagę na to, że narasta zmęczenie brytyjskiego społeczeństwa prowadzoną „grą”, także zmęczenie polityków.

To może przynieść efekty w postaci na przykład porozumienia między torysami a Partią Pracy, ale może też spowodować na przykład bardzo dobry wynik UKIP-u, czyli Partii Niepodległości Zjednoczonego Królestwa, która może korzystać z tego zmęczenia.
- wskazał Ryszard Czarnecki.

Europoseł PiS jest zdania, że pozostanie Zjednoczonego Królestwa w Unii byłoby dla Polski korzystne z czterech powodów.

Po pierwsze dlatego, że mieszka tam oficjalnie nieco ponad milion Polaków (…), a de facto 1,5 mln, a więc dla nich byłoby lepiej, żeby Wielka Brytania nie była państwem trzecim wobec Unii. (...) Po drugie, gdy chodzi o kwestie gospodarcze, Wielka Brytania jest jednym z nie tak wielu krajów europejskich, z którym mamy dodatni bilans handlowy. Wyjście Wielkiej Brytanii z Unii utrudniłoby polską ekspansję eksportową na Wyspy. Po trzecie obecność Wielkiej Brytanii jest potrzebna ze względów geopolitycznych. Londyn jest podobnie jak Warszawa zdroworozsądkowy, realistyczny, gdy chodzi o stosunek do Moskwy, inaczej niż bardziej otwarte na rosyjskie argumenty czy pseudoargumenty stolice takie jak Berlin, Paryż czy Rzym.
- wylicza europoseł.

Czwarty powód to kwestia „dość podobnego widzenia przyszłości Unii Europejskiej jako Europy Ojczyzn, Europy Narodów, a nie takiego superfederalistycznego państwa, które żarłocznie pożera kompetencje państw narodowych”.

Ta wizja jest bliska Francuzom, w jakiejś mierze także Berlinowi, więc myślę, że z tych czterech powodów dla Polski byłoby dobrze, gdyby Wielka Brytania w Unii pozostała, choć oczywiście można dostrzegać też plus z jej wyjścia. Polska staje się piątym krajem Unii Europejskiej, część międzynarodowych firm, korporacji przechodzi z Londynu do Warszawy, o czym kiedyś mówił premier Mateusz Morawiecki. Generalnie jednak więcej plusów dodatnich - że tak to określę językiem klasyka gatunku – będzie, jeżeli Wielka Brytania pozostanie w Unii.
- tłumaczy Ryszard Czarnecki.

Na kwietniowym szczycie Rady Europejskiej w Brukseli podjęto decyzję o przedłużeniu procesu wyjścia Wielkiej Brytanii z UE, przedłużając ostatni termin opuszczenia Wspólnoty do 31 października 2019 roku.

Wczytuję ocenę...

Promuj niezależne media! Podaj dalej ten artykuł na Facebooku i Twitterze

Źródło: niezalezna.pl, PAP

Tagi

Wczytuję komentarze...

Nasza strona używa cookies czyli po polsku ciasteczek. Korzystając ze strony wyraża Pan/i zgodę na używanie ciasteczek (cookies), zgodnie z aktualnymi ustawieniami Pana/i przeglądarki. Jeśli chce Pan/i, może Pan/i zmienić ustawienia w swojej przeglądarce tak aby nie pobierała ona ciasteczek.


Strefa Wolnego Słowa: niezalezna.pl | gazetapolska.pl | panstwo.net | vod.gazetapolska.pl | naszeblogi.pl | gpcodziennie.pl