Mówił o „stosunku w biegu” i „opuszczonych portkach”, będzie... wiceprezydentem! NAGRANIE

/ photochur

  

Zmiany na stanowisku wiceprezydenta Tarnowa wywołały niemały skandal. Oto bowiem urzędującą do niedawna Jadwigę Stankiewicz ma zastąpić Tadeusz Kwiatkowski. Ten, który podczas narady w Starostwie Powiatowym w Dąbrowie Tarnowskiej w 2009 roku mówił do pracownic: "Jeszcze worek (z herbatą) przynieś, bo chyba sobie swój włożę (do szklanki)", czy "... kobieta z podniesioną spódnicą szybciej ucieka niż chłop z opuszczonymi portkami".

Roman Ciepiela odwołał wiceprezydent Tarnowa Jadwigę Stankiewicz ze stanowiska w związku z osiągnięciem przez nią wieku emerytalnego. Urząd zastępcy prezydenta ds. infrastruktury miejskiej objęła w 2014 roku.

W jej miejsce prezydent Ciepiela zapowiedział powołanie 59-letniego Tadeusza Kwiatkowskiego, który od 1982 roku był związany z różnymi firmami zajmującymi się szeroko pojętą gospodarką komunalną w Dąbrowie Tarnowskiej i powiecie. Dwukrotnie pełnił urząd wicestarosty dąbrowskiego, w dwóch kadencjach (2010-2018) był starostą dąbrowskim.

Kwiatkowski związany jest z Polskim Stronnictwem Ludowym, zaś w ostatnich wyborach startował z list Koalicji Obywatelskiej. Co jednak w tym przypadku najistotniejsze, to właśnie on jest bohaterem nagrań z narady w Starostwie Powiatowym w Dąbrowie Tarnowskiej z 5 czerwca 2009 roku.

Fragmenty, jakie zamieszczamy poniżej, zostały zarejestrowane w czasie służbowej narady w Starostwie i słyszymy na nich ówczesnego wicestarostę dąbrowskiego Tadeusza Kwiatkowskiego (PSL), ówczesnego dyrektora jednej z instytucji powiatowych i ówczesną zastępcę naczelnika jednego z wydziałów w starostwie dąbrowskim. Obecna jest przez chwilę przy rozmowie sekretarka, wnosząca herbatę.

Możemy na nich usłyszeć m.in.:

Aśka, kur.. jego mać… No to musicie się spotkać z dyrektorem (obecnym w czasie narady, przyp.)… Dyrektor jest na urlopie, musisz się spotkać… Jeszcze jedno pytanie Aśka, czy między kobietą a mężczyzną może dojść do stosunku w biegu… Asiu, czy między kobietą, a mężczyzną może dojść w biegu do stosunku….

Kwiatkowski mówił wówczas do sekretarki oraz innej urzędniczki:

Jeszcze worek (z herbatą) przynieś, bo chyba sobie swój włożę (do szklanki)... kobieta z podniesioną spódnicą szybciej ucieka niż chłop z opuszczonymi portkami...

Posłuchajcie sami [UWAGA, MATERIAŁ ZAWIERA WULGARYZMY]:

 

Wczytuję ocenę...

Promuj niezależne media! Podaj dalej ten artykuł na Facebooku i Twitterze

Źródło: niezalezna.pl

Tagi

Wczytuję komentarze...

Koniec z hucznymi weselami! Uchwalili prawo… co można zjeść i ile osób zaprosić

Zdjęcie ilustracyjne / pxhere.com/g3gg0de/creativecommons.org/publicdomain/zero/1.0/

  

Na wspólnym posiedzeniu Rad Senatu i Izby Ustawodawczej Republiki Uzbekistanu uchwalono prawo precyzyjnie regulujące przebieg uroczystości weselnych, pogrzebowych, a także uroczystości okolicznościowych. Nowe prawo ma wejść w życie 1 stycznia 2020 r.

„Niektórzy obywatele po spędzeniu marnotrawnych i pompatycznych wesel, pożyczają pieniądze i wyjeżdżają do pracy poza republiką, aby spłacić swoje długi” – argumentowano konieczność wprowadzenia nowych przepisów.

Przemawiający stwierdzili, że w ostatnich latach w ramach uroczystości daje się zauważyć „próżność, chęć pokazania się, lekceważenie statusu społecznego innych ludzi, nadmierną rozrzutność, ignorancję tradycji i zwyczajów ludu”.

Według Narodowej Agencji Informacyjnej (UzA) zgodnie z uchwałą uroczystości rodzinne będą się odbywać tylko w ciągu jednego dnia (z wyjątkiem wydarzeń pogrzebowych) w godzinach od 6 do 23.

Pogrzeby mogą być organizowane przez maksymalnie trzy dni z nieograniczoną liczbą osób, z wyjątkiem poczęstunku. Do 200 osób będzie mogło wziąć udział w imprezach rodzinnych, a do 250 osób zostać ugoszczonych pilawem (płowem), tradycyjnym daniem z ryżu, przygotowanym z okazji tych wydarzeń.

Osoby organizujące wesela muszą poinformować o planowanym wydarzeniu organy samorządu obywateli w miejscu zamieszkania z co najmniej tygodniowym wyprzedzeniem. Są zobowiązane korzystać z maksymalnie trzech samochodów i nie używać innych pojazdów, które stanowią zagrożenie dla bezpieczeństwa publicznego.

Dokument zawiera również katalog niedozwolonych pokazów obcych tradycjom narodowym, sprzecznych z zasadami moralności i etyki. Na liście znalazły się m.in. takie wydarzenia jak: „demonstracja posagu” czy „wysyłka tac z jedzeniem”.

Debata w senacie Uzbekistanu dotycząca problemu organizacji uroczystości rodzinnych odbierana w niektórych kręgach, w tym mediach społecznościowych, jako atak na prawa człowieka. Z drugiej strony tegoroczny raport Human Rights Watch dostrzega, że po objęciu prezydentury w 2016 r. po śmierci długoletniego przywódcy Uzbekistanu, Islama Karimowa, przez prezydenta Szawkata Mirzijojewa daje się zaobserwować pewne pozytywne kroki w zakresie praw człowieka.

Dr Magdalena Sobańska z Instytutu Boyma zwraca uwagę, że tak jak Unia Europejska zmaga się konsekwencjami starzejącego się społeczeństwa, Uzbekistan musi poradzić sobie z tendencją odwrotną. Na początku br. osoby w wieku do 29. roku życia stanowiły 55 proc. populacji, do 39. roku życia aż 71 proc. W 2018 r. liczba zawartych małżeństw w Uzbekistanie przekroczyła 311 tys., podczas gdy w Polsce zaledwie 192 tys. Sobańska podkreśla, że „próba ograniczenia wydatków młodych ludzi na uroczystości weselne, jakkolwiek jest znaczącą interwencją w swobody obywatelskie, może jednak w pewien sposób redukować część z potrzeb finansowych młodego społeczeństwa związanych z zakładaniem podstawowej komórki społecznej”.

Wczytuję ocenę...

Promuj niezależne media! Podaj dalej ten artykuł na Facebooku i Twitterze

Źródło: niezalezna.pl, PAP

Tagi

Wczytuję komentarze...

Nasza strona używa cookies czyli po polsku ciasteczek. Korzystając ze strony wyraża Pan/i zgodę na używanie ciasteczek (cookies), zgodnie z aktualnymi ustawieniami Pana/i przeglądarki. Jeśli chce Pan/i, może Pan/i zmienić ustawienia w swojej przeglądarce tak aby nie pobierała ona ciasteczek.


Strefa Wolnego Słowa: niezalezna.pl | gazetapolska.pl | panstwo.net | vod.gazetapolska.pl | naszeblogi.pl | gpcodziennie.pl