Do ataku na radnego mazowieckiego z ramienia PiS doszło dziś rano w Siedlcach. Wojciech Kudelski wracał z porannej mszy świętej, kiedy został zaatakowany ostrym narzędziem. Kudelski z raną brzucha trafił do siedleckiego szpitala, gdzie niezwłocznie rozpoczęto operację. Zabieg, jak podkreślają lekarz - ratujący życie pacjenta, zakończył się już, a stan Wojciecha Kudelskiego stabilizuje się.

Wszyscy są wstrząśnięci tym zdarzeniem. Kiedy zadzwoniliśmy do mazowieckiego radnego Marcina Grabowskiego z klubu Prawa i Sprawiedliwości, ten opisał nam, jak dowiedział się o tym ataku i co o tym fakcie sądzi.

"Zadzwonił do mnie znajomy, żona też mi mówiła, że gdzieś to na pasku w telewizji widziała. Dopiero teraz czytam w internecie te informacje. To jest po prostu szok, co się wydarzyło... Takie rzeczy ciężko nawet skomentować. Ta mowa nienawiści doprowadza do tego, że takie rzeczy się dzieją. To są rzeczy niebywałe, to co się stało"

- mówi Grabowski w rozmowie z niezalezna.pl.

Marcin Grabowski dobrze zna wieloletniego prezydenta Siedlec. W ostatnich wyborach samorządowych razem kandydowali do sejmiku mazowieckiego.

"Z panem prezydentem poznaliśmy się już wcześniej. Miałem przyjemność go poznać jako znakomitego samorządowca. Teraz jesteśmy radnymi sejmiku województwa mazowieckiego, startowaliśmy zresztą z tej samej listy, z tego samego okręgu, on z jedynki, a ja z dwójki. Uzyskał świetny wynik. To doświadczony samorządowiec, był prezydentem Siedlec trzy kadencje"

- podkreśla.

Obecnie Wojciech Kudelski jest radnym sejmiku województwa mazowieckiego. Jego klubowy kolega podkreśla, że to postać znana i bardzo dobrze odbierana nie tylko w Siedlcach, ale również w całym województwie.

"Ostatnio rozmawialiśmy trochę więcej, bo jesteśmy radnymi sejmiku i uważam, że to człowiek wielkiego formatu. Doświadczony jako samorządowiec, do tego dochodzi kultura osobista i wysoka klasa. To samorządowiec, który tyle lat działał w Siedlcach i jest bardzo dobrze odbierany, to postać, która jest bardzo dobrze komentowana. Cieszy się bardzo dużym autorytetem, nie tylko w Siedlcach, ale i na całym Mazowszu"

- podsumowuje radny Grabowski.