Prestiżowa firma założyła spółkę w Łodzi

/ By BMW - http://brandsoftheworld.com, Domena publiczna, https://commons.wikimedia.org/w/index.php?curid=22309422

  

"Firma Nippon Seiki, dostawca m.in. BMW, szukała miejsca pod europejską fabrykę. Właśnie założyła w Łodzi spółkę" - informuje "Puls Biznesu".

Pod koniec lutego w Łodzi została założona spółka Nippon Seiki Poland. Firma należy do grupy Nippon Seiki, która działa od 70 lat, i w 11 krajach zatrudnia w 15 tys. pracowników. Właścicielem Nippon Seiki Poland jest Sławomir Karasiński, partner w łódzkiej kancelarii Fortak & Karasiński, "który zakładał w latach 2016-19 kilka innych japońskich spółek".

Nippon Seiki, producent wyświetlaczy Head-Up Display (HUD - inaczej wyświetlacz przezierny, służy do przedstawiania najważniejszych informacji przed oczami kierowcy), szukał w Europie miejsca pod budowę fabryki. Według informacji dziennika inwestor wahał się między dwoma miejscami w Polsce i jednym w Czechach.

Spółka od maja 2016 prowadzi w Gdańsku biuro projektowe, gdzie zatrudnia około 40 osób.

Inżynierowie z europejskich spółek współpracują z centrami w Niemczech, Wielkiej Brytanii i Japonii oraz klientami firmy Porsche, BMW, Daimler, Audi czy Jaguar Land Rover. Zajmują się specyfikowaniem, projektowaniem, tworzeniem i testowaniem oprogramowania systemów informacji pokładowej

- informuje "Puls Biznesu".

Wczytuję ocenę...

Promuj niezależne media! Podaj dalej ten artykuł na Facebooku i Twitterze

Źródło: PAP, niezalezna.pl


Wczytuję komentarze...

W Krakowie nagrasz kolędę ze swoim wokalem

Materiały promocyjne Radia Kraków / radiokrakow.pl

  

Do 20 grudnia każdy może nagrać swoją ulubioną kolędę w mobilnym studiu nagrań Biblioteki Polskiej Piosenki, które stanęło przed budynkiem Radia Kraków. Płytę ze swoim wykonaniem biorący udział w sesji otrzymają w prezencie.

Mobilne studio przy al. Słowackiego 22 czynne jest codziennie, także w weekendy, w godz. 15-20. W trakcie jednej sesji nagrywana jest jedna kolęda. Wykonawca otrzymuje na miejscu tekst wybranej przez siebie piosenki, a w słuchawkach słyszy podkład muzyczny.

Inicjator akcji Waldemar Domański podkreślił w piątek w rozmowie z dziennikarzami, że akcja „Nie bądź karpiem. Nagraj kolędę!” jest reaktywowana po dwóch latach przerwy.

Zapraszamy wszystkich

– powiedział.

Więcej informacji na stronie Radia Kraków.

Wczytuję ocenę...

Promuj niezależne media! Podaj dalej ten artykuł na Facebooku i Twitterze

Źródło: niezalezna.pl, PAP

Tagi

Wczytuję komentarze...

Nasza strona używa cookies czyli po polsku ciasteczek. Korzystając ze strony wyraża Pan/i zgodę na używanie ciasteczek (cookies), zgodnie z aktualnymi ustawieniami Pana/i przeglądarki. Jeśli chce Pan/i, może Pan/i zmienić ustawienia w swojej przeglądarce tak aby nie pobierała ona ciasteczek.


Strefa Wolnego Słowa: niezalezna.pl | gazetapolska.pl | panstwo.net | vod.gazetapolska.pl | naszeblogi.pl | gpcodziennie.pl