Prestiżowa firma założyła spółkę w Łodzi

/ By BMW - http://brandsoftheworld.com, Domena publiczna, https://commons.wikimedia.org/w/index.php?curid=22309422

  

"Firma Nippon Seiki, dostawca m.in. BMW, szukała miejsca pod europejską fabrykę. Właśnie założyła w Łodzi spółkę" - informuje "Puls Biznesu".

Pod koniec lutego w Łodzi została założona spółka Nippon Seiki Poland. Firma należy do grupy Nippon Seiki, która działa od 70 lat, i w 11 krajach zatrudnia w 15 tys. pracowników. Właścicielem Nippon Seiki Poland jest Sławomir Karasiński, partner w łódzkiej kancelarii Fortak & Karasiński, "który zakładał w latach 2016-19 kilka innych japońskich spółek".

Nippon Seiki, producent wyświetlaczy Head-Up Display (HUD - inaczej wyświetlacz przezierny, służy do przedstawiania najważniejszych informacji przed oczami kierowcy), szukał w Europie miejsca pod budowę fabryki. Według informacji dziennika inwestor wahał się między dwoma miejscami w Polsce i jednym w Czechach.

Spółka od maja 2016 prowadzi w Gdańsku biuro projektowe, gdzie zatrudnia około 40 osób.

Inżynierowie z europejskich spółek współpracują z centrami w Niemczech, Wielkiej Brytanii i Japonii oraz klientami firmy Porsche, BMW, Daimler, Audi czy Jaguar Land Rover. Zajmują się specyfikowaniem, projektowaniem, tworzeniem i testowaniem oprogramowania systemów informacji pokładowej

- informuje "Puls Biznesu".

Wczytuję ocenę...

Promuj niezależne media! Podaj dalej ten artykuł na Facebooku i Twitterze

Źródło: PAP, niezalezna.pl


Wczytuję komentarze...

Kajakarze utonęli w Jeziorze Ełckim

zdjęcie ilustracyjne / vonpics CC0

  

Dwóch mężczyzn pływających kajakiem utonęło w niedzielę w Jeziorze Ełckim - poinformowała policja. W ten weekend na Warmii i Mazurach utonęło już pięć osób, a jedna osoba zaginiona na jeziorze koło Giżycka jest nadal poszukiwana.

Według policji do tragicznego wypadku doszło dziś po południu na Jeziorze Ełckim. Ciała dwóch zaginionych kajakarzy odnaleziono w wodzie, po kilku godzinach poszukiwań prowadzonych przez straż pożarną.

- Wywrócił się kajak, dwóch mężczyzn wpadło do wody i niestety nie uratowali się. Nie mieli założonych kapoków

- powiedział podkom. Andrzej Szymialis z ełckiej policji.

Policja ustala jeszcze tożsamość obu mężczyzn, którzy utonęli. Okoliczności wypadku ma wyjaśnić śledztwo pod nadzorem prokuratury w Ełku.

Jak powiedział mł. asp. Rafał Jackowski z komendy wojewódzkiej policji w Olsztynie, ten weekend był wyjątkowo tragiczny nad wodą w woj. warmińsko-mazurskim. 

- Od piątku utonęło pięć osób, a jedna zaginiona jest nadal poszukiwana

- dodał.[polecam:https://niezalezna.pl/284126-mezczyzna-wypadl-z-motorowki]

Wczytuję ocenę...

Promuj niezależne media! Podaj dalej ten artykuł na Facebooku i Twitterze

Źródło: PAP, niezalezna.pl

Tagi

Wczytuję komentarze...

Nasza strona używa cookies czyli po polsku ciasteczek. Korzystając ze strony wyraża Pan/i zgodę na używanie ciasteczek (cookies), zgodnie z aktualnymi ustawieniami Pana/i przeglądarki. Jeśli chce Pan/i, może Pan/i zmienić ustawienia w swojej przeglądarce tak aby nie pobierała ona ciasteczek.


Strefa Wolnego Słowa: niezalezna.pl | gazetapolska.pl | panstwo.net | vod.gazetapolska.pl | naszeblogi.pl | gpcodziennie.pl