Broniarz straci politycznych sojuszników? Krytykują go nawet politycy Koalicji Europejskiej

Sławomir Broniarz / fot. Zbyszek Kaczmarek/Gazeta Polska

  

"Wykorzystywanie dzieci, jako żywych tarcz", "Zabawa przyszłością dzieci" czy "przekraczanie granicy" - to opinie o wczorajszych słowach Sławomira Broniarza. Szef ZNP zagroził, że tysiące polskich uczniów nie otrzymają promocji do następnej klasy. Nawet Koalicja Europejska nie pozostawia wątpliwości, że zachowanie Broniarza jest poniżej krytyki.

"Strajk to nie wszystko. Mamy w ręku potężny oręż jakim jest promocja uczniów. Jeśli go wykorzystamy to edukacji grozi kompletny kataklizm"

- powiedział wczoraj przewodniczący Związku Nauczycielstwa Polskiego Sławomir Broniarz. Jego słowa wywołały prawdziwą burzę. Szybką odpowiedź dał szef Kancelarii Premiera Michał Dworczyk, a specjalnie dla Niezależna.pl te działania skomentowali posłowie Urszula Rusecka i Witold Czarnecki - członkowie sejmowej Komisji Edukacji, Nauki i Młodzieży. Nie zabrakło ostrych słów! 

W dzisiejszym programie "7x24" w Polskim Radiu 24 goście redaktor Katarzyny Gójskiej byli w tej kwestii jednogłośni. Postępowanie szefa ZNP uznali za skandaliczne.

"To wykorzystywanie dzieci jako żywych tarcz do walki politycznej. Mam nadzieję, że nauczyciele odetną się od zapowiedzi tego pana. Zabawa polityczna kosztem uczniów to coś niewyobrażalnego"

-  powiedziała Joanna Lichocka, poseł PiS.

Wtórował jej senator Jan Filip Libicki z PSL. Okazuje się zatem, że w Koalicji Europejskiej Broniarz również nie znajdzie wielu zwolenników. Libicki stwierdził, że popierał Broniarza, ale po jego wczorajszej wypowiedzi - na sprawę patrzy nieco inaczej.

"W momencie, w którym pan Broniarz przygotowywał się do strajku, to uważałem, że nigdy nie można znaleźć dobrego terminu. Jednak w tej chwili uważam,że została przekroczona granica i jeżeli pan Broniarz to zrobi to odbierze sobie prawo moralne do zabiegania o wyższe wynagrodzenia dla nauczycieli"

- dodał.

Okazało się, że przedstawiciele innych partii politycznych mówią podobnie.

"To skandal. Jak patrzę na niego, to widzę taki relikt. On nie pracował w zawodzie od 1995 roku i cały czas jest związkowcem. Powinniśmy dążyć do poprawy płac nauczycieli, ale i poprawy jakości nauczania. Broniarz bawi się przyszłością dzieci"

- podkreśla Elżbieta Zielińska z ruchu Kukiz'15.

"Po tych słowach przewodniczący ZNP stracił moralne prawo, żeby reprezentować nauczycieli"

- skwitował Zbigniew Gryglas z Porozumienia.

 

Wczytuję ocenę...

Promuj niezależne media! Podaj dalej ten artykuł na Facebooku i Twitterze

Źródło: Telewizja Republika, niezalezna.pl

Tagi

Wczytuję komentarze...

Znany sklep internetowy pod lupą Komisji Europejskiej. Chodzi o wykorzystanie poufnych danych

Zdjęcie ilustracyjne / pixabay.com/CC0/PhotoMIX-Company

  

Komisja Europejska poinformowała dzisiaj o wszczęciu formalnego dochodzenia antymonopolowego, by ocenić, czy wykorzystanie przez Amazon poufnych danych od niezależnych sprzedawców detalicznych handlujących na tej platformie narusza reguły konkurencji UE.

- Europejscy konsumenci coraz częściej robią zakupy online. Handel elektroniczny zwiększył konkurencję detaliczną i przyniósł większy wybór oraz lepsze ceny. Musimy zapewnić, by duże platformy internetowe nie eliminowały tych korzyści przez antykonkurencyjne działania. Dlatego postanowiłam bardzo dokładnie przyjrzeć się działaniom Amazona i jego podwójnej roli jako platformy sprzedażowej oraz sprzedawcy detalicznego i ocenić zgodność jego praktyk z zasadami UE

- oświadczyła unijna komisarz ds. konkurencji Margrethe Vestager.

Amazon sprzedaje produkty na swojej stronie internetowej jako sprzedawca detaliczny, ale jest też platformą tworzącą rynek, na którym niezależni sprzedawcy mogą sprzedawać produkty bezpośrednio konsumentom.

KE podkreśliła, że udostępniając rynek sprzedawcom, Amazon cały czas gromadzi dane o aktywności firm na platformie. Ze wstępnych ustaleń KE wynika, że Amazon korzysta z wrażliwych informacji na temat sprzedawców na swoim rynku, ich produktów i transakcji na stronie internetowej. 

Wczytuję ocenę...

Promuj niezależne media! Podaj dalej ten artykuł na Facebooku i Twitterze

Źródło: PAP, niezalezna.pl

Tagi

Wczytuję komentarze...

Nasza strona używa cookies czyli po polsku ciasteczek. Korzystając ze strony wyraża Pan/i zgodę na używanie ciasteczek (cookies), zgodnie z aktualnymi ustawieniami Pana/i przeglądarki. Jeśli chce Pan/i, może Pan/i zmienić ustawienia w swojej przeglądarce tak aby nie pobierała ona ciasteczek.


Strefa Wolnego Słowa: niezalezna.pl | gazetapolska.pl | panstwo.net | vod.gazetapolska.pl | naszeblogi.pl | gpcodziennie.pl