Premier Morawiecki dziękuje Klubom „Gazety Polskiej”: Polska flaga dziś chyba była największa

premier Mateusz Morawiecki i Tomasz Sakiewicz w trakcie uroczystości przed pomnikiem gen. Bema / print screen / TVP Info

  

Premier Mateusz Morawiecki wraz z redaktorem naczelnym „Gazety Polskiej” Tomaszem Sakiewiczem wzięli udział w uroczystym złożeniu wieńców przed pomnikiem generała Józefa Bema. Wcześniej szef polskiego rządu spotkał się z premierem Węgier Viktorem Orbanem.

Uczestnicy Wielkiego Wyjazdu na Węgry, który w tym roku po raz drugi objął patronatem premier Morawiecki, biorą udział w centralnych obchodach przed Muzeum Narodowym w Budapeszcie i wspólnej uroczystości Klubów „Gazety Polskiej” oraz ich węgierskiego partnera Forum Jedności Społecznej i Fundacji Jedności Społecznej (COeF-COeKA) przed pomnikiem Józefa Bema. Oficjalną część programu zakończy uroczystość przed pomnikiem katyńskim.

To zawsze wspaniała chwila w Budapeszcie, na Węgrzech przeżywać polsko-węgierską przyjaźń i ten wasz przyjazd coroczny. To, co organizujecie jest wspaniałe, bardzo serdecznie dziękuję .  Na placu, tam gdzie miałem przyjemność z wami być, przed Muzeum - polska flaga chyba była największa.
- mówił premier Morawiecki zwracając się do zebranych przed pomnikiem gen. Bema uczestników Wielkiego Wyjazdu na Węgry.

Te nasze dzieje ostatnich 100 lat pokazują, jak ta wielka przyjaźń jest kluczowa, głęboka. My w naszej obronie Europy - bo taka obrona Europy już była 99 lat temu... Strzelaliśmy do barbarzyńców wtedy amunicją węgierską między innymi i wcześniej... Właśnie ten pomnik wspaniałego naszego wspólnego bohatera symbolizuje tę wielowiekową walkę za wolność naszą i waszą.  I dzisiaj, kiedy ta jutrzenka wolności zawitała już 30 lat temu do Polski i na Węgry, to chcemy budować lepszą przyszłość, nowoczesność. Chcemy europejskiego poziomu życia na Węgrzech i w Polsce i rozumienie wolności, sprawiedliwości, poszukiwania prawdy mamy bardzo podobne tu na Węgrzech i my Polacy.
- mówił szef polskiego rządu.

Kończąc swoje przemówienia premier Morawiecki raz jeszcze zwrócił się do członków Klubów „Gazety Polskiej”.

Dlatego dziękuję wszystkim państwu, którzy przyjechaliście z Klubów „Gazety Polskiej” i innych środowisk patriotycznych, że przechowujecie w sercu tę przyjaźń i pamięć, żeby silna Polska z silnymi Węgrami były filarami przyszłej, wspaniałej Europy.

- mówił premier Morawiecki.

 

Wczytuję ocenę...

Promuj niezależne media! Podaj dalej ten artykuł na Facebooku i Twitterze

Źródło: niezalezna.pl

Tagi

Wczytuję komentarze...

Rosyjskie wojsko przyleciało do Wenezueli

zdjęcie ilustracyjne / mil.ru

  

Dwa rosyjskie samoloty wojskowe wylądowały w stolicy Wenezueli Caracas, przywożąc tam szefa sztabu rosyjskich wojsk lądowych, generała Wasilija Tonkoszkurowa oraz około 100 żołnierzy - poinformował lokalny dziennikarz.

Według internetowych portali śledzących globalną komunikację powietrzną, samoloty te - pasażerski Ił-62 i transportowy An-124 - wystartowały w piątek z podmoskiewskiego lotniska wojskowego Czkałowski i po międzylądowaniu w Syrii kontynuowały lot do Wenezueli. An-124 opuścił Caracas w niedzielę.

Dziennikarz Javier Mayorca napisał w sobotę na Twitterze, że samolotem pasażerskim przyleciał generał Tonkokoszkurow, a samolot transportowy dostarczył 35 ton ładunku.

Agencja Reutera podała, że prośby o skomentowanie tej sprawy, które skierowała do wenezuelskiego ministerstwa informacji oraz do resortów obrony i spraw zagranicznych Rosji, jak też do rzecznika Kremla, pozostają wciąż bez odpowiedzi.

Rosja jest głównym sprzymierzeńcem zmagającego się ze społeczną rewoltą i sankcjami USA prezydenta Wenezueli Nicolasa Maduro. Waszyngton uważa to za ingerowanie Moskwy w wewnętrzne sprawy regionu.

Wczytuję ocenę...

Promuj niezależne media! Podaj dalej ten artykuł na Facebooku i Twitterze

Źródło: PAP, niezalezna.pl,

Tagi

Wczytuję komentarze...

Nasza strona używa cookies czyli po polsku ciasteczek. Korzystając ze strony wyraża Pan/i zgodę na używanie ciasteczek (cookies), zgodnie z aktualnymi ustawieniami Pana/i przeglądarki. Jeśli chce Pan/i, może Pan/i zmienić ustawienia w swojej przeglądarce tak aby nie pobierała ona ciasteczek.


Strefa Wolnego Słowa: niezalezna.pl | gazetapolska.pl | panstwo.net | vod.gazetapolska.pl | naszeblogi.pl | gpcodziennie.pl